Gdyby sztalugi zostały wyposażone w siatkę z polami na piksele, prawdopodobnie nasze kolorowanki wyglądałyby… zupełnie inaczej. Cyfrowi artyści do dzieła, nadciąga kolorowanka z dużymi pikselami.

Studio Vixa Games proponuje nam wirtualną kolorowankę, dla której inspiracja są gry i grafiki rastrowe prezentowane w niskiej rozdzielczości. Love Colors będzie debiutować jesienią na ekranach PC (Steam) oraz Switcha.

Zabawa polega na malowaniu pojedynczych pikseli w kolorowance (na przykład zgodnie z ich liczbowymi oznaczeniami). Będziemy mogli tego dokonać samodzielnie lub w kooperacji do czterech graczy. W momencie premiery w Love Colors będzie dostępne 150 grafik o różnej tematyce, m.in.: potrawy, zwierzęta, ludzie i miasta. W dniu premiery mają pojawić się dwa DLC (Wesołe Piksele i Pikselowy Podróżnik), uzupełniające kolekcję grafik o kolejne 250 obrazów. W tle usłyszymy relaksujące melodie grane na pianinie. W grze uwzględniono różne poziomy trudności, a dodatkowe wsparcie (odblokowane wraz z postępami w grze) sprowadza się m.in. do zapełniania wszystkich pikseli tym samym kolorem. Po ukończeniu malowania będzie można obejrzeć powtórkę całego procesu.