Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy możesz zagrać w grę bez patrzenia na ekran? Czy zdarzyło ci się przeżyć dzień bez używania innych zmysłów niż słuch? Gotowy, aby spróbować?

Wszystko, co musisz zrobić, to założyć słuchawki i zanurzyć się w różnych atmosferach gry oraz doświadczyć dźwięku o najwyższej jakości. W opracowanej przez francuski zespół Unseen Interactive przygodowej grze akcji zostajemy pozbawieni wzroku, słuchając dźwięków wokół siebie, zachowując przy tym pełną swobodę poruszania się. Sterujemy Alexem – niewidomym archeologiem podążającym śladami pozostawionymi przez prehistoryczną cywilizację Majów pochodzącą z najwcześniejszej i najdłużej trwającej epoki kamienia. Odkrywamy i badamy wówczas świątynię położoną pośrodku Amazonii owianą wszelkimi tajemnicami, zagadkami oraz niebezpieczeństwami, a także konfrontujemy się z przerażającymi stworzeniami, chroniącymi obiektu sakralnego. Dzięki zaimplementowanemu trybowi Streamer Mode możemy podzielić się z widzami swoimi doświadczeniami grając na żywo, pozwalając im zobaczyć nasze postępy i działania.

„W Lost in Blindness chcemy zaoferować wyjątkowe wrażenia, łącząc zabawę, społeczność i dostępność, oferując przygodową i dźwiękową grę akcji, w której gracz jest pozbawiony wzroku.” – deweloperzy Unseen Interactive

Lost in Blindness ukazać ma się 17 maja 2021 roku na komputerach PC (Steam).