Łącząca elementy przygodowe, strategiczne i karciane Loop Hero przenosi gracza w średniowieczne realia, w któych złowrogi, przepotężny Licz rzuca zaklęcie powodujące destrukcję świata.

Wcielając się w dzielnego śmiałka, wyruszamy na ratunek zagrożonej Matki Ziemi z nadzieją, że odważny bohater dopełni postawionego przed sobą wyzwania. Uwzględniając słabe i mocne strony, każda z klas postaci do wyboru ma swój własny, niepowtarzalny styl. W trakcie rozgrywki trzymając w dłoni magiczną 0tlię kart rozmieścimy pozycje wrogów i budowli, z pomocą różnorodnego ekwipunku unicestwimy masę groźnych stworów, zdobędziemy wartościowe łupy, przydatne do modyfikacji obozu i odblokujemy zupełnie nowe atrybuty.

Twórcy zaprezentowali oprawę graficzną ukazaną w odsłonie pikselartowej przywodzącej na myśl tytuły prosto z niezapomnianych 16-bitowych konsol, w tym oczywiście poczciwego SNES-a. Za Produkcję Loop Hero odpowiedzialne jest studio Four Quarters, znane m.in. z łamigłówki Please, Don’t Touch Anything, zaś wydawcą zostało Devolver Digital. Premiera gry o nieustraszonym poszukiwaczu przygód zaplanowana jest 4 marca bieżącego roku na komputerach PC (Steam).