Tajemnicza i toksyczna masa pokrywa większość planety, destabilizując jej delikatny ekosystem. Wcielając się w wyspecjalizowanego dozorcę oddelegowanego do posprzątania zanieczyszczeń mamy przywrócić ład i porządek na asteroidzie GUP-14.

Skażona oceaniczna planeta była niegdyś siedzibą megakorporacji, jednak teraz pogrążona jest w głębokim kryzysie na skutek wycieków ropy, mętnych wód i rozrzuconych śmieci. Przygodówka oparta na eksploracji i przetrwaniu, tworzona przez studio Moon Lagoon umożliwi nam odkrycie sekrety zanieczyszczoenj asteroidy, poznanie wskazówek dotyczących wątpliwej przeszłości firmy Guppu, hodowanie wodnych stworzeń, a także zbudownie przytulnej bazy domowej. Podczas wyprawy pozbędziemy się nieczystości przy pomocy niezawodnej broni Bubble Gun, znajdziemy pozostałości budynków, statków i maszyn zatopionych na dnie oceanu oraz odblokujemy pożyteczne funkcje pistoletu, plecaka odrzutowego i zbiornika z tlenem. Należyta troska oddana podwodnym stworzeniom zaoowocuje pomocą w oczyszczaniu okolicznych wód – karmienie ich owocami z drzew koralowych wydłuży skrzela i zapewni odporność na zabrudzenia. Przygoda zaprowadzi nas do wielu interesujących miejsc. Zwiedzimy oraz posprzątamy zbiór kraterów, gęsty las wodorostów, brudną zatokę i osobliwe formacje skalne.

Data premiery gry nie została jeszcze zapowiedziana. Loddlenaut ma ukazać się na komputerach PC (Steam) i konsoli Nintendo Switch.