Na chłodne, jesienne wieczory przyda się dawka taktyki i zabawy w świecie wyjętym z epoki 16-bitowych, izometrycznych RPG-ów.

Labrador Studios Limited 28 października 2022 r. zamierza zaprosić nas do taktycznej gry RPG, która rozgości się na ekranach PC (Steam) oraz Switcha . Nieco później Live by the Sword: Tactics zobaczą posiadacze Xboxów.

Autorzy gry obiecują nam nowoczesne podejście do klasycznej formuły taktycznych RPG-ów, usuwając z mechaniki gry poziomy postaci, doświadczenie, uzbrojenie i grindowanie. Każda z klas zyska spora pulę umiejętności do wyboru, co ma umożliwić nam odnalezienie się na taktycznym polu boju konieczności tracenia czasu na udoskonalanie postaci. W Live by the Sword: Tactics przewidziano tryb fabularny opowiadający historię dwóch braci Edgara i Williama, którzy wyruszają by ocalić swoje królestwo przed ponownym pochłonięciem przez mroki wojny. Wszystko to w atmosferze spisku i pośród śmiertelnie niebezpiecznych wrogów. W trybie przygodowym śmierć jest nieodwracalna, ale możliwe będzie rekrutowanie postaci i kupowanie przedmiotów w pobliskim pubie.

Tryb taktyczny ma dać nam okazję do sprawdzenia umiejętności strategicznych w walce, podczas rozwiązywania unikalnych wyzwań. Do walki i kooperacji możemy zaprosić kolegów lub koleżanki, bo przewidziano również rozgrywki w bitwach 3v3 oraz 5v5 (z uruchomionym w grudniu rankingiem online). W aktualizacjach mamy otrzymać m.in. narzędzia do tworzenia plansz, dodatki do trybu przygodowego i nowe klasy postaci.