Wersję Little Nippers mieszczącą się zaledwie w 4 KB mogliśmy poznać przy okazji tegorocznego konkursu 4K Craptastic Game, dziś możemy już zagrać w edycję Deluxe – z muzyką, intrem, punktacją i jakże uroczą, wakacyjną oprawą graficzną.

Little Nippers Deluxe to przedstawiciel gatunku single button games – gier obsługiwanych jednym przyciskiem (w domyśle – fire). Wersja ekskluzywna (dołączona do 9. Wydania magazynu Zzap! 64) opowiada o krabach. Właściwie o wystrzeliwaniu krabów (ukrytych w ośmiu wiaderkach) w ludzi, co prawdopodobnie ma na calu wypłoszenie ssaków z plaży. Nowości w wersji Deluxe obejmują: oprawę muzyczną i graficzną, pięć zmieniających się nadmorskich lokalizacji, bonusy, a także wersje NTSC i przetestowane działanie gry na wariantach „mini” C64 i VIC20.

W grze zmierzymy się z ośmioma etapami do ukończenia (na łącznie pięciu poziomach trudności, różniących się liczbą dostępnych krabów oraz wielkością premii), wystrzeliwując naprzemiennie kraby z poszczególnych wiaderek tak, by trafić w ssaka i ugryźć go w stopę… Uwaga, na wycelowanie mamy maksymalnie 10 sekund, a w momencie lotu do celu nie możemy wystrzelić kolejnego kraba. Możliwa jest też utrata kraba, jeśli nieopatrznie wystrzelimy go do morza… Co 10 000 punktów możemy rzucać meduzą, wtedy biegające po plaży ssaki oberwą parzydełkami.