Druga (duża) dawka powieści rysunkowych pewnie trafi od razu na półki dzieciaków – bo to dla nich jest kolejne tomiki z serii Koń by się uśmiał, Mali bogowie, Emma i Wioletta, Sprawy kryminalne Filipiny Lomar, Czarodziejki WITCH, Magiczna 7, a także Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków oraz piąty tom Kajka i Kokosza (w Złotej Edycji).

Wspólnie, dorośli i dzieciaki, pewnie przeczytają Ivanhoe i Przygody Tomka Sawyera (w serii Adaptacje literatury) oraz Nową czapkę Ricka (tego od Morty’ego). Miłośnicy barwnych wdzianek i supermocy zawsze mogą sięgnąć po kolejny tom przygód Hulka, Avengersów, Batmana, Ligi Sprawiedliwości oraz Rorschacha. Jest też Jonah Hex, Bladerunner 2029, Thorgal oraz rysunkowe opowieści o ukraińskim zwycięstwie.

Thorgal. Tupilaki, tom 40

Czterdziesty tom najsławniejszej europejskiej serii fantasy opowiadającej o losach Thorgala Aegirssona, bohatera wychowanego przez wikingów. Cykl stworzył słynny scenarzysta Jean Van Hamme i wybitny polski rysownik Grzegorz Rosiński. Thorgal razem ze swoim synem Jolanem przebywa w odległej i niebezpiecznej krainie lodów. Znajdują się wewnątrz statku Atlantów, a przebudzona przez wikinga Neokora zaczyna realizować swą misję. Okazuje się, że aktywowanie uśpionego systemu staje się śmiertelnym zagrożeniem dla całej ludzkości. Zaczyna się wyścig z czasem. Czy tajemnicze istoty zwane tupilakami pomogą Thorgalowi? Jakie tajemnice kryje statek Atlantów, dlaczego przybysze z gwiazd postanowili przylecieć na Ziemię i co tak naprawdę wydarzyło się przed narodzinami Thorgala? W najnowszym tomie czytelnik znajdzie wiele zaskakujących odpowiedzi. Scenariusz: Yann Le Pennetier, rysunki: Frédéric Vignaux. 48 stron w miękkiej lub twardej oprawie. Cena: 29,99 lub 39,99 zł.

Adaptacje literatury. Ivanhoe

Adaptacja wydanej w 1820 roku powieści historycznej Waltera Scotta, uważanej za jedno z jego najpopularniejszych dzieł, będącej kwintesencją opowieści o rycerskości. Akcja powieści rozgrywa się w XII-wiecznej Anglii. Jej głównym bohaterem jest Wilfred z Ivanhoe, anglosaski rycerz w opanowanej przez Normanów Anglii. Pojawia się w niej również legendarny banita, Robin Hood. Sto lat po bitwie pod Hastings, po której Wilhelm Zdobywca objął tron Anglii, w królestwie Sasów i Normanów trwają walki o wpływy. Cedric z Rotherwood, zwany Saksonem, chce przywrócić na tron rdzennego króla, Athelstane z Coningsburgh, dając mu za żonę swoją przybraną córkę Lady Rowenę. Ona jednak sprzeciwia się temu związkowi, ponieważ jest zakochana w Wilfredzie d’Ivanhoé, synu Cédrika… Opublikowany w 1819 roku Ivanhoé pozostaje jedną z najlepiej sprzedających się powieści na świecie. Scenariusz: Stefano Enna, rysunki: Stefano Garau. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Adaptacje literatury. Przygody Tomka Sawyera

Komiksowa adaptacja jednej z najpopularniejszych powieści amerykańskiego dziennikarza i pisarza Matka Twaina, nazywanego „ojcem amerykańskiej literatury”. „Przygody Tomka Sawyera” w znacznej części oparte są na przeżyciach autora, który dzieciństwo spędził w miasteczku położonym nad Mississipi, wcześnie też zaczął pracę zarobkową na parostatkach pływających po tej rzece. Książka opowiada o perypetiach Tomka i jego przyjaciela Huckleberryʼego Finna, którzy z powodu swoich szalonych pomysłów często popadają w kłopoty, a nawet ocierają się o śmierć. Powieść zyskała światową sławę, co zaowocowało powstaniem jej kontynuacji – Przygód Hucka Finna. Scenariusz: Caterina Mognato, rysunki: Danilo Loizedda. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Komiks ukraiński. Zwycięstwo / Пeрemoгa

Zbiorowe dzieło wielu ukraińskich twórców, którzy w krótkich historiach komiksowych ukazują różne oblicza trwającej obecnie krwawej agresji Rosji na Ukrainę. Poznajemy legendarnych już dziś ukraińskich żołnierzy, takich jak lotnik Duch Kijowa, pogranicznicy z Wyspy Wężowej czy obrońcy Azowstalu. Poznajemy też zwykłych ludzi, którzy stają się bohaterami, aby bronić własnej ziemi przed barbarzyńską hordą. Widzimy wojnę oczami dzieci, nastolatków, starców. Większość opowieści jest dramatyczna, pełna patriotycznego patosu, ale nie brakuje też elementów lżejszych, zwłaszcza w humorystycznej historii o lodówce ukradzionej przez rosyjskiego grabieżcę i wysłanej żonie do syberyjskiej wsi, gdzie czas zatrzymał się w XVIII wieku. Wszystkie te komiksy poruszają głębią przekazu, a jednocześnie trzymają w napięciu jak wysokiej klasy fabuły sensacyjne. I jasno pokazują, kto w tej wojnie jest agresorem, a kto walczy o słuszną sprawę. Scenariusz i rysunki: różni autorzy. 88 stron w twardej oprawie. Cena: 79,99 zł.

Спільний проєкт українських митців, котрі у своїх коміксах показують різні обличчя кривавої агресії Росії проти України. Ми пізнаємо нині легендарних українських воїнів: пілота, відомого як «Привид Києва», прикордонників з острова Зміїний та захисників «Азовсталі». Проте героїв не бракує і серед звичайних людей, котрі боронять рідну землю від варварської орди. Ми побачимо війну очима дітей, підлітків, літніх людей. Більшість історій це драми, сповнені патріотичного пафосу, але не забракне й легких та кумедних, як от комікс про холодильник, вкрадений російським мародером, що той надсилає дружині у Сибірське селище, де час зупинився у XVIII столітті. Усі ці комікси вражають своєю глибиною і водночас тримають в напрузі не гірше за будь-який трилер. Вони чітко показують хто є агресором, а хто воює за праведне діло у цій війні.

Blade Runner 2029, tom 2

Łowczyni androidów, detektyw Aahna „Ash” Ashina, powraca na Ziemię do mrocznego Los Angeles. To, co tam zastaje, dalekie jest od sielanki. Kasta wybrańców wciąż wykorzystuje replikantów, aby żyć w odrealnionym świecie niesłychanego bogactwa i luksusu, w przeciwieństwie do zwykłych ludzi. Niedobitki replikantów schodzą do podziemia. A detektyw Ash staje pomiędzy poczuciem obowiązku związanego z pracą, jaką wykonuje, a zakazanym uczuciem, które czyni ją outsiderką wśród swoich. Szybko przekonuje się, że w cieniu jej własnych problemów, rośnie wróg siejący wokół siebie zniszczenie i śmierć. Jest taki sam jak ona: silny bezwzględny i nad wyraz inteligentny. Obydwoje, podobnie ideowi i nieprzejednani, wierzą w swoją misję. Z tą różnicą, że mutant Yotun realizuje ją za wszelką cenę, dążąc po trupach do absolutnej władzy, która dałaby mu panowanie nad światem i nieśmiertelność. Detektyw Ash ma skrupuły i ludzkie emocje, co szybko dostrzega i wykorzystuje jej antagonista. Czasu zostało bardzo mało, a stawka jest bardzo wysoka: życie tej dwójki oraz pewnej androidki, która mimo sztucznej inteligencji, nauczyła się kochać. Scenariusz: Michael Green, Mike Johnson, rysunki: Andres Guinaldo. 328 stron w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

Jonah Hex. Pochowajcie mnie w piekle, tom 11

Ostatni tom ukazującej się w latach 2006-2011 serii o legendarnym łowcy nagród i bezwzględnym zabójcy Jonahu Hexie. Wszędzie, dokąd trafia, czekają na niego kłopoty, a on zawsze ma broń gotową do strzału. I czy jest to odcięte od świata przez śnieżycę miasteczko pełne przestępców, dotknięty zarazą morderca szukający zemsty, czy wymierzający na własną rękę sprawiedliwość cyrkowi artyści, Jonah Hex wie, że nigdy nie zazna spokoju i nie znajdzie bezpiecznego miejsca, bo każde w końcu okazuje się piekłem. Oczywiście wszystko zmienia się, kiedy jest ze swoją… żoną? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach Jonah Hex 61-70. Scenariusz: Justin Gray, Jimmy Palmiotti, rysunki: Jordi Bernet, Eduardo Risso, Jeff Lemire i inni. 228 stron w miękkiej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Strażnicy. Rorschach

Nowa opowieść z uniwersum Strażników, legendarnego dzieła Alan Moore’a! W 1985 roku gigantyczna kałamarnica z innego wymiaru zaatakowała Nowy Jork. Równocześnie zniknęli prawie wszyscy superbohaterowie znani jako Strażnicy. W 2020 roku dochodzi do zamachu na kandydata na prezydenta USA. Jednym z terrorystów okazuje się starzec w masce Rorschacha. Czy jest możliwe, że po trzydziestu pięciu latach powrócił ten legendarny Strażnik? Do rozwiązania zagadki zostaje zaanażowany świetny detektyw… Scenariusz: Tom King, rysunki: Jorge Fornés. 312 stron w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

DC Limited. Liga Sprawiedliwości – najwięksi superbohaterowie na świecie

Wyjątkowa gratka dla miłośników twórczości mistrza fotorealizmu – Alexa Rossa! Przedstawiamy album zbiorczy słynnej serii o bohaterach Ligi Sprawiedliwości. Batman, Wonder Woman, Superman, Kapitan Marvel, Marsjański Łowca – każdej z tych ikonicznych postaci poświęcona została odrębna historia o walce w imię dobra ludzkości. Tyle że ludzkość często bywa niewdzięczna, o czym superbohaterowie niejeden raz się przekonają – i to boleśnie. Czy to jednak ma oznaczać, że powinni zrezygnować ze swojej misji? W albumie pojawi się też cała plejada innych członków Ligi, którzy mają do wykonania zadania wcale nie mniej trudne niż najbardziej znani herosi! Scenariusz: Paul Dini, rysunki: Alex Ross. 400 stron w twardej oprawie. Cena: 329,99 zł.

Batman Noir. Black & White, Pięść demona, tom 3

Świat Batmana jest czarno-biały. Ludzie są dobrzy lub źli. Nie ma szarości. Także Batman jest czarno-biały. Trzeci tom antologii Batman Black & White. Zbiór składa się z trzydziestu opowieści napisanych i narysowanych przez najbardziej znanych twórców komiksowych, spośród których większość już wcześniej pracowała przy opowieściach o Mrocznym Rycerzu. Autorami scenariuszy prezentowanych w zbiorze opowieści są m.in. Paul Dini, Nick Dragotta, Joshua Williamson, Tom King i Scott Snyder. Z kolei wśród rysowników można wymienić Mitcha Geradsa, Andy`ego Kuberta czy Klausa Jansona. O niezwykłości tego zbioru stanowi fakt, że wszystkie historie opowiedziane są w czerni i bieli. Antologia, która otrzymała najważniejsze amerykańskie wyróżnienie komiksowe – Nagrodę Eisnera – ukazuje się w ekskluzywnej wersji, w powiększonym formacie. Scenariusz i rysunki: różni autorzy, 312 stron w twardej oprawie. Cena: 279,99 zł.

Uniwersum DC. Stan przyszłości – Liga Sprawiedliwości

Ostatni tom eventu Stan przyszłości przedstawiającego, jak mogą potoczyć się losy świata po wydarzeniach, które wstrząsnęły czasoprzestrzenią po zakończeniu sagi Batman: Death Metal. Na cykl składają się trzy tomy: Stan przyszłości – Batman, Stan przyszłości – Superman, Stan przyszłości – Liga Sprawiedliwości. Nowa Liga Sprawiedliwości wyjaśnia zagadkową śmierć swoich największych wrogów! Mroczna Liga Sprawiedliwości powraca po latach, aby walczyć ze złem prześladującym magiczne istoty! Następczyni Wonder Woman schodzi do piekła po duszę wojowniczki! Barry Allen usiłuje ocalić swojego dawnego partnera Wally’ego Westa! A syn Czarnej Manty i córka Aquamana muszą się ponownie odnaleźć po tym, jak rozdzielił ich tajemniczy ocean. Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach Future State: Wonder Woman #1–2, Future State: The Flash #1–2, Future State: Aquaman #1–2, Future State: Justice League #1–2. Scenariusz: Jöelle Jones, Ram V, Joshua Williamson i inni, rysunki: Jöelle Jones, Marcio Takara, Robson Rocha i inni. 252 strony w miękkiej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Marvel Fresh. Avengers – Wyścig upiornych jeźdźców, tom 5

Piąty tom przygód Avengers z serii wydawniczej Marvel Fresh. Robbie Reyes, obecny Ghost Rider, chce się pozbyć mieszkającego w nim ognistego potwora. Żeby go wypędzić, decyduje się na coś zupełnie normalnego: odprawienie egzorcyzmu nad swoim… samochodem. Problem w tym, że sławny Johnny Blaze – pierwszy Ghost Rider, a aktualnie król samego Piekła – ma wobec Robbiego własne plany. Wszystko rozstrzygnie się w szalonym wyścigu po zaświatach, podczas gdy drużyna Avengers będzie musiała się zmierzyć ze swoją… bazą, którą również opętał morderczy duch. Czy zdążą pomóc Robbiemu? I gdzie się podział Tony Stark? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #22–25 serii Avengers i w zeszycie #1 serii All-New Ghost Rider. Scenariusz: Jason Aaron , rysunki: Stefano Caselli. 112 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Marvel Fresh. Nieśmiertelny Hulk, tom 2

Drugi tom opowieści grozy o Nieśmiertelnym Hulku z serii wydawniczej Marvel Fresh. Zielone Wrota zostały otwarte i w Nowym Meksyku rozpętało się piekło. Jego władca przemawia wieloma językami i niszczy wieloma rękami, a jego najpotężniejszą bronią jest nienawiść. Czy to właśnie jemu ulegnie niepowstrzymany dotąd Nieśmiertelny Hulk? Niedługo potem na scenę wrócą dwie ważne dla niego osoby i Bruce Banner nie będzie już sam. Czy jednak jego bliscy zdołają mu pomóc, czy raczej przekonają się na własnej skórze, jak to jest być potworem? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #11–20 serii Immortal Hulk. Scenariusz: Al Ewing, rysunki: Joe Bennett, Kyle Hotz. 228 stron w miękkiej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Rick i Morty – Nowa czapka Ricka!

Kolejny album zwariowanych przygód bohaterów znanych z kultowego serialu telewizyjnego: geniusza Ricka Sancheza i jego wnuka Morty’ego Smitha. U zarania dziejów ludzkości pierwszy Rick dostał potężny umysł od boga Nunzumela, Dawcy Myśli. Ale znacie Ricka – nigdy nie odznaczał się pozytywnymi cechami, dlatego nieładnie odwdzięczył się bogu. Nunzumel przez następne setki tysięcy lat obmyślał zemstę. Teraz przyszła pora na jej realizację. Stary wynalazca będzie miał się z pyszna, uciekając przez multiwersum, ale jeszcze gorszy los spotka biednego Morty’ego i całkowicie niewinnych podopiecznych pana Kupkazpupki… Scenariusz: Alex Firer, rysunki: Fred C. Stresing, PUSTE. 128 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Kajko i Kokosz. Złota Kolekcja, tom 5

Kajko i Kokosz pojawili się na łamach trójmiejskiej popołudniówki Wieczór Wybrzeża w 1972 i stali się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów polskiej popkultury. Cykl Janusza Christy (1934–2008) opowiada o dwóch wojach – dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i nieco samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa oraz przeżywają mnóstwo zabawnych przygód. Złota Kolekcja to wyjątkowa, jubileuszowa edycja z okazji 50-lecia serii. Kolekcja składa się z sześciu tomów, w których zebrane zostaną wszystkie komiksy Kajko i Kokosz – w kolejności chronologicznej i poddane renowacji kolorystycznej. Dodatkiem do każdego albumu jest obszerne posłowie Krzysztofa Janicza, zawierające wiele cennych informacji i ciekawostek o historii serii oraz samym Januszu Chriście. Czytelnicy znajdą też liczne archiwalne zdjęcia, okładki, ilustracje i szkice. Tom piąty kolekcji zawiera trzy długie komiksy: Skarby Mirmiła, Cudowny lek, Festiwal Czarownic oraz cztery krótkie: Wynalazek profesora 100-krotka, Urodziny Milusia, Łaźnia i Koncert Kaprala, w których przywrócono oryginalny tekst i liternictwo Christy. Autorem wstępu jest Radosław „Łamignat” Gieremek, wytrawny kolekcjoner i członek zarządu Fundacji Kreska. W posłowiu Krzysztof Janicz mierzy się z tematem Asteriksa, omawia genezę Gucka i Rocha, a na koniec przedstawia niespodziankę -niepublikowaną przygodę Kajka i Kokosza autorstwa Janusza Christy. Scenariusz i rysunki: Janusz Christa. 232 strony w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

Magiczna 7. Bestia powraca! Tom 3

Trzecia część niewiarygodnych przygód grupy współczesnych czarowników ze szkoły średniej. Przed sześcioma młodymi magami trudne zadanie: muszą odnaleźć ostatnią, siódmą osobę obdarzoną mocą. A czasu mają mało, bo z przepowiedni wynika, że lada dzień ponownie pojawi się Bestia. Sytuacji nie ułatwiają nastolatkom obowiązki szkolne i kłopoty domowe, takie jak pojawienie się ojca Leona. Ciekawe, że właśnie jego tata zdaje się wiedzieć o dawnych tajemnicach czarodziejów znacznie więcej niż oni sami… Scenariusz: Kid Toussaint,  rysunki: Rosa La Barbera, Giuseppe Quattrocchi. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Czarodziejki WITCH, tom 7

Siódmy album zbiorczy z komiksami o przygodach pięciu czarodziejek – bohaterek znanych milionom czytelników na całym świecie. Księga zawiera komiksy z numerów 73–84 magazynu Czarodziejki WITCH – to ponad trzysta stron przygód czarodziejek! – oraz wstęp o wyjątkowym i pełnym niesamowitych atrakcji setnym wydaniu tego czasopisma. Dziewczyny dotychczas sumiennie wypełniały polecenia Wyroczni, jednak nie zawsze współpraca z Kondrakarem układa się bezproblemowo i miło. Kiedy niespodziewanie następuje zmiana na stanowisku Wyroczni, czarodziejki nie są tym zachwycone. Co tak naprawdę jest powodem zmian w Kondrakarze? Czy kryją się za tym jakieś mroczne intrygi? Aby rozwikłać tę zagadkę, nasze bohaterki będą musiały powrócić do Meridianu i porozmawiać z Elyon. Tymczasem nie kończą się zawirowania w życiu osobistym dziewczyn – kłótnie z rodzicami, zawody miłosne i kłopoty w szkole. Czy coraz bardziej rozżalonej Will uda się wreszcie wyjaśnić nieporozumienia z Mattem? Scenariusz: Bruno Enna, Giulia Conti, Paola Mulazzi, Francesco Artibani, rysunki: Giada Perissinotto, Alessia Martusciello, Gianluca Panniello, Paolo Campinoti, Elisabetta Melaranci, Federico Bertolucci, Claudio Sciarrone i Alberto Zanon. 384 strony w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Emma i Wioletta. Prawdziwy powód, tom 4

Czwarty tom historii dwóch sióstr, które kochają taniec – młodsza klasyczny, a starsza nowoczesny. Wioletta ćwiczy do egzaminów na koniec roku w Szkole Opery Paryskiej. Nie wszystko jej wychodzi, co gorsza, naraża się najlepszej przyjaciółce… Tymczasem starsza Emma dostaje znakomitą propozycję od konkurencyjnej grupy hip-hopowej, ale czy zdoła opuścić zespół złożony z przyjaciół? Na szczęście siostry mogą w trudnych chwilach liczyć na siebie i rodziców! Scenariusz: Jérôme Hamon, rysunki: Lena Sayaphoum. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Sprawy kryminalne Filipiny Lomar. Łamacz serc, tom 2

Drugi to przygód nastoletniej prywatnej detektywki Filipiny Lomar. Tym razem dziewczynka będzie starała się pomóc swojej rówieśniczce, załamanej po zawodzie miłosnym. Okazuje się jednak, że sprawa jest powiązana z poważnym przestępstwem – kradzieżą paczek żywnościowych z jadłodajni dla ubogich. Przy pomocy niezawodnych przyjaciół – lokalnego drobnego przestępcy Moka i właściciela złomowiska „wujka” Gégé Filipina postanawia rozwiązać obie sprawy, mimo że sama wpada przez to w tarapaty. Scenariusz: Dominique Zay, rysunki: Greg Blondin. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Klasyczne baśnie Disneya. Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

Komiksowa adaptacja najsłynniejszej disnejowskiej baśni filmowej – Królewny Śnieżki! Kolejny tom kolekcji klasycznych baśni Disneya, w której znajdują się takie tytuły jak Król Lew, Mulan, Zakochany kundel czy Aladyn. Dorastająca królewna Śnieżka staje się coraz ładniejsza, co budzi zazdrość jej niegodziwej – lecz pięknej – macochy. Królowa postanawia pozbyć się dziewczyny. Na szczęście dzięki zwierzętom i krasnoludkom królewna znajduje schronienie w głębi lasu. Ale zła władczyni nie zamierza zostawić jej w spokoju… Jak się skończy walka niewinnego dobra z podstępnym złem? Scenariusz: Régis Maine, rysunki: Santiago Barreira. 64 strony w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Mali Bogowie. Cała prawda o Odysei, tom 6

Szósty album szalonych i śmiesznych przygód kandydatów na bogów i herosów starożytnego Olimpu. Odyseusz przyjmuje wyzwanie Posejdona: jeśli zdoła odbyć daleką wyprawę, bóg mórz uczyni go największym żeglarzem wszech czasów. Tak rozpoczyna się Odyseja – niebezpieczna podróż po wodach pełnych niebezpieczeństw i potworów. Odyseusz wyrusza w towarzystwie przyjaciela Tauruska, ale przecież ich znamy – nie są geniuszami ani dzielnymi herosami… Na szczęście będzie ich wspierać Atena, początkująca bogini wojny. Scenariusz: Christophe Cazenove, rysunki: Philippe Larbier. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Komiksy są super! Koń by się uśmiał! – Z rozwianą grzywą, tom 2

Druga część humorystycznej serii dla dzieci o niezwykłych koniach z pewnego klubu jeździeckiego. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: Beczka śmiechu, Z rozwianą grzywą i Po szyję w śniegu. Czworonogi widzą świat inaczej niż dwunogi, co powoduje, że każda sytuacja jest okazją do śmiechu. Klejnot ciągle narzeka, Brudasek odstrasza swoim zapachem, Śpioch śpi nawet w środku dnia… W trzech nowych opowieściach zobaczymy, jak bohaterowie poradzą sobie w tak trudnych sytuacjach jak przyjazd gości na święto klubu, ciężka wycieczka po lasach i górach oraz śnieżna, mroźna zima! Zabawy ani przygód nie zabraknie! Scenariusz: Laurent Dufreney, rysunki: Miss Prickly. 128 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.