Połowa lipca i okres urlopowy wyraźnie sprzyjają superbohaterom. I wywracaniu do góry nogami dobrze znanych motywów. W programie wycieczki: podróż o świata Hydry i złego Kapitana Ameryki,przygody drużyny Power Rangers, dokończenie historii Promethei, a także spora porcja Invicible’a, Supermana, Batmana, Flasha, Spider Mana i jeszcze raz Kapitan Ameryka. Znajdzie się też coś dla fanów Usagiego, Kaczora Donalda i… mrocznych historii o wampirach. Na deser – Szkoła latania w gwarze poznańskiej.

Marvel Now 2.0. Tajne imperium

Finał opowieści o zmanipulowanym Stevie Rogerssie, który staje się agentem Hydry. Autorytarne rządy rodzą sprzeciw Kapitan Marvel, Doktora Strange i Czarnej Wdowy, co oczywiście stanowi podwaliny do stworzenia ruchu oporu. Finał sagi o innym niż pamiętamy Kapitanie Ameryka, wieńczący historie z dwóch tomów Kapitan Ameryka: Steve Rogers oraz albumu Abengers: Impas – Atak na Pleasant Hill. Scenariusz: Nick Spencer, rysunki: Daniel Acuña, Steve McNiven, Rod Reis, Jesús Saiz, Andrea Sorrentino, Leinil Francis Yu. 484 strony w miękkiej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Power Rangers. Mighty Morphin Power Rangers – Rok drugi, tom 2

Bohaterowie popularnego serialu na kartach komiksu muszą poradzić sobie z Ritą Odrazą, która zajęła centrum dowodzenia Power Rangers. Nie będzie łatwo, bo Tommy i Billy utknęli w alternatywnej rzeczywistości, którą włada Lord Drakkon. Do walki wyrusza więc reszta Rangersów, którzy zmierzą się z Ritą i będą musieli wybawić Billy’ego i Tommy’ego z opresji. Scenariusz: Kyle Higgins, rysunki: Daniel Bayliss, Daniele di Nicuolo, Jagdish Kumar, Hendry Prasetya, Jonas Scharf. 420 stron w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

Usagi Yojimbo: Początek, tom 2

Drugi z pokaźnych, zbiorczych wydań opowieści o Usagim Yojimbo, zawierający najstarsze historie i opowieści o dzielnym roninie w skórze królika. Samotny wędrowiec wróci do rodzimej wioski. Zmierzy się z duchami dawnych współtowarzyszy w niełatwym zadaniu. Odkryje prawdy, które zakrywały wydarzenia z przeszłości. Na swojej drodze spotka też Kitsune, mistrzynię koma i wiele innych barwnych postaci, które niczym zatarte wspomnienia, ożyją na kartach tej barwnej, acz czarno-białej opowieści. Księga druga zawiera materiały opublikowane w tomach: Samotny kozioł i koziołek, Kręgi oraz Gen. Scenariusz i rysunki: Stan Sakai, Serio Aragones. 480 stron w miękkiej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Promethea, tom 3

Ostatni tom cyklu ze scenariuszem Alana Moore’a, opowiadający o losach obrończyni ludzkości. Pełen barwnych postaci i niezwykłych wydarzeń. Domykający historię Sophie Banks, która dowiaduje się o swoim zaskakującym przeznaczeniu. Decyduje by zmienić swoje życie, jednak los jest nieubłagany. Scenariusz: Alan Moore, rysunki: J. H. Williams III, Mick Gray. 300 stron w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Invincible, tom 8

Mark Grayson w kolejnym tomie opowieści o Invincible dawkuje nam sporą porcję emocji, walk i demolki, od czasu do czasu serwując niespodziewany zwroty akcji. Czytamy i obserwujemy wydarzenia po zakończonej wojnie Viltrumianami, kiedy to dochodzi do pewnej zmiany frontu. Wiecie, przyjaciele stają się wrogami i na odwrót. Scenariusz: Robert Kirkman, rysunki: Ryan Ottley, Cory Walker. 296 stron w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Książę Nocy: Anna, Arkanea, tom 5

Dwa tomy w jednym wydaniu (album 8 i 9) serii grozy o Księciu Nocy. Żyjące w mroku wampiry snują historię swoich poczynań na Ruski w XI wieku. Trwają walki pomiędzy Światopełkiem i Włodzimierzem Wielkim, a polityczny konflikt zabarwi pojawienie się Arkanei i Kergana. Wampirów. W całym zamieszaniu będą też role dla pięknych kobiet i rzezimieszków. Scenariusz: Yves Swolfs, rysunki: Thimothée Montaigne. 108 stron w miękkiej oprawie. Cena: 59,99 zł.

Kaczogród – Carl Barks – Latający Holender i inne historie z lat 1958-1959, tom 8

Opowieści z Kaczogrodu spisane i narysowane przez Carla Barksa, mistrz fabuły i narracji, który odpowiada za wymyślenie wielu ikonicznych postaci z tego uniwersum, w tym: Sknerusa McKwacza, Diodaka, Braci Be, Gogusia, Granita Forsanta i Johna Kwakerfellera. Jak i doskonale rozpoznawalnych elementów, chociażby skarbca Sknerusa. Scenariusz i rysunki: Carl Barks. 256 stron w twardej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Uniwersum DC. Superman – Saga jedności – Ród El, tom 2

W ujęciu Briana Michaela Bendisa poznajemy Jona Kenta, syna Supermana Lois Lane, który powraca ze spotkania ze swoim dziadkiem, Jor-Elem. Młodociany Superboy opowiada o tym, czego się nauczył i kogo spotkał na swojej drodze. W tle widać wpływy Jor-El o generała Zoda, co zapewne skończy się widowiskowym konfliktem. Scenariusz: Brian Michael Bendis, rysunki: Ivan Reis, Brandon Peterson, Joe Prado, Oclair Albert i inni. 232 strony w miękkiej oprawie. Cena: 59,99 zł.

Uniwersum DC. Batman – Detective Comics – Mitologia, tom 1

Za sterami scenarzysta Peter J. Tomasi, deska kreślarska w rękach Douga Mahnke. Konflikt batmana z tajemniczym przeciwnikiem, który doskonale zna przeszłość Mrocznego Rycerza rozpoczyna się od makabrycznej zbrodni, odtworzenia śmierci rodziców Wayne’a. Dodajmy do tego przerażającego potwora i walkę z czasem. Witajcie w Gotham! Scenariusz: Peter J. Tomasi, rysunki: Doug Mahnke. 144 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

DC Odrodzenie. Flash – Wyprawa po moc, tom 10

Flash z Iris u boku przemierzają świat, by poznać tajemnice mocy prędkości, siły, mędrca i bezruchu, które pojawiły się w multiwersum. Podróż wymaga wysiłku, a Flash nie jest w pełni formy. Iris zanurza się wspomnieniach, napotykając na drodze m.in. Fuerę i Psycha. Mnożą się sekrety i tajemnice, a inni podążają tymi samymi tropami, co Iris i Barry. Samego Flasha tropi również duet łowców skarbów zwany Bliźniakami. Scenariusz: Joshua Williamson, rysunki: Rafa Sandoval, Christian Duce, Minkyu Jung, Jordi Tarragona. 132 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Czarny Młot. Era Zagłady – część 2, tom 4

Wyróżniona Nagrodą Eisnera opowieści o bohaterach miasta Spiral City. Córka Czarnego Młota, Lucy, przejmuje moc ojca i postanawia uwolnić jego towarzyszy z dziwnego pozaczasowego więzienia. Rzeczywistość jednak się zmienia i wszyscy tracą pamięć, a nad światem unosi się widmo Antyboga, istoty dążącej do unicestwienia wszechrzeczy. Finał opowieści o herosach Spiral City. Scenariusz: Jeff Lemire, rysunki: Dean Ormston, Rich Tommaso. 192 strony w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Marvel Now 2.0. Amazing Spider Man – Globalna sieć: Upadek imperium, tom 7

Steve Rogers, Doc Ock i Hydrą w jednym szeregu. Octopus mierzy w Parker Industres, a Peter próbuje go powstrzymać. Spider-Man spotka się ponownie z Mockingbird, a polem walki będzie m.in. redakcja Daily Bugle. Scenariusz: Dan Slott, Christos Gage, rysunki: Stuart Immonen, Greg Smallwood. 160 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Marvel Now 2.0. Kapitan Ameryka: Steve Rogers, tom 2

Tom poprzedzający Tajne imperium, w którym dawny strażnik wolności, Steve Rogers, obecnie w służbie Hydry, przejmuje podstępem władzę nad SHIELD. Ambicje nowego pretendenta do tronu wodza sięgają dalej, a na drodze stoi już tylko Red Skull. Kto może powstrzymać Kapitana Amerykę? Sam Rogers? Scenariusz: Donny Cates, Nick Spencer, rysunki: Andrés Guinaldo, Javier Piña. 288 stron w miękkiej oprawie. Cena: 79,99 zł.

Kaju i Kokot – Lania lotania

Specjalną edycją komiksu Janusza Christy doskonale znanego jako Kajko i Kokosz – Szkoła latania. Tym razem w całości przetłumaczonego na gwarę poznańską. Para wojów – dzielny Kajko i samolubny Kokosz tradycyjnie bronią Mirmiłowa przez Zbójcerzami, dowodzonymi przez Hegemona. Zawiłości poznańskiej gwary nadają opowieści nowe brzmienie i pewnie najlepiej tę historię zrozumieją rodzimi Poznaniacy i mieszkańcy okolicznych miast i wsi. Scenariusz i rysunki: Janusz Christa. 40 stron w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.