Końcówka lipca upłynie pod znakiem Świata Akwilonu (premiery dwóch kolejnych opowieści o orkach, goblinach i elfach), Czarnego Młota, Batmana i Conana.

Sporo barwnych stron poświęcono również Daredevilowi, Spider-Manowi i X-Menom. Po takiej dawce przygód superbohaterów oraz opowieśći o magii, z chęcią zajrzycie pewnie do światów Gwiezdnych wojen i Star Treka. Na kartach komiksów możecie także spotkać Robinsona Crusoe oraz Kajka i Kokosza (w ostatnim tomie Złotej edycji). Walory edukacyjne wnosi dwa nowe komiksy z serii Nauka z komiksem, z którymi wybierzemy się w międzyplanetarne podróże oraz w odległą przeszłość. Na deser – postapokaliptyczna wyprawa do opuszczonych (przez dorosłych) miast z cyklu Sami…

Świat Akwilonu. Orki i gobliny – Turuk, tom 1

Orki i gobliny to kolejna z serii rozgrywających się w Akwilonie – jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy. Akcja tej opowieści, podobnie jak fabuły cykli Elfy, Krasnoludy i Magowie, jest umieszczona w krainie Arranii. Ork Turuk budzi się w środku ludzkiego miasta, ale dokoła nie widzi żywej duszy. Co gorsza nie pamięta, jak się tam znalazł… Szybko się okazuje, że to dopiero początek jego kłopotów. Na szczęście Turuk nie zapomniał, jak się walczy o życie, bo bez tej umiejętności bardzo szybko straciłby głowę w przerażającym mieście potworów! Scenariusz: Jean-Luc Istin, rysunki: Diogo Saito. 56 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Świat Akwilonu. Elfy – Biały Elf o czarnym sercu, tom 3

Trzeci tom serii poświęconej pradawnym elfom z Akwilonu – świata magii, potworów i demonów. Tropiciele z plemienia Białych Elfów od stu lat podążają śladem białego smoka. Przemierzają terytoria ludzi i orków, będąc świadkami, jak niegdyś pełne cudów Ziemie Arrana coraz bardziej pogrążają się w barbarzyństwie. Dlaczego dwóm elfom tak bardzo zależy na schwytaniu istoty pamiętającej epokę stworzenia świata? Scenariusz: Olivier Peru, rysunki: Stéphane Bileau. 56 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Star Trek. Miasto na skraju wieczności

Komiksowa gratka dla fanów serialu Star Trek! Tym razem przedstawiamy opowieść opartą na oryginalnym scenariuszu Harlana Ellisona do 28 odcinka pierwszej serii serialu Star Trek. Miasto na skraju wieczności to ilustrowana, wierna adaptacja znanej, uhonorowanej przez Amerykańską Gildię Scenarzystów nagrodą dla najlepszego scenariusza sztuki telewizyjnej do serialu „Star Trek” pod tym samym tytułem. Na potrzeby serialu scenariusz ten został znacznie zmodyfikowany, jednak oryginalna wersja uznawana jest za arcydzieło fikcji spekulatywnej i doskonałe przedstawienie ludzkości ze wszystkimi zaletami i wadami. Album zawiera zeszyty Star Trek: Harlan Ellison’s The City on the Edge of Forever The Original Teleplay #1–5, a także wstęp i posłowie Harlana Ellisona. Scenariusz: Scott Tipton, David Tipton, rysunki: J.K. Woodward. 128 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Czarny Młot. Odrodzenie, część druga, tom 6

Druga część opowieści o superbohaterce Lucy Weber, zwanej Czarnym Młotem, a noszącej to miano w spadku po ojcu, największym herosie w dziejach Spiral City. Wielowymiarowy koszmar sieje spustoszenie. Aby położyć kres temu szaleństwu, Czarny Młot łączy siły ze Skulldiggerem. Czy pomoc superbohatera, który do tej pory zajmował się zwykłymi bandytami, okaże się przydatna w obliczu tak ogromnego zagrożenia? Do akcji włączy się też genialny naukowiec badający Parastrefę. Ponownie pojawi się też Pułkownik Weird, ale po tym mającym w głowie jeden wielki chaos podróżniku kosmicznym nie wiadomo, czego się spodziewać… Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w serii Black Hammer: Reborn #5–8 wydawnictwa Dark Horse Comics. Scenariusz: Jeff Lemire, rysunki: Malachi Ward, Matthew Sheean, Rich Tommaso. 112 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Uniwersum DC. Batman: Detective Comics – Stan strachu, tom 2

Drugi tom serii Detective Comics ukazującej się w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC.  Gotham pogrąża się w Stanie strachu! Wendeta Wortha przeciwko Bruce’owi Wayne’owi uwalnia zło, którego ani on, ani złoczyńcy z ławy przysięgłych nie mogą kontrolować! Bezpieczeństwo mieszkańców Gotham wisi na włosku, gdy Batman traci nad sobą kontrolę. Czy Huntress będzie musiała interweniować, zanim Mroczny Rycerz przysporzy złej sławy zamaskowanym obrońcom prawa? Gdy na ulicach miasta dochodzi do niespotykanych dotąd zjawisk, a na życie nowego burmistrza czyhają zamachowcy, sytuację opanować może tylko jeden bohater – ten, którego burmistrz Nakano zobowiązał się wygnać z Gotham: Batman! Czy dwóch wrogów odłoży na bok dzielące ich różnice i uratuje miasto, zanim będzie za późno? Mimo że budynek Azylu Arkham został zniszczony, strach przed instytucją pozostał – a teraz ponownie się wzmaga, ponieważ w centrum miasta rośnie nowy budynek – Wieża Arkham. Skoro sam Mroczny Rycerz się boi, czy jest jeszcze nadzieja dla mieszkańców Gotham? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach Detective Comics #1040–1046, Detective Comics Annual 2021 oraz Batman Secret Files: Huntress #1. Scenariusz: Marico Tamaki, rysunki: Dan Mora. 296 stron w twardej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Conan – Wojna węży

James Allison wkrótce umrze, ale nie będzie to jego pierwsza śmierć. Dzięki zdolności reinkarnacji ma szansę skontaktować się z czworgiem śmiałków, którzy jako jedyni mogą udaremnić mroczny plan pradawnego wężowego bóstwa: Conanem Barbarzyńcą, Solomonem Kane’em, Mroczną Agnes i… superbohaterem znanym jako Moon Knight. Temu ostatniemu towarzyszy jednak bóg księżyca, Khonshu, który ma własne zamiary… Czy pomoże pokonać straszliwego Żmija? Czy raczej stanie po jego stronie? Oto wyjątkowy komiksowy event łączący światy stworzone przez Roberta E. Howarda z uniwersum Marvela! Album zawiera materiały opublikowane w zeszytach Conan: Serpent War (2019) #1–4 i Supernatural Thrillers (1972) #3. Scenariusz: Jim Zub, rysunki: Scot Eaton, Stephen Segovia, Luca Pizzari, Ig Guara. 144 strony w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Batman Epidemia

Batman – Epidemia to kolejny po Batman – Knigtfall crossover ukazujący się na łamach różnych tytułów związanych z Batmanem. Akcja skupia się na wybuchu śmiertelnej choroby w Gotham oraz prób jej opanowania przez Batmana i jego sprzymierzeńców. Konsekwencje tych wydarzeń będziemy mogli poznać w kolejnych albumach: Batman – Dziedzictwo i Batman – Kataklizm. Ich fabuła doprowadzi zaś do wielkiego wydarzenia, które rozegra się na łamach głośnej serii z końca lat 90. – Batman – Ziemia niczyja. Śmiercionośny wirus zaraża nieświadomych zagrożenia mieszkańców Gotham. Ofiary czują straszliwy ból, ich oczy krwawią, a po dwóch dniach od infekcji umierają. Batman, Robin i Nightwing muszą opanować chaos i znaleźć odpowiednie lekarstwo. A pomogą im w tym niespodziewani sojusznicy: Azrael, Huntress, Catwoman i Poison Ivy. Czy Mroczny Rycerz i jego drużyna powstrzyma niewidzialnego wroga? I co się stanie, gdy jedna z zamaskowanych postaci zostanie zarażona? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach Azrael #13-16, Batman #529-532, Batman Chronicles #4, Batman: Shadow Of The Bat #48-52, Catwoman #31-32, Detective Comics #695-696 i „Robin” #27-30. Scenariusz: Alan Grant, Doug Moench, Dennis O’Neil, rysunki: Kelley Jones, Vince Giarrano, Barry Kitson. 552 strony w twardej oprawie. Cena: 199,99 zł.

Batman: Rycerze Gotham – Pozłacane miasto

Tajemniczy wirus zagraża Gotham, zmieniając mieszkańców we wściekłych szaleńców o żółtych ślepiach, którzy rabują sklepy i napadają na ludzi. Batman i Rycerze Gotham usiłują opanować osobliwą epidemię, a także odkryć jej przyczynę. Lecz ta nietypowa choroba już kiedyś nawiedziła miasto. Cofniemy się w przeszłość, aby poznać tajemniczą postać zwaną Runaway, która dawno temu chroniła miasto i usiłowała rozwikłać zagadkę tajemniczej choroby. Ta ekscytująca i przerażająca opowieść rozgrywa się we współczesnym Gotham, a także w 1847 roku i prowadzi do wydarzeń z popularnej gry wideo Rycerze Gotham. Wydanie zawiera zdrapkę z bonusowym kodem na sześć ekskluzywnych cyfrowych przedmiotów w grze Rycerze Gotham. Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach Batman: Gotham Knights – Gilded City #1–6. Scenariusz: Evan Narcisse, rysunki: Abel. 156 stron w miękkiej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Marvel Classic. Daredevil. Mark Waid, tom 3

Matt Murdock ma jak zwykle pod górkę. Ponieważ jego kancelaria ma kłopoty, adwokat musi współpracować ze swoją byłą dziewczyną Kirsten McDuffy. To jednak nic w porównaniu z druzgoczącą diagnozą, jaką Foggy Nelson usłyszy od lekarzy. Do drzwi Matta zapuka również dawno niewidziany kolega z dzieciństwa i… pewien kosmita, którego tropem podąża Silver Surfer. Daredevilowi przyjdzie też zmierzyć się z przeciwnikiem, który – podobnie jak on – ma wyostrzone zmysły. Czy Nieustraszonemu uda się go wyprowadzić w pole? Tymczasem tajemniczy Synowie Węża postanawiają zamienić Nowy Jork w strefę walki. Zaczęli od opanowania wymiaru sprawiedliwości – ale jak daleko będą skłonni się posunąć? Album zawiera zeszytej serii Daredevil #22–36 oraz Indestructible Hulk #9–10 zebrane w tomie Daredevil by Mark Waid vol. 3. Scenariusz: Mark Waid, rysunki: Michael Allred, Marco Checchetto, Khoi Pham, Greg Rucka, Chris Samnee. 384 strony w twardej oprawie. Cena: 169,99 zł.

Marvel Classic. Amazing Spider-Man Epic Collection: Plaga pająkobójców

Cieszące się uznaniem czytelników i krytyków klasyczne albumy Marvel Comics autorstwa mistrzów komiksu takich jak: Steve Ditko, David Michelinie, Charles Vess, Erik Larsen czy Mark Bagley. Za każdym razem, gdy Spider-Man pojawia się publicznie, napadają go mechaniczni zabójcy. Kto odpowiada za te ataki? Czy Pajączek zdoła odkryć prawdę, kiedy na jego drodze staną Electro i Skorpion? I jaki układ zawarła Felicia Hardy, do niedawna Czarna Kotka, z Tinkererem? Tymczasem rodziców Petera Parkera, którzy powrócili po latach, obserwuje tajemniczy mężczyzna. Ale to nie wszystko… Venom jest sądzony za swoje zbrodnie. Czy przejrzy na oczy i zmieni się po walce ze Spider-Manem? Dodatkowo w tomie: Styx i Stone, a także starcie Pajączka i Doktora Strange’a z demonami w Wymiarze Śmierci! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w The Amazing Spider-Man #368–377, The Amazing Spider-Man Annual #27, Spider-Man Special Edition: The Trial of Venom oraz w powieści graficznej Spider-Man/Dr. Strange: The Way to Dusty Death, a następnie zebrane w The Amazing Spider-Man Epic Collection: Invasion of the Spider-Slayers. Scenariusz: David Michelinie, Eric Fein, Steven Grant, Jack Harris, rysunki: Mark Bagley, Aaron Lopresti, Jeff Johnson, Tom Lyle. 420 stron w twardej oprawie. Cena: 179,99 zł.

Marvel Fresh. Empireum – X-Men

Roślinne stwory z kosmosu, zwane Cotati, najeżdżają Ziemię akurat w chwili, w której za sprawą pewnej czarodziejki z grobów na Genoshy powstają miliony nieumarłych mutantów… a to dopiero początek tej szalonej opowieści! Niedługo potem na wyspie ląduje drużyna wyznaczona przez X-Men i całkiem dosłownie rozpętuje tam piekło. Kto wyjdzie zwycięsko z tego przedziwnego starcia roślin, zombie, mutantów i demonów? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Empyre: X-Men #1–4. Scenariusz: Jonathan Hickman, Tini Howard, Gerry Duggan, Benjamin Percy, Leah Williams, Vita Ayala, Zeb Wells, Ed Brisson, rysunki: Matteo Buffagni, Lucas Werneck, Andrea Broccardo, Jorge Molina. 132 strony w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Star Wars. Wielka Republika. Na skraju równowagi, tom 2

Drugi tom mangi z uniwersum Gwiezdnych wojen. Trwają czasy Wielkiej Republiki, która rozrasta się w najlepsze o nowe układy gwiezdne. Sławni Jedi, jako cieszący się szacunkiem strażnicy pokoju, chronią Republikę i otaczają swoim blaskiem tych, którzy badają najdalsze zakątki galaktyki. Kiedy padawan Keerin Fionn i rycerka Jedi Lily Tora-Asi dowiadują się, że stoczona niedawno bitwa z Drengirami nie była odosobnionym incydentem, tylko częścią skoordynowanego ataku, zorganizowanego przez Nihilów, są zdeterminowani, żeby bronić swojego nowego domu. Podczas gdy mistrz Arkoff przebywa poza planetą i pomaga w prowadzonym śledztwie mistrzowi Stellanowi Giosowi, Lily pozostaje na Banchii z zadaniem odbudowy planety i przywrócenia nadziei mieszkańcom. Lily przysięga, że świątynia nie znajdzie się ponownie w niebezpieczeństwie, ale gdy na planecie zjawia się niespodziewany gość, młoda Jedi musi bronić Banchii, Keerina i młodzików przed zagrożeniem ze strony Nihilów… którzy są bliżej, niż wszyscy przypuszczali! Scenariusz: Shima Shinya i Daniel José Older, rysunki: Mizuki Sakakibara. 146 stron w miękkiej oprawie. Cena: 32,99 zł.

Star Wars. Łowcy nagród. Szkarłatne rządy, tom 4

Tom 4 serii wydawanej w USA od 2020 roku, opowiadającej o najgroźniejszych najemnikach i draniach odległej galaktyki. T’onga zebrała najwspanialszą bandę łowców nagród w galaktyce. Bossk, Zuckuss i Tasu Leech mają wyruszyć na specjalną misję! Czy T’onga opłakująca stratę starego przyjaciela będzie w stanie powstrzymać bandę przed pozabijaniem się nawzajem i zrobić z niej prawdziwą drużynę? Oby tak się stało, ponieważ organizacja Szkarłatny Świt prowadzi galaktykę do wojny totalnej, więc kończy się czas na uratowanie młodej dziewczyny, która jako jedyna może powstrzymać konflikt między syndykatami. Tymczasem tajemniczy łowca nagród chce zabić wysokiego rangą oficera imperialnego w brawurowym ataku na uzbrojony okręt. Ale czy to właściwy cel? Scenariusz: Ethan Sacks, rysunki: Ramón F. Bachs, Paolo Villanelli. 120 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Star Wars. Doktor Aphra. Szkarłatne rządy, tom 4

Tom 4 z cyklu Doktor Aphra, wydawanego przez Marvel Comics od 2020 roku, opowiadający o losach awanturniczej archeolożki, która zadarła z samym Darthem Vaderem. Doktor Aphra i Sana Starros uciekły z Vermilliona, ale nie sposób umknąć przed Szkarłatnym Świtem, który ma szpiegów wszędzie! Podczas gdy Domina Tagge zmaga się z kretami w obrębie swojej korporacji, a Aphra – z obrażeniami, które zadał jej potężny artefakt, obie zawierają ostatni układ… Ale komu Aphra może w pełni zaufać? Później nasz śmiały duet natrafia na dziwny rytuał… i jeszcze dziwniejszego wroga! Życie bohaterek z pewnością nie może się tak skończyć – z ręki kogoś, kto naśladuje pradawną sektę – prawda? Poszukiwanie Wiecznej Iskry prowadzi w niespodziewane miejsce – tam, gdzie dla doktor Aphry wszystko się zaczęło. Scenariusz: Alyssa Wong, rysunki: Minkyu Jung. 120 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Adaptacje literatury. Robinson Crusoe

Kolejna komiksowa adaptacja arcydzieła światowej literatury! Siedemnastoletni Anglik Robinson Crusoe, wbrew danej ojcu przysiędze, ucieka z domu i zaciąga się na statek, gnany pragnieniem podróżowania i poznawania świata. Po licznych przygodach i próbach ustatkowania się wyrusza na kolejną morską wyprawę, do Afryki. Jednak jego statek rozbija się w czasie sztormu, a Robinson jako jedyny ocalały ląduje na bezludnej wyspie. Aby przeżyć musi zapewnić sobie dach nad głową i zdobyć pożywienie, polegając jedynie na własnej sile i umiejętnościach. Opublikowany w 1719 roku Robinson Crusoe Daniela Defoe to jedna z najbardziej znanych powieści przygodowo-podróżniczych na świecie. Doczekała się licznych wydań i adaptacji, została też przetłumaczona na wiele języków, zaś imię głównego bohatera powieści stało się synonimem rozbitka. Scenariusz: Christophe Lemoine, rysunki: Jean-Marie Woehrel. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Kajko i Kokosz – Złota Kolekcja, tom 6

Kajko i Kokosz pojawili się na łamach trójmiejskiej popołudniówki Wieczór Wybrzeża w 1972 i stali się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów polskiej popkultury. Cykl Janusza Christy (1934–2008) opowiada o dwóch wojach – dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i nieco samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa oraz przeżywają mnóstwo zabawnych przygód. Złota kolekcja to jubileuszowa edycja z okazji 50-lecia serii. Kolekcja składa się z sześciu tomów, w których zebrane zostały wszystkie komiksy Kajko i Kokosz – w kolejności chronologicznej i poddane renowacji kolorystycznej. Dodatkiem do każdego albumu jest obszerne posłowie Krzysztofa Janicza, zawierające wiele cennych informacji i ciekawostek o historii serii oraz samym Januszu Chriście. Czytelnicy znajdą też liczne archiwalne zdjęcia, okładki, ilustracje i szkice. Tom szósty, zamykający kolekcję, zawiera cztery komiksy: Dzień Śmiechały, Srebrny denar, W krainie borostworów i Mirmił w opałach, a także dwa komiksowe kalendarze. Wstęp napisał Maciej Kur, scenarzysta nowych przygód Kajka i Kokosza. Posłowie obfituje w liczne niespodzianki z ostatniego okresu twórczości Janusza Christy, są to m.in. scenariusze, rysunki i odnalezione materiały z niezrealizowanych filmów animowanych z lat 90. Scenariusz i rysunki: Janusz Christa. 264 stron w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

Nauka z komiksem. Galaktyki i planety – Nasz dom: Układ Słoneczny, tom 2

Tom drugi Galaktyk i planet z serii Nauka z komiksem dla dzieci w wieku 8–12 lat. Zakres tematów został opracowany we współpracy z multidyscyplinarnym międzynarodowym komitetem naukowym posiadającym kompetencje w zakresie pisania dla młodych czytelników. Tom obejmuje zabawny komiks o przygodach postaci znanych z filmów Disneya, zawierający fakty naukowe, a na dodatkowych stronach znajdują się teksty bardziej szczegółowo omawiające treści naukowe zawarte w komiksie. Nad San Fransokio znowu zbierają się czarne chmury. Wielka Szóstka musi wkroczyć do akcji i ocalić świat przed kosmicznym zagrożeniem. Przeżyj razem z superbohaterami tę niesamowitą przygodę. Poznaj tajemnice galaktyk i planet, dowiedz się, jak powstaje zorza polarna i dlaczego kometa ma warkocze. Scenariusz: Edwige Pezzulli, Andrea Vico, Tea Orsi, rysunki: Gianfranco Florio, Alberto Zanon, Danilo Loizedda. 64 strony w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Nauka z komiksem. Era dinozaurów – Czas gigantów, czyli dinozaury jury, tom 2

Tom drugi Ery dinozaurów z serii Nauka z komiksem dla dzieci w wieku 8–12 lat. Zakres tematów został opracowany we współpracy z multidyscyplinarnym międzynarodowym komitetem naukowym posiadającym kompetencje w zakresie pisania dla młodych czytelników. Tom obejmuje zabawny komiks o przygodach postaci znanych z filmów Disneya, zawierający fakty naukowe, a na dodatkowych stronach znajdują się teksty bardziej szczegółowo omawiające treści naukowe zawarte w komiksie. Ostatnie dinozaury zniknęły z powierzchni Ziemi 66 milionów lat temu… Ale Rex nie zamierza się z tym pogodzić! Wspólnie z Trixie i Sztućkiem prowadzi śledztwo, żeby odkryć źródło pochodzenia swoich krewniaków oraz przyczyny ich wyginięcia. Razem z dzielnymi zabawkami poznaj tajemnice gigantycznych drapieżników, pierwszych ptaków i wodnych gadów! v Scenariusz: Stefano Broccoli, Jacopo Olivieri, rysunki: Sara Storino, Letizia Algeri, Andrea Greppi, Benedetta Barone, Marco Forcelloni, Marco Colletti, Massimo Asaro. 64 strony w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Sami. Wymiar czwarty i pół, tom 6

Kolejny tom niezwykłej serii fantasy o dzieciach uwięzionych między światem żywych i umarłych. Po odkryciu, że znajdują się w Świecie Otchłani, bohaterowie pomału przypominają sobie, jak zmarli. Dodatkowo powrót Saula i pozostałych członków Klanu Rekina powoduje nowe zadrażnienia i rywalizację między dwiema grupami. Nadal też nie wiadomo, co oznacza pojawienie się czarnego monolitu. W obliczu przerażającego zagrożenia bohaterowie ponownie zostają całkiem Sami… Pierwszy tom serii otrzymał w 2007 roku nagrodę na Festiwalu w Angoulême w kategorii komiksów dla dzieci od 9 do 12 lat. W 2017 roku seria została zaadaptowana na film fabularny. Scenariusz: Fabien Vehlmann, rysunki: Bruno Gazzotti. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.