Lipiec może okazać się gorącym miesiącem dla wielbicieli komiksów. Bo na polskim rynku pojawia się obrazkowa adaptacja niezwykłej 

książki Roberta Silverberga – W dół, do Ziemi. To jednak nie jedyne nowości rynkowe – bo znajdziemy też coś dla fanów Spider-Mana oraz bogaty wybór opowieści dla dzieci.

Plansze Europy. Robert Silverberg. W dół, do Ziemi

Eddie Gundersen powraca na Belzagor – planetę na której pozostawił swoją młodość, miłość i złudzenia. Planeta, zamieszkana przez dwa inteligentne gatunki – nildorów i sulidorów do dziś wymyka się zrozumieniu trzeciej rasy, która pojawiła się na Belzagorze – ludzi. Gundersen wyrusza w długą podróż, rozliczając się ze swoją przeszłością i odkrywając tajemnice ekosystemu, który okazuje się być bardziej złożony niż można było przypuszczać. Scenariusz: Philippe Thirault, rysunki: Laura Zuccheri. 108 stron w twardej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Marvel Classic. Ultimate Spider-Man, tom 7

Opowieść o Spider-Manie snują się wokół Harrego Osborna, powracającego do liceum oraz jego ojca, Normana Osborna, który wciela się w Zielonego Goblina. W tle toczy się walka o wpływy po wycofującym się ze świata przestępczego Kingpinie. Szykuje się więc walka twardzieli, a wśród nich nie może zabraknąć Spider-Mana. Scenariusz: Brian Michael Bendis, rysunki: Mark Bagley. 344 strony w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Yakari. W krainie wilków, tom 8

Siuksowie zakładają nowy obóz w górskich lasach. Jeden z Indian postanawia wrócić na terytorium wielkiego wilka i jego watahy, z którym wcześniej przegrał walkę. Teraz wyrusza na polowanie, za to Yakari spotyka kulawego wilka – a ten ostatni sugeruje, że dzikich zwierząt nie należy się obawiać. Kraina Wilków stoi jednak na krawędzi walki, jeśli dawny zatarg skłoni Indianina do zemsty. Scenariusz: Job, rysunki: Derib. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.

Lucky Luke. W cieniu wież wiertniczych, tom 18

W Stanach Zjednoczonych rozkręca się gorączka ropy naftowej – wszyscy poszukują czarnego, płynnego złota i wiercą dziury gdzie popadnie. Miasto Titusville przeżywa szturm poszukiwaczy, a burmistrz szuka wsparcia, by zapanować nad rosnącym chaosem. Tylko jeden człowiek może pomóc – Lucky Luke. Scenariusz: René Goscinny, rysunki: Morris. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.

Lucky Luke. Prorok, tom 68

Bracia Daltnowie tradycyjnie uciekają z więzienia, wraz z pewnym prorokiem, który staje się dla nich prawdziwą kulą u nogi. Oczywiście Lucky Luke wyrusza w pościg, a ślady prowadzą do małego miasteczka, w którym nie ma ani salonu, ani banku. Więc gdzie zniknęli bracia? Scenariusz: Patrick Nordmann, rysunki: Morris. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.

Gigant Poleca. Przygoda na balkonie, tom 100/2020

Niemal 200 stron przygód Kaczora Donalda I spółki, specjalnie przygotowanych na wakacyjny relaks – kto jeszcze nie przygotował się na oddech od szkoły lub innych zajęć niech lepiej przygotuje wygodny leżak i zabiera się do lektury Giganta. 196 stron w miękkiej oprawie. Cena: 14,99 zł.