Wakacje powinny upłynąć Wam z uśmiechem na ustach, stąd też obecnośc Garfielda w puli wydawniczej komiksów wydanych w pierwszej połowie lipca.

Jednak nie Garfildem i jego przygodami (niekiedy sięgającymi poza bezpieczne legowisko i wypełniną miskę) będziemy w tym miesiącu żyli. Dla najmłodszych – są i Smerfy opowiadające o emocjach. Dla podróżników – Gwiezdny Zamek. Dla miłośników przygód – opowieści o młodości Blueberry;ego i historie awanturnicze Skrpiona, albo (w sosie D&D) – Cienie wampira. Dla wielbicieli historii sygnowanych pomysłowością Gaimana – dziewiąty tom Sandmana. Jest też coś dla miłośników podążających nieskrępowanie w zdecydowanie zaskakujących kierunkach opowieści – trzeci tom Niewidzialnych, ze scenariuszem Granta Morrisona…

Plansze Europy. Młodość Blueberry’ego, tom 5

Piąty tom zbiorczy opowieści o wczesnych przygodach słynnego komiksowego bohatera Dzikiego Zachodu – Mike’a Blueberry’ego! Album zawiera cztery epizody: 1276 dusz, Odkupienie, Gettysburg i Konwój wyklętych. Mike ma już dość szpiegowskich misji. Próbuje zapomnieć o niedawnych smutnych wydarzeniach, jednak wywiad Unii nie zamierza wypuścić z rąk tak dobrego agenta. Blueberry musi odnaleźć dziewczynę porwaną przez szalonego pastora, który w imię osobistej zemsty chce doprowadzić do klęski Północy. Później młody porucznik wspomina swój udział w słynnej bitwie pod Gettysburgiem. W końcu znajdzie się w osadzie, do której nie dotarła wojna… Scenariusz: François Corteggiani, rysunki: Michel Blanc-Dumont. 204 strony w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

Skorpion, tom 2

Kontynuacja bestsellerowej serii przygodowej, która dwukrotnie była nominowana do nagrody festiwalu w Angoulême. Drugi album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: Demon w Watykanie, Święta Dolina i Skarb Świątyni. Druga połowa XVIII wieku, Rzym. Kochany przez lud papież został zamordowany, a do zajęcia jego miejsca szykuje się pozbawiony skrupułów kardynał Trebaldi. Wyzwanie kardynałowi rzuca awanturnik Skorpion. Doskonale znając się na odnajdywaniu cennych przedmiotów w pradawnych ruinach, podejmuje się misji odszukania krzyża świętego Piotra, dzięki któremu chce pokrzyżować Trebaldiemu szyki. Droga Skorpiona i jego przyjaciół wiedzie na pełen odwiecznych sekretów Wschód. Czy bohaterowie odnajdą relikwię, której kiedyś mieli strzec tajemniczy templariusze? Scenariusz: Stephen Desberg, rysunki: Enrico Marini. 148 stron w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Niewidzialni, tom 3

Trzeci album zbiorczy legendarnej serii Granta Morrisona, jednego z brytyjskich twórców, którzy pod koniec XX wieku zmienili oblicze komiksu amerykańskiego. Niewidzialni to anarchistyczne grupy walczące z odrażającymi siłami rządzącymi światem. Ich celem jest pokonanie istot kierujących z cienia rządami i korporacjami. Ale czy misja Niewidzialnych ma szanse powodzenia w starciu z tak potężnymi przybyszami z innego wymiaru? King Mob i jego przyjaciele krok po kroku odkrywają tajemnice mrocznych władców i nie spoczną, póki nie uwolnią od nich naszej rzeczywistości  Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach serii The Invisibles, vol. 2, #1–13. Komiks dla dorosłych. Scenariusz: Grant Morrison, rysunki: Paul Jimenez, John Stokes, Michael Lark i inni. 336 stron w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

Sandman. Panie łaskawe, tom 9

Kolejny, dziewiąty już tom niezwykłej serii o Sandmanie – Władcy Snów, autorstwa Neila Gaimana. Panie Łaskawe mają wiele imion: Erynie, Eumenidy, Furie. Są uosobieniem zemsty, nieprzejednanym i niepowstrzymanym. Nie spoczną, dopóki zbrodnie, za które chcą ukarać, nie zostaną zmyte krwią. To do nich zwraca się Lyta Hall, gdy ginie jej synek Daniel. Ich celem staje się wówczas Sen z Nieskończonych. Ale za smutkiem i nieustępliwą wściekłością matki kryją się mroczniejsze siły, a to, co wprawią w ruch, będzie wymagało poświęcenia większego niż wszystko, czego dotychczas doświadczyło Śnienie. Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcze zawarte w opowieści spowodowały, że Sandman został uznany przez krytykę za dzieło wybitne. Zebrał wiele nagród komiksowych, m.in. Nagrodę Eisnera, Nagrodę Harveya oraz World Fantasy Award – nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks. Scenariusz: Neil Gaiman, rysunki: Marc Hempel, Richard Case, D’Israeli i inni. 352 strony w twardej oprawie. Cena: 109,99 zł.

Dungeons & Dragons. Cienie wampira, tom 2

Kolejny album z serii Dungeons & Dragons – kontynuacja przygód bohaterów Legend Wrót Baldura. Wskrzeszony Ukochany Łowca Minsc i jego komiczny chomik Boo oraz pozostali członkowie drużyny podejmują się ochrony świątyni Kelemvora, boga zmarłych. Jednak to wydawałoby łatwe się zadanie szybko okazuje się niebezpieczne. Obrońcy, wraz z kleryczką Nerys, zostają przez tajemnicze siły przeniesieni siły do świata Ravenloft, zwanego Półplanem Grozy, gdzie muszą stawić czoło nieumarłym potworom i ich okrutnemu władcy hrabiemu Strahdowi von Zarovichowi. Scenariusz: Jim Zub, rysunki: Nelson Dániel. 136 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Gwiezdny Zamek. Międzyplanetarna wystawa z 1875 roku, tom 6

W XIX wieku nieustraszeni zdobywcy bez końca poszerzają granice nieznanego. Żądni nowych odkryć, kierują spojrzenia w stronę gwiazd… Jest rok 1875. Podbój kosmosu trwa! To kolejny album niezwykłej opowieści autorstwa Alexa Alice’a, twórcy Trzeciego Testamentu, który jest przepięknie namalowany akwarelą. Akcja w dużej części rozgrywa się w odległym kosmosie, a autor dzięki niezmierzonej wyobraźni i bajkowym rysunkom przenosi nas do czasów odkrywania nowych lądów i fantastycznego świata z książek Juliusza Verne’a. Scenariusz i rysunki: Alex Alice. 62 strony w twardej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Garfield. Tłusty koci trójpak, tom 15

To już piętnasty album z przygodami najsłynniejszego wielbiciela lazanii! Dzięki temu tomowi przygód Tłustego Kota poznacie sztukę dobrej zabawy we wszystkich jej przejawach. Futrzasty Picasso używa Odiego jako płótna, wyraża siebie w tańcu interpretacyjnym i demonstruje chytrą kreatywność w kuchni. Ten pomysłowy i wiecznie żarłoczny kot nawet beknięcie podnosi do rangi sztuki. A zatem podziwiajcie go, wielbiciele Garfielda! Garfieldowy cykl TŁUSTYCH KOCICH TRÓJPAKÓW stanowi kolekcję komiksowych pasków zebranych w nowym, kolorowym wydaniu. Garfield zmieniał się trochę na przestrzeni lat, ale jedno pozostało niezmienne: jego gigantyczny apetyt na jedzenie i poczucie humoru. Czeka was dużo szaleńczej radości z nienasyconym kotem, ponieważ nigdy dosyć zabawy. Scenariusz i rysunki: Jim Davis. 288 stron w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Smerfy i świat emocji. Smerf, który miał dośćpożyczania swoich rzeczy, tom 12

Dwunasty tom serii o Smerfach, która ma pomagać najmłodszym czytelnikom w przezwyciężeniu swoich lęków. Każdy album jest uzupełniony wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z kłopotami emocjonalnymi. Pewnego dnia Pracuś oznajmia, że nikomu więcej nie pożyczy swoich narzędzi. Pozostałe Smerfy są oburzone, bo przez to trudniej wykonywać im różne prace, chociażby przy budowie mostu. Czy Pracuś dobrze postępuje? A może za jego decyzją kryje się jakiś ważny powód? Dzięki temu komiksowi odkryjesz radość z pożyczania. Scenariusz: Falzar, Thierry Culliford, rysunki: Antonello Dalena. 40 stron w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.