Ernest i Rebeka, Gwiezdny Zamek i Chimery Wenus, powrót Wolverine’a i nowe przygody Deadpoola, Jean Gray i Spide-Man. Do tego dawka Flasha i Green Lanterna, porcja rozrywek w stylu Ricka i Morty’ego, dylematy Picarda, intrygi Lucyfera, koniec świata w BBPO i do tego Mroczna Otchłań – oto komiksowe propozycje Wydawnictwa Egmont w samym epicentrum sezonu urlopowego.

Mroczna Otchłań, tom 3

Kiedy Ziemi zagraża potężny kataklizm, który może zmieść z jej powierzchni całą ludzkość, a katastrofy naturalne uderzają z coraz większą siłą; kiedy najgroźniejsze drapieżniki zamieszkujące morskie głębiny wypływają na brzeg, uciekając przed tym, czego nie potrafimy nazwać; jedynym ratunkiem jest stawić czoło tajemnicom kryjącym się w mrocznej otchłani. Czy w podwodnym Mieście Platona uda się znaleźć klucz do ocalenia ludzkości? Jak daleko jest w stanie posunąć się stuletni starzec, żeby uzyskać nieśmiertelność? Czy antyczne Trytony z podwodnych krain wyszły na ląd i zaludniły Ziemię? Od bezkresu himalajskich szczytów po bezdeń Rowu Mariańskiego; od pokrytych lodem krain po palące słońcem pustynie… Grupa naukowców z narażeniem życia przemierza wszystkie zakątki Ziemi, poszukując odpowiedzi na najważniejsze pytanie: jakie jeszcze tajemnice czają się w mrokach otchłani? Czy mityczne podwodne istoty, które zawzięcie bronią dostępu do swojego miasta to wrogowie, czy może przyjaciele? Bohaterowie trzeciej część thrillera ekologicznego Mroczna otchłań przekraczają granice ludzkich możliwości. Starożytna filozofia i nowoczesna technologia przeplatają się, a historia puka do bram… XXII wieku. Scenariusz: Christophe Bec, rysunki: Ennio Bufi. 284 strony w twardej oprawie. Cena: 149,99 zł.

BBPO. Znany diabeł

Opowieść o końcu znanego nam świata jest także opowieścią o końcu Biura Badań Paranormalnych i Obrony… Lovecraftowskie potwory pustoszą Ziemię, a agenci BBPO walczą, by ocalić niedobitki ludzkości. Jedynym wyjściem wydaje się szukanie schronienia pod ziemią. Czy to będzie ostatni azyl naszego gatunku? Siły Biura topnieją z dnia na dzień. Wprawdzie Hellboy zostaje odnaleziony, ale nawet on nie jest taki jak kiedyś, trudno więc przewidzieć, czy ktokolwiek przetrwa czas zagłady. A szykuje się prawdziwa apokalipsa, gdyż Warwara dopiero się rozkręca i przygotowuje do wypełnienia planu uknutego w zimnych otchłaniach kosmosu… Czy naprawdę nie ma już nadziei dla ludzi? Scenariusz: Mike Mignola, Scott Allie, rysunki: Laurence Campbell, Sebastián Fiumara, Max Fiumara, Mike Mignola, Christopher Mitten, Tim Sale. 436 stron w twardej oprawie. Cena: 129,99 zł.

Lucyfer, tom 2, wydanie II

Drugi tom nowej edycji przełomowego dzieła komiksowego, nominowanego do Nagrody Eisnera. Lucyfer Gwiazda Zaranna stworzył swój własny, niezależny od Boga wszechświat i otworzył jego bramy dla wszystkich stworzeń. Oczywiście natychmiast znalazły się moce, które chciały zawładnąć tą krainą, ale na szczęście udało się je odeprzeć. W starym Stworzeniu Lucyferowi pozostały jednak do wypełnienia dwa ostatnie zobowiązania – pojedynek z żądnym zemsty aniołem zastępów Amenadielem oraz spłata długu wobec Elaine Belloc, półanioła przetrzymywanego i torturowanego w niezbadanej krainie między niebem a piekłem. Czy mimo osłabienia spowodowanego wykradzeniem dwóch piór z jego anielskich skrzydeł Niosącemu Światło uda się pokonać groźnego przeciwnika i uwolnić duszę Elaine? Tom zawiera zeszyty Lucifer # 21–49. Scenariusz: Mike Carrey, rysunki: Peter Gross, Ryan Kelly, Dean Ormston, Ted Naifeh, Craig Hamilton, David Hahn. 680 stron w twardej oprawie. Cena: 149,99 zł.

Star Trek. Picard, tom 2

Drugi album na podstawie kultowej sagi Star Trek! Tym razem statek Gwiezdnej Floty wyrusza na wyprawę pod dowództwem kapitana Jeana-Luca Picarda, jednego z najbardziej zasłużonych admirałów Gwiezdnej Floty. Zjednoczona Federacja Planet odkrywa, że Imperium Romulańskiemu zagraża wybuch supernowej. Rozpoczyna zatem akcję ratunkową o niespotykanej skali. Admirał wyrusza, by ewakuować jedną z kolonii imperium, jednak na miejscu dokonuje szokującego odkrycia. Wydarzenia te są wprowadzeniem do serialu „Star Trek: Picard”. Album zawiera zeszyty Star Trek: Picard – Countdown # 1–12. Scenariusz: Kirsten Beyer, Mike Johnson, rysunki: Angel Hernandez. 96 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Rick i Morty Przedstawiają, tom 2

Drugi tom przygód całej plejady bohaterów (także drugoplanowych) znanych z kultowego serialu telewizyjnego produkcji studia Adult Swim o geniuszu Ricku i jego wnuku Mortym! Jerry czuje się niedoceniany w małżeństwie, korzysta więc z okazji, aby dzięki wynalazkowi teścia udowodnić, że jest prawdziwym mężczyzną. Po – jakżeby inaczej – z góry przesądzonej porażce Jerry’ego prześledzimy odyseję dwóch panów Miszuków, którzy poszukują sensu swojego bezsensownego życia. Później poznamy odlotową historię z baaardzo odległej młodości Ricka. Okazuje się, że nawet on potrafił być idealistą, ale sam wszystko zaprzepaścił, a mógłby stracić jeszcze więcej, gdyby nie wymioty Morty’ego. Na koniec z hukiem wkroczy na scenę piękna Jedność, która w bezecnym celu zbiera drużynę złożoną ze swoich dawnych kochanków, w tym pewnego ziemskiego geniusza… Scenariusz: Ryan Ferrier, James Asmus, Jim Festante, Lilah Surges, Tini Howard, rysunki: CJ Cannon, Marco Mazzarello. 136 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Uniwersum DC. Green Lantern – Blackstars, tom 3

Po wydarzeniach z ostatniego tomu wszechświat się zmienił, tak jakby Korpus Zielonych Latarni nigdy nie istniał. Hal pełni obecnie funkcję Blackstara Parallaxa, jednego z elitarnych żołnierzy Kontrolera Mu, pragnącego zaprowadzić absolutny porządek we wszechświecie. Czy największy obrońca galaktyki znów uległ ciemnej stronie swojej osobowości? A może tym razem buntownicza natura Hala okaże się jego atutem w odkrywaniu na nowo prawdziwej siły woli? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach Green Lantern: Blackstars #1–3 i Green Lantern Season Two #1–6. Scenariusz: Grant Morrison. Rysunki: Liam Sharp, Xermánico, Steve Oliff. 246 stron w miękkiej oprawie. Cena: 69,99 zł.

DC Odrodzenie. Flash – Śmierć i moc prędkości, tom 12

Dwunasta odsłona przygód Flasha w ramach linii wydawniczej DC Odrodzenie. Po wydarzeniach przedstawionych w tomie „Flash — Rok Pierwszy” nasz bohater powraca z nowym zapałem i odbudowaną kwaterą główną sprinterów. Jednak Najszybszy Człowiek na Ziemi jest coraz wolniejszy, a wytłumaczenie jest jedno – moc prędkości umiera. Moce siły, mędrca i bezruchu zaszkodziły energii, która napędza sprinterów Uniwersum DC. Flash staje przed najtrudniejszym wyzwaniem: musi uratować przyjaciół, ale ceną jest bezpowrotna utrata prędkości. Czy zdoła przekonać swoich towarzyszy, by wspólnie odnaleźli remedium dla ginącej mocy prędkości, czy też pozwolą jej zginąć na zawsze? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach The Flash #76–81. Scenariusz: Joshua Williamson, rysunki: Rafa Sandoval, Scott Kolins. 132 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Marvel Classic. Ultimate Spider-Man, tom 9

Spider-Manowi przyjdzie się zmierzyć z zupełnie nieoczekiwanymi przeciwnikami. Wśród nich będą… jego najbliżsi, i to tacy, którzy zmarli już jakiś czas temu. Jak rozpoznać prawdziwego przyjaciela i odróżnić go od wrogiego klona? Przy okazji ciocia May pozna prawdę o tajnej tożsamości Petera Parkera. Czy coś jeszcze może się wymknąć Pająkowi spod kontroli? Tymczasem Daredevil próbuje zwerbować Spider-Mana do krucjaty superbohaterów przeciwko Kingpinowi, a do liceum Midtown trafia nowa uczennica – Kitty Pryde. Tego drugiego Mary Jane nie przyjmuje ze specjalnym entuzjazmem… Album zawiera zeszyty #97–111 serii Ultimate Spider-Man. Scenariusz: Brian Michael Bendis, rysunki: Mark Bagley, Stuart Immonen. 396 stron w twardej oprawie. Cena: 109,99 zł.

Marvel Fresh. X-Men – Czerwoni

Legendarna telepatka Jean Grey odrodziła się niczym feniks z popiołów, ale rzeczywistość, w której się znalazła, bardzo różni się od tej, którą zapamiętała z lat młodości. Na całym świecie rośnie nienawiść do mutantów, podsycana przez mroczną siłę, której ulegają rządy kolejnych państw. Żeby ją pokonać, Jean zbiera drużynę starych i nowych przyjaciół, ale musi też znaleźć odpowiedź na zupełnie nowe pytanie. Jak walczyć z uprzedzeniami w erze fake newsów i social mediów, erze, w której w człowieku można dosłownie… zaprogramować nienawiść? Album zawiera zeszyty #1–11 serii X-Men: Red oraz X-Men: Red Annual #1. Scenariusz: Tom Taylor, rysunki: Rogê Antônio, Mahmud Asrar, Carmen Carnero. 284 strony w twardej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Marvel Fresh. Deadpool – Najemnika śmierć nie tyka, tom 1

Pierwszy tom przygód Deadpoola z nowej serii wydawniczej Marvel Fresh! Po tym, jak Wade Wilson srodze rozczarował się życiem superbohatera, wykasował sobie pamięć i wrócił do tego, w czym jest najlepszy – najemnikowania! Niestety doskwiera mu brak zleceń, a co za tym idzie – gotówki, wpada więc na pomysł, by zaaranżować własny komiksowy event. Problem w tym, że Avengers nie są zbyt chętni do współpracy. Poszukując łatwiejszych okazji do zarobku, Deadpool trafia do Dziwoświata, odpiera hordy zombie w galerii handlowej i… cierpi na straszną chandrę. Na szczęście w pobliżu są zabójcy gotowi szybko go z niej wyleczyć! Album zawiera zeszyty #1–6 serii Deadpool. Scenariusz: Skottie Young, rysunki: Scott Hepburn, Nic Klein. 152 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Marvel Fresh. Powrót Wolverine’a

Najsławniejszy z X-Men powraca! Niedawno Logan stracił moc gojenia ran i jego długie, burzliwe życie dobiegło końca. Teraz jednak budzi się w zniszczonym laboratorium, a zawodna pamięć to najmniejszy z jego problemów. Czy naprawdę jest legendarnym Wolverine’em? Czego chcą od niego organizacja zwana Soteirą i jej tajemnicza przywódczyni – Persefona? Czy uda im się doprowadzić do upadku człowieka zdolnego powstać nawet z martwych? Album zawiera zeszyty #1–5 miniserii Return of Wolverine. Scenariusz: Charles Soule, rysunki: Steve McNiven, Declan Shalvey. 152 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Gwiezdny Zamek. Z Marsa do Paryża, tom 5

Jest rok 1873. Planeta Mars. Serafin i jego przyjaciele eskortują Księżniczkę i jej lud przez wyżyny. Kolumna wojenna uciekła przed inwazją pruską i miała nadzieję znaleźć schronienie poza zakazanymi ziemiami na Marsie. Ale pojawia się coraz więcej dziwnych zjawisk, a jednocześnie zagrażają im orły bojowe Bismarcka… Czy ocali ich starożytna cywilizacja marsjańska, czy może przetrwają dzięki pragmatycznemu sojuszowi z całym międzyplanetarnym imperium Napoleona III? Scenariusz i rysunki: Alex Alice. 64 strony w twardej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Chimery Wenus, tom 1

Seria Chimery Wenus stanowi oboczną historię z uniwersum Gwiezdnego zamku. Podbój kosmosu trwa! W 1873 roku, gdy imperia lądowe walczą o panowanie nad Układem Słonecznym, aktorka Helena Martin wyrusza na Wenus w poszukiwaniu swojego narzeczonego, więźnia skazanego przez Napoleona III. Na tej odległej planecie grozi kobiecie mnóstwo niebezpieczeństw, chociażby zamieszkujące ją groźne dinozaury. Ta niezłomna aktorka operetkowa wyruszy przez dżunglę opanowaną przez dinozaury i szalejące oceany do najdziwniejszych granic gwiazdy, gdzie natknie się na pozostałości tajemniczej cywilizacji. Scenariusz: Alex Alice, Alain Ayroles, rysunki: Etienne Jung. 56 stron w twardej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Ernest i Rebeka. Na ratunek! tom 3

Trzeci album zbiorczy pełnej niezwykłych przygód i szalonego humoru opowieści dla dzieci i dorosłych! Rebeka ma już siedem lat! Czuje się duża, prawie dorosła, nawet odczepia dodatkowe kółka w swoim rowerze… Ale zaraz potem czekają na nią znacznie poważniejsze wyzwania: wraz z przyjaciółmi musi rozwikłać tajemnicę Czerwonej Czarownicy, później sprawić, aby ukochany nauczyciel, pan Rebaud, odzyskał posadę, a w końcu uratować mikroba Ernesta z rąk szalonego naukowca! Jak tego wszystkiego ma dokonać mała dziewczynka? O przepraszam, Rebeka wcale nie jest już mała, a z pomocą drużyny szkolnych piratów pokona każdą przeszkodę! Scenariusz: Guillaume Bianco, rysunki: Antonello Dalena. 144 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.