Gdy kosmiczne Wielkie Wojny Nacho dobiegły końca, skorumpowany rząd galaktyczny zaczął kontrolować wszystkie planety znajdujące się w jego zasięgu oraz ludzi je zamieszkujących.

Będąc głową ryzykującej życiem rodziny, zrobimy wszystko co w naszej mocy, by znaleźć nową, potulną krainę w pełnym niebezpieczeństw wszechświecie. Nadchodząca gra, zaprojektowana i wydana przez studio Chaystar Unlimited, to przygodówka survivalowa z elementami RPG. Zanim wyruszymy w podróż po niezbadanym kosmosie, najpierw kupimy i solidnie wyposażymy nasz statek oraz wytyczmy odpowiedni kurs prowadzący wzdłuż autostrad słonecznych. Odwiedzimy w międzyczasie przeróżne asteroidy i księżyce w celu zebrania paliwa oraz zasobów niezbędnych do likwidacji dziwnych i wrogich kreatur. Zaplanujemy drogę, korzystając z programu Galacto Powerscan – narzędzia do nawigacji wśród gwiazd, aby odkryć siedem różnych regionów kulturowych galaktyki, każdy z nich posiadający odrębną historię i architekturę.

Ogromny wszechświat zbudowany jest z ponad 1000 rozmaitych planet, na których znajdują się zróżnicowane biomy, atmosfery i żywe stworzenia. Pamiętajmy o tym, że nasz statek kosmiczny to baza domowa, przewożąca naszą rodzinę, surowce i sprzęt. Modernizacja anten, stabilizatorów, zbiorników paliwa i kapsuł ratunkowych pomogą nam skutecznie poradzić sobie z zagrożeniami i odległościami częstych podróży galaktycznych. Zwiększymy odporność na bezwzględnych najeźdźców badając systemy obronne statków i poszerzymy swój arsenał bojowy, ucząc się, jak stworzyć wszelakie pistolety, karabiny i granaty. Mając chwilę na odpoczynek, włączymy stację radiową inspirowaną Grand Theft Auto – oryginalną ścieżkę dźwiękową gry zawierającą ponad 80 minut segmentów hitów DJ-ów i reklam, które są unikalne dla uniwersum Lilith Odyssey.

Data premiery Lilith Odyssey została zaplanowana na 2021 rok we wczesnym dostępie na komputerach PC (Steam).