W komiksowym świecie Liberated dominuje czerń, biel i odcienie szarości. Stylistyka gra raczej jest odległa od kolorowych światów Mario, za to zachwyci wielbicieli komiksów i dystopijnych uniwersów.

Projekt studia Atomic Wolf Games został doceniony podczas tegorocznych Pixel Awards, zganiając pokaźną pulę nagród. Nie tylko oryginalna oprawa graficzna, ale i rozgrywka tego zręcznościowego tytułu zasługuje na uwagę. To coś, będącego skrzyżowaniem Inside (drugiego tytułu autorów Limbo) z niesamowitą XIII. A może współczesny Comix Zone wyprany z barw? Premiera Liberated została zaplanowana na ten rok.

Niezależnie od tego, jaką formę przyjmie ostateczna wersja Liberated już dziś możemy obejrzeć zgrabny trailer z fragmentami rozgrywki, na chwilę wczuć się w pełen odcieni  świat gry i… dopisać ją sobie do życzeń. Albo na GOG-u, albo na Steamie. W planach Atomic Wolf Games jest również wersja Liberated dla Switcha, PS4 i Xbox One. Poczujemy się więc wkrótce zliberetyzowani na większości popularnych maszynek do grania. Ciekawe co z wydaniami na Nextgeny. I czy fabuła ma coś wspólnego z Liberation… Po więcej szczegółów odsyłamy na razie na stronę producenta.