Choroba Alzheimera powoli niszczy funkcjonowanie mózgu. Może wpływać na pamięć, umiejętność komunikacji, zdolność podejmowania decyzji oraz wykonywanie codziennych czynności.

Z tą ciężką przypadłością toczy walkę główny bohater Lethe: Broken memories. W nadchodzącej przygodówce studia Cuatro Monos Games wejdziemy do umysłu Alana Zane’a, kochającego męża i ojca, który jest na krawędzi utraty wspomnień. Narastające objawy choroby neurodegeneracyjnej nie wróżą niczego dobrego, jednak nadzieja umiera ostatnia. W poruszającej i osobistej fabule gry eksplorujemy ekscytujące poziomy prowadzące przez zniszczone retrospekcje Alana i rozwiązujemy rozmaite łamigłówki. Mierzymy się z ciągłym zagrożeniem i największym niebezpieczeństwem ze wszystkich – chorobą Alzheimera. Złożoność rozgrywki rośnie z każdym kolejnym poziomem i da nam szansy na nudę nawet przez chwilę. Za to da się nam we znaki strach przed zagubieniem i niezrozumieniem otoczenia oraz prowadząca do ataków paniki, coraz bardziej przerażająca wyprawa wśród wspomnień Alana. Czy będziemy w stanie przypomnieć sobie własne życie?

„Gra, którą tworzymy, ma jasny przekaz: ofiary mają w głowach potwora, ale nadal mogą kochać i być kochanym.” – deweloperzy Cuatro Monos Games

Premiera Lethe: Broken memories nastąpi w 2021 roku na komputerach PC (Steam).