Mikstura spokojnego budowania, rolnictwa i rzemiosła, wymieszana z intensywną walką w lochach oraz eksploracją – to właśnie jest Len’s Island.

26 listopada we wczesnym dostępie na Steamie ukaże się gra australijskiego Flow Studio przeznaczona dla fanów dungeon crawlerów, projektowania zamków, dekorowania wnętrz, entuzjastów kompletacji, sympatyków uprawy roli, podróżników i zbieraczy obiektów kolekcjonerskich oraz tych, którzy po prostu chcą wieść proste życie, ścinając drzewa przy zachodzącym słońcu. Wciągający i tętniący życiem świat Len’s Island zapewni nam to wszystko i pozwoli odkryć mroczne sekrety tytułowej wyspy. Zagłębiając się w jej środowisko i wyposażeni jedynie w plecak z narzędziami, naszym celem będzie zbudowanie wymarzonego domu oraz stworzenie sobie godnych warunków do zamieszkania na nowej ziemi. W międzyczasie poznamy mieszkańców wyspy, zadbamy o gospodarkę, zbierzemy unikatowe przedmioty, sprzedamy produkty wyhodowane na farmie i – co najważniejsze – pokonamy tajemnicze stwory zapuszczając się w głąb ponurych jaskiń. Twórcy zamierzają (w trakcie Early Access) rozszerzyć zawartość gry poprzez dodanie trybu multiplayer, urozmaicenie typów pospolitych wrogów i bossów oraz zwiększenie ilości lokacji do zbadania.

„Nie ma tu zbyt wielu konkretnych celów czy kierunków, masz swobodę w podążaniu własną ścieżką. Niezależnie od tego, czy tą ścieżką jest budowanie i dekorowanie ogromnych zamków i willi, tworzenie kwitnącego kompleksu rolniczego, eksploracja jaskiń i walka z wrogami, czy po prostu proste życie przy ścinaniu drzew i handlu z mieszkańcami wioski.” – Julian Ball, główny projektant Len’s Island

Premiera Len’s Island nastąpi 26 listopada 2021 roku we wczesnym dostępie na komputerach PC (Steam).