W najbliższy weekend, od godziny 14:00 w sobotę, NVIDIA oraz Lenovo Legion zapraszają na transmisję odbywającego się w Paryżu dwudniowego wydarzenia Lenovo Legion GeForce GTX Challenge.

Osiem europejskich drużyn składających się z topowych streamerów Twitch i gwiazd YouTube będą walczyć nie tylko dla sławy, ale również o świetne nagrody dla swoich społeczności. Czy Polska powtórzy sukces z 2015 roku?

Nasz kraj reprezentują Izak, Leh, Nervarien oraz Saju. Starzy znajomi, e-sportowi gracze, entuzjaści komputerów. To tylko kilka z wielu określeń opisujących polską drużynę. Ich największą przewagą jest ogromne doświadczenie w grach FPS. Izaka doskonale znają miłośnicy CS:GO. Nervarien to znany gracz i streamer League of Legends. Leh jest rozpoznawanym YouTuberem zwłaszcza w środowisku miłośników H1Z1 i CS:GO. Saju to z kolei jedna z osób odpowiedzialnych za projekt Inetkoxtv. Polska wygrała pierwszy turniej GeForce GTX Challenge i ta drużyna zamierza to powtórzyć.

Najlepsza drużyna zostanie wyłoniona po rozegraniu następujących konkurencji:

1.     Destiny 2; szybka rozgrywka 4 na 4

2.     Overwatch; 4 na 4, KOTH na mapach Nepal oraz Oaza

3.     Rocket League; 5 min. Rumble Mode na arenie DFH Stadium

4.     Rainbow 6 Siege; 5 na 5 z jednym gościem specjalnym w każdej drużynie, 6 rund

5.     Project Cars 2; 1 na 1 w w goglach VR, każda drużyna wybiera najlepszego zawodnika

6.     PES 2018; 2 na 2, dwie połowy po 6 minut, dogrywka w trybie Golden Goal

7.     Player Unknown’s Battlegrounds; 16 graczy (po 2 z każdej drużyny) wysłanych na wyspę gra aż zostanie dwóch. Sześć rozgrywek.

8.     Budowa komputerów PC; wygrywa zespół, który stworzy go najszybciej