Wydawnictwo IX proponuje nam podróż przez uniwersa pełne żywych trupów, spisaną na kartach książki przez Łukasza Rzadkowskiego – blogera, recenzenta i muzyka, ma się rozumieć również pasjonata motywów zombie w popkulturze.

Wiemy, że Łukasz zbiera książki, komiksy, filmy, gry, figurki i wszelkie inne dziwne rzeczy związane z żywymi trupami, założył i prowadzi portal I am Infected co powinno być wystarczająca rekomendacją do sięgnięcia po pierwszy tom nieumarłej sagi.

Leksykon żywej śmierci omawia wszystkie produkcje o żywych trupach od samego początku istnienia tego pojęcia w kinematografii oraz popkulturze aż do roku 2000 – od egzotycznych wysp położonych na odludziu, przez najróżniejsze infekcje i ingerencje w ludzką naturę, po najazdy obcych cywilizacji. Wśród twórców kina zombie występuje tylko jedna zasada – brak jakichkolwiek granic, o czym przekonacie się niejednokrotnie. Nad merytoryczną stroną wydania czuwała dr hab. Ksenia Olkusz, autorka pracy naukowej Narracje zombiecentryczne. Literatura – Teoria – Antropologia.