Ironhide Games Studio zapowiada wydanie Legends of Kingdom Rush na Steamie w tym roku. W najnowszej część serii po raz pierwszy zastosowano taktyczną rozgrywkę turową z elementami roguelike’a.

W grze dołączymy do walki z zagrożeniem z innego świata, które próbuje przejąć władzę nad królestwem. Podczas zabawy będziemy dowodzić drużyną i rekrutować najpotężniejszych bohaterów znanych z sagi Kingdom Rush, dobierać towarzyszy i opracowywać strategię. Bogate uniwersum gry ma odsłonić przed nami swoje tajemnice w ponad 100 wydarzeniach narracyjnych oraz walk prowadzonych w zróżnicowanych środowiskach.

Bazujące na koncepcji gier bitewnych z domieszką tower defense rozgrywka prowadzona jest w turach, na wzór walk z Heroes of Might and Magic, na heksagonalnych polach. Autorzy gry zadbali o zróżnicowanie terenów potyczek, wrzucając naszych bohaterów raz w zdewastowane pustkowia, innym razem skłaniając do walk pośród bujnych lasów i surowych krajobrazów górskich.  Bazą do rozgrywki pozostaje sześć legendarnych postaci, wśród nich: święty paladyn, mroczny zabójca, zły demon, czarownica voodoo, obrońca lasu oraz elf-mściciel, których szeregi uzupełnia 12 towarzyszy o zróżnicowanych mocach i umiejętnościach. Uzupełnieniem fabularnej rozgrywki będzie tryb areny, w którym gracze prowadzą potyczki ze znajomymi i biorą udział w codziennych wyzwaniach.