Wielu z was pewnie słyszało lub pamięta Afro Kolektyw, a także kompozycje jego założyciela – Michała Hoffmanna, który obecnie występuje solowo, pod pseudonimem Legendarny Afrojax.

Dziś na Bandcampie miał swoją premierę album Michała, zatytułowany 20 lat Commodore 64, a i jak sam tytuł wskazuje (i obecność Randalla na imprezach demoscenowych) – jest od mocno związany z najpopularniejszym 8-bitowcem. Więcej, ja opowiada o albumie sam autor – wiele z tych prac znalazło się na podium konkursów:

„Od 20 lat robię muzykę na Commodore 64, a to jest wybór z tego, co przez ten czas natłukłem – co prawda najstarszy kawałek ma zaledwie 15 lat, ale to dlatego, że wcześniejsze były już kompletną k***a ultrażenadą. większość tracków powstała na potrzeby konkursów, kilka nawet te konkursy wygrało (2, 11, 12). Wszystkie nagrania pochodzą prosto z prawdziwych, niedopalonych (tzw. vanilla) egzemplarzy tego komputera – nie z emulatora, bez żadnego nakładkowania, żadnego postprocessingu; włączasz, wkładasz dyskietkę, LOAD i RUN. bawcie się dobrze i ośmiobitowo. Bip bip bip.”

Nie usłyszycie tu innych dźwięków oprócz samego SID-a.