Firma LeapFrog, producent zabawek edukacyjnych dla dzieci, zapowiada edukacyjną grę telewizyjna dostosowaną do potrzeb najmłodszych graczy.

Bez dodatkowej konfiguracji i pobierania aktualizacji – LeapLand Adventures to połączenia zgrabnego kontrolera (wyraźnie dostosowanego do małych rączek) i urządzenia podłączanego do portu HDMI telewizora, które komunikuje się bezprzewodowo z padem. Gra edukacyjna dla przedszkolaków (3-8 lat) umożliwi im wyruszenie do tzw. LeapLandu, w którym to dzieciaki poznawać będą cyfry, kształty, litery i kolory, szlifując swoje przedszkolne umiejętności.

„LeapLand Adventures został zaprojektowany tak, by wyposażyć małe dzieci w niezbędne umiejętności, które położy podwaliny pod późniejsze, szkolne sukcesy. W trakcie gry dzieci spotykają zabawne postacie, które wprowadzają nazwy liter i dźwięków, uczą liczenia oraz pokazują kształty i kolory widoczne w zw przedmiotach codziennego użytku.” –  dr Clement Chau, ekspert ds. uczenia się LeapFrog

Bezprzewodowa konsola oferuje cztery gry Letterland, Numberville, Shapetown i Color Springs, w których dzieciaki biegając i przeskakując przez kolejne poziomy będą zbierać klejnoty, jagody i nagrody umieszczone w skrzyniach ze skarbami. Gracze mogą również odkrywać ponad 150 elementów edukacyjnych we własnym tempie, odtwarzając zawartość edukacyjną bezpośrednio w dostępnym w LeapLand Adventures centrum edukacji. Konsola uwzględnia do pięciu profil graczy.

„Nasza gra LeapLand Adventures jest idealna dla młodszych dzieci, które mogą widzieć starsze rodzeństwo grające w gry wideo i oczekują  podobnego. Nasz produkt daje im również możliwość grania, ale dzięki grom – będą bawić się w naukę.” – Andy Keimach, prezes VTech Electronics North America (macierzystej firmy dla LeapFrog).

LeapLand Adventures w USA kosztuje 34,99 USD i już trafił do sklepów. W sam raz na początek roku szkolnego.