Powstaje gra o profesjonalnym koszeniu trawy, która doczekała się nawet oficjalnego zwiastuna.

Większość graczy może pomyśleć, że to zwykły żart. Dlaczego ktoś miałby robić grę o koszeniu trawy? Przecież taki symulator nie ma prawa istnieć. Moim zdaniem jest to doskonały przykład na to, że rozrywka elektroniczna jest niesamowicie głębokim tematem. Istnieją w miarę standardowe tytuły, które nie wyróżniają się niczym szczególnym. Są też gry kontrowersyjne, które wzbudzają wiele emocji, czasem tworzą wokół siebie szum medialny i przy okazji skłaniają do dyskusji o potencjalnie negatywnym wpływie gier na młodzież. Teraz przechodzimy do kwestii najważniejszej dla tego newsa – dla równowagi istnieją również tytuły tak spokojne i poruszające tak bardzo nudne tematy, że aż trudno uwierzyć w ich istnienie. To dowód na to, że rozrywka elektroniczna jest wyjątkowo zróżnicowaną branżą, aktualnie znajdującą się na takim etapie, że twórcy potrafią podjąć się wszystkich tematów.

Lawn Mowing Simulator, czyli symulator koszenia trawy, naprawdę powstaje, a jego premiera jest przewidziana na lato 2021 roku. Rozgrywka jest umiejscowiona w Wielkiej Brytanii, a do dyspozycji graczy zostaną oddane przeróżne lokacje. Ostatecznie wszystko sprowadza się do zawodowego koszenia trawy. Temat został potraktowany bardzo poważnie, bo deweloperzy ze studia Skyhook Games zadbali o pozyskanie odpowiednich licencji. W związku z tym, nie zabraknie takich marek jak Toro, SCAG czy STIGA. Przed rozpoczęciem pracy, gracze będą mogli na przykład ustawić wysokość ostrzy, a do tego jeszcze postarać się o zamontowanie odpowiednich akcesoriów do kosiarki. Lawn Mowing Simulator pozwoli piąć się coraz wyżej i zamienić mały biznes w duże przedsięwzięcie. Tytuł da możliwość kupienia siedziby firmy, a także zatrudniania pracowników.

Jestem w stanie zaryzykować opinię, że wbrew pozorom wiele osób mogłoby być zainteresowanych taką grą. Dlaczego? Koszenie trawy będzie zwyczajnie relaksujące, a na to zawsze jest popyt. Lawn Mowing Simulator jeszcze w 2021 roku trafi na Steam oraz Xboxa Series S i X.