Koniec kwietnia oznacza kolejną porcję premierowych komiksów. Tym razem w ofercie wydawnictwa Egmont znalazły się Indyjska Włóczęga, komiksowe adaptacje opowiadań i powieści Neila Gaimana, szaleństwa Ramireza, kontynuacja DMZ, wiele ciekawych komiksów dla fanów Batmana, Hitmana, Harley Quinn, Daredevila, Punishera, Thora i Wolverine’a. A doi tego Bloodborne, Lucyfer, Multiwersum i Wisienka na deser.

Plansze Europy. Indyjska włóczęga

Niesamowita opowieść o Don Pablosie z Segowii, sympatycznym łotrzyku, który rusza na poszukiwania Eldorado w Ameryce, zwanej wtedy Indiami. Jego życiowe wybory okazują się skomplikowane, a droga do celu nie jest bynajmniej usłana różami. Scenariusz: Alain Ayroles, rysunki: Juanjo Guarnido. 160 stron w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Mistrzowie Komiksu. Stwory nocy i inne historie

Adaptacje opowiadań Neila Gaimana w wersji komiksowej. Wśród nich znalazły się opowiedziane obrazami Morderstwa i tajemnice, Stwory nocy, Fakty w sprawie odejścia panny Finch, Arlekin i walentynki oraz Zakazane narzeczone niewolników bez twarzy w sekretnym domu nocy straszliwych żądz. Pełne niesamowitych wizji, niebanalnych postaci i niezwykłych miejsc. Scenariusz: Neil Gaiman, P. Craig Russell, rysunki: John Bolton, Shane Oakley, P. Craig Russell, Michael Zulli. 256 stron w twardej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Ramirez, Dorwać Ramireza. Akt I, tom 1

Thriller i opowieść sensacyjna z nudnym specjalistą od naprawy odkurzaczy, Jacquesem Ramirezem w roli głównej. Specem od AGD, który wplątuje się w intrygę związaną z meksykańskim kartelem. Spodziewajcie się więc uciekającego przed policją i gangsterami gościa z charakterystycznym odkurzaczem pod pachą. Gonitw i strzelanin. Scenariusz i rysunki: Nicolas Petrimaux. 144 strony w twardej oprawie. Cena: 69,99 zł

DMZ – Strefa zdemilitaryzowana, tom 2

Kontynuacja przygód korespondenta wojennego, Matty’ego Rotha. Powstanie klas średnich przekształca się w drugą wojnę secesyjną, pustoszącą cały kraj. Manhattan staje się tytułowa strefą zdemilitaryzowaną, w której żadna ze stron konfliktu nie zdołała przejąć kontroli nad wyspą. Matty Roth wraz z ekipą TV miał asystować dziennikarzowi w DMZ, jednak po wypadku śmigłowca uznaje, że szef nie żyje i sam zaczyna relacjonować wydarzenia ze strefy. Tym razem jego dziennikarskie śledztwo prowadzi do firmy Trustwell, która ma odbudować zniszczoną dzielnicę. Scenariusz: Brian Wood, rysunki: Riccardo Burchielli, Natan Fox, Kristian Donaldson, Danijel Žeželj, Viktor Kalvachev. 416 stron w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

Hitman, tom 1

Witajcie w uniwersum DC – tym razem pierwszy tom opowieści o płatnym zabójcy z Gotham City, Tommyʼm Monaghanie. Dzięki potyczce z demonem Tommy ma moc. Właściwie dwie: jest telepatą, a jego wzrok działa jak rentgen. Specjalizuje się w likwidacji gangsterów, posługując sie specyficznym kodeksem – nie zabija tych, których uzna za bohaterów. Scenariusz: Garth Ennis, rysunki: John McCrea. 328 stron w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Sandman Uniwersum, Lucyfer – Diabelska komedia, tom 1

Początek serii komiksów rozgrywających się w świecie Sandmana, stworzonym przez Neila Gaimana. Główny bohater tej opowieści to Lucyfer, dziś niewidomy, kaleki, ubogi i podstarzały. Drugim z bohaterów jest detektyw, wyruszający w długą podróż. Scenariusz: Dan Watters, rysunki: Max Fiumara, Sebastian Fiumara. 160 stron w twardej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Bloodborne, Pieśń wron, tom 2

Kontynuacja opowieści zbudowanej na kanwie wydarzeń z gry od tym samym tytule. Horror wylewa się z ulic miasta opanowanego przez krwiożercze bestie. Yharnam pada ofiarą potwornej choroby. Eileen Wrona poluje z kolei na łowców, których dotknęła klątwa starej krwi. A świat starych bogów zaczyna przenikać do rzeczywistości. Scenariusz: Aleš Kot. Rysunki: Piotr „Gail” Kowalski. 224 strony w twardej oprawie. Cena: 79,99 zł.

DC Deluxe, Multiwersum

Opowieść o armii szaleńców, którzy otwierają drogę do świata potworom apokalipsy. Do każdej z 52 rzeczywistości, które składają się na Multiwersum. Herosi ze wszystkich wszechświatów będą musieli połączyć siły, aby ocalić swoje planety przed zagrożeniem. Jeśli tego nie zrobią, apokalipsa zmiecie wszelkie istnienie w każdej z rzeczywistości. Scenariusz: Grant Morrison, rysunki: Ivan Reis, Joe Prado, Jim Lee, Doug Mahnke, Frank Quitely, Chris Sprouse, Ben Oliver, Cameron Stewart. 436 stron w twardej oprawie. Cena: 144,99 zł.

Batman Metal, Batman, Który się Śmieje, tom 1

Seria komiksów, w których Mroczny Rycerz stawia czoło drużynie składającej się złożonej z koszmarnych wersji samego siebie. Każda z nich przybyła z innego świata mrocznego multiwersum, tych światów, w których Batman stał się antybohaterem. Większość z przeciwników Batmana zginęła, został tylko jeden – Batman, Który się Śmieje. Połączenie Bruce Wayne’a z Jokerem, socjopaty z sadystycznym poczuciem humoru, o umiejętnościach Batmana. Wygląda na to, że Batman będzie musiał przechytrzyć samego siebie… Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV, rysunki: Jock, Eduardo Risso. 232 strony w twardej oprawie. Cena: 79,99 zł.

DC Black Label, Harleen, tom 1

Jeszcze jedna próba pokazania genezy Harley Quinn, tym razem z punktu widzenia samej bohaterki. Harley oprowadza nas po Gotham City, opowiadając jednocześnie o swoich tragicznych początkach. Z jej perspektywy oglądamy bohaterów, złoczyńców i zwykłych ludzi. Na swojej drodze Harley spotka Harvey’a Denta, Jima Gordona, Hugo Strange’a i oczywiście Jokera. Początki Harley to oczywiście prace badawcze w Azylu Arkham i najbardziej szalona miłość i obsesja, które wykreowały barwną postać byłej pani doktor Harleen Quinzel. Scenariusz i rysunki: Stjepan Šejić. 208 stron w twardej oprawie. Cena: 79,99 zł.

Marvel Classic, Daredevil. Frank Miller, tom 3

Narkotyki rozprowadzane w nowojorskich szkołach zmuszają Daredevila do działania. I pojedynku z Punisherem, który ma inne plany co do dilerów. Murdock będzie ponownie walczyć z Dłonia, zaś Nieustraszonego wspiera Czarna Wdowa. W grze pojawia się Bullseye. Scenariusz: Frank Miller, rysunki: Frank Miller, Klaus Janson, Bill Sienkiewicz. 416 stron w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

Marvel Classic, Punisher Max, tom 8

Frank Castle od lat toczy samotną walkę z nowojorskimi przestępcami. Jego bezwzględność skłania rodziny mafijne do zastawienia pułapki. Przynęta to Wilson Fisk (pozorowany szef mafijny), zabójca – Bullseye. Scenariusz: Jason Aaron, rysunki: Steve Dillon. 260 stron w twardej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Marvel Now 2.0, Niegodny Thor

Thor opuszcza ziemię i dowiaduje się, że gdzieś w kosmosie spoczywa drugi Mjolnir, dzięki któremu Gromowładny może odzyskać honor. Musi jednak ochronić artefakt przed Thanosem i Kolekcjonerem i pogodzić się ze straszliwą prawdą. Scenariusz: Jason Aaron, rysunki: Olivier Coipel, Kim Jacinto. 116 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Marvel Now 2.0, All-New Wolverine – Odporna, tom 4

Na niebie pojawia się tajemniczy statek i jego pasażerka, zakażona zabójczym wirusem. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Wolverine, uwięziona w mieście objętym kwarantanną musi powstrzymać rozprzestrzenianie się śmiertelnej choroby. I wybrać w ryzykowną podróż ze Strażnikami Galaktyki. Scenariusz: Tom Taylor, rysunki: Leonard Kirk. 136 stron w miękkiej oprawie. Cena 39,99 zł.

Pamiętniki Wisienki. Księga Hektora, tom 2

Wisienka ma jedenaście lat i zamierza zostać pisarką. Właśnie zaczęła pisać pamiętnik! Opowiada o ludziach, szczególnie tych dorosłych, nazbyt skomplikowanych by było łatwo ich zrozumieć. W drugim tomiku przygód Wisienki przeczytamy opowieść o starszej pani, często odwiedzającej pobliską bibliotekę. I zagadce do rozwikłania: dlaczego kobieta co tydzień wypożycza tą samą książkę. Scenariusz: Joris Chamblain, rysunki: Aurélie Neyret. 80 stron w twardej oprawie. Cena: 39,99 zł.