W połowie kwietnia na rynek trafi dziewięć komiksów wydanych przez Egmont. Będziemy mogli zagubić się w historii planety Betelgeza, przespacerować przez Miasto Grzechu, podróżować z młodym Thorgalem, odwiedzić Zjednoczone Królestwo, znajdzie się też coś dla wielbicieli Marvela, DC i Lucky Luke’a.

Plansze Europy. Betelgeza, wydanie II

Wśród dobrze rozpoznawalnej serii Plansze Europy znajdziemy w tym miesiącu drugie wydanie Betelgezy, francuskiego komiksu, będącego wydaniem zbiorczym, zawierającym pięć tomów Betelgezy. Betelgeza jest kontynuacją innego cyklu – Aldebarana. Obie serie opowiadają o losach osadników, zasiedlających tytułowe planety – Aldebarana 4 i Betelgezę 6. I to druga seria skupia się na losach misji rozpoznawczej, wysłanej z Aldebarana na Betelgeze. Scenariusz i rysunki: Leo. 248 stron w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

Sin City. Damulka warta grzechu, tom 2, wydanie II

W Mieście Grzechu czerń miesza się z mrokiem nocy, a fotograf Dwight poszukuje dowodów kompromitujących urzędników. Na swojej drodze spotyka dawną miłość – Avę, co oczywiście komplikuje jego (w miarę) spokojne życie. Klasyka amerykańskiego komiksu, pełna kontrastów, czerni, bieli i czerwieni. Scenariusz i rysunki: Frank Miller. 208 stron w twardej oprawie. Cena: 50 zł.

Thorgal – Młodzieńcze Lata, Bękarty, tom 8

Ostatni, ósmy tom cyklu snującego opowieści o młodości Thorgala – przybysza z gwiazd, który wybrał życie wśród wikingów. Tym razem bohater komiksu przebywa w lochu Haralda Sinozębęgo, jako skazaniec ma stać się atrakcją ubarwiającą ucztę z arabskimi dyplomatami. Aaricia pracuje w zamkowej kuchni, jednak jej celem jest powrót do domu – oboje wezmą udział w krwawej rozgrywce o władzę nad Danią. Scenariusz: Yann le Pennetier, rysunki: Roman Surżenko. 48 stron w miękkiej (22,99 zł) lub twardej (29,99 zł) oprawie.

Sherlock Holmes Society. Skażenie, tom 4

Europejski, przygodowy komiks, w którym Sherlock Holmes występuje ramię w ramie z panem Hyde’em, poszukując organizacji, której celem jest skażenie Londynu. Zjednoczone Królestwo nie wygląda jednak tak, jak moglibyśmy przypuszczać, bo Londyn jest opanowany przez zombie. Skażenie to ostatni album tej miniserii, jednak nie jest to koniec przygód Holmesa. Detektyw planuje bowiem stworzenie grupy bohaterów, zdolnych stawić czoła najbardziej perfidnym przeciwnikom. Scenariusz: Sylvain Cordurié, rysunki: Ronan Toulhoat. 56 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Marvel Now 2.0, Czarna Wdowa

Była radziecka zabójczyni, Natasza Romanowa musi jeszcze raz rozprawić się ze swoją przeszłością – pojawia się bowiem ktoś, kto zna jej mroczne sekrety. Zdrada przyjaciół i poskromienie Płaczącego Lwa oraz walka z nowym wcieleniem Czerwonej Komnaty, wszystko to w splotach sieci kłamstw i intryg, które Czarna Wdowa sama pomogła utkać Scenariusz: Chris Samnee, Mark Waid, rysunki: Chris Samnee. 268 stron w miękkiej oprawie. Cena: 69,99 zł.

DC Odrodzenie, Batman – Koszmary, tom 10

Batman zanurza się we własnym szaleństwie, w nieodmiennie podszytym złem mieście Gotham wrogowie wciąż atakują, a przyjaciele nie mogą czuć się bezpiecznie. Wyrwanie się z koszmarnej matni to konieczność stawienia czoła największym lękom, jedyną alternatywą jest dalsze pogrążanie się w szaleństwie. Scenariusz: Tom King, rysunki: Mikel Janín, Mitch Gerads, Amanda Conner. 156 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

DC Odrodzenie, Flash – Rachunek mocy, tom 9

Flash po wojnie Flashów musi się ogarnąć i rozwikłać nowe moce: mędrca, bezruchu i siły, które mogą stanowić klucz do odbudowy dawnego świata lub być jeszcze większym zagrożeniem. To, że wszystko stoi na głowie jest jasne. Niepewni partnerzy, sojusznicy potrzebujący pomocy i jeszcze rosnące zagrożenie ze strony Trickstera i Heat Weave’a. Scenariusz: Joshua Williamson, rysunki: Christian Duce, Scott Kolins. 132 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Lucky Luke. Na tropie Daltonów, tom 17

Nic nowego, że bracia Daltonowie znów uciekli z więzienia. Tym razem jednak Lucky Luke nie chce ich ścigać. No ale zawsze jest jeszcze pies, który wytropi każdego złoczyńcę w pasiaku. Humorystyczna opowieść o Dzikim Zachodzie i dzielnym kowboju nieodmienne bawi kolejne pokolenia miłośników komiksów. Scenariusz: René Goscinny, rysunki: Morris. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.

Lucky Luke. Klondike, tom 65

Waldo Badmington prosi Lucky Luke’a o pomoc w odnalezieniu kamerdynera. Ten ostatni zaginął w Jukonie podczas wielkiej gorączki złota nad rzeką Klondike. Co skończy się wyprawą przez góry i śniegi do Kanady, w towarzystwie angielskiego dżentelmena. Przed nimi szalenie trudna przeprawa przez góry i śniegi. A na krańcu tej drogi, tradycyjnie, czeka bandyta do pokonania. Scenariusz: Yann, Jean Léturgie, rysunki: Morris. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.