Cudowny lek po włosku. A może kolejne przygody niezbyt dorosłych małych Bogów? Albo podróż przez Wielkie Równiny Ameryki z Yakari? Bądź też historie naukowców – Hypatii i Pasteura. Do tego – historie z życia Sixtine, Cedryka, Lucky Luke’a, Francka i Aladyna oraz duża dawka Kaczogrodu, Ricka i Morty’ego.

Co słychać w światach superbohaterów? Przeczytacie o losach Silver Surfera, Spider-Mana, Thora, X-Men i dużo Batmana (w tym znakomita podróż w przeszłość Mrocznego Rycerza, sięgającą do początków jego historii). Pozostałe propozycje obejmują wyprawę śladami chłopca z jelenimi rogami, życie małych i dużych trolli z Troy oraz przemykanie mrocznymi zakamarkami Nowego Jorku.

Mistrzowie Komiksu. Kanibale Nowego Jorku

Komiks narysowany przez znakomitego francuskiego grafika François Boucqa, zdobywcy wielu wyróżnień branżowych, w tym aż trzech nagród Festiwalu Komiksowego w Angoulême. Nowy Jork, rok 1990. Młoda policjantka Azami zostaje wciągnięta w rozgrywki ludzi zajmujących się mroczną i przerażającą działalnością. W ostępach wielkomiejskiej dżungli istnieje ukryty świat, gdzie za duże pieniądze można zdobyć rzecz najważniejszą – wieczną młodość. Jednak, jak każdy nielegalny towar, także ten jest produkowany za pomocą krwawych metod. Korzenie tajemniczego procederu sięgają wydarzeń sprzed niemal pół wieku – wtedy to w pewnym radzieckim gułagu narodziły się potwory, dla których ludzkie ciało to tylko materiał umożliwiający przetrwanie i przynoszący duże zyski… Scenariusz: Jérôme Charyn, rysunki: François Boucq. 152 strony w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Plansze Europy. Trolle z Troy, tom 6

Trolle nigdy nie mają spokoju ze strony ludzi. Tym razem włochaci mieszkańcy lasu będą musieli sobie poradzić z tłumami uczestniczącymi w gorączce złota. Potem wrócimy do dzieciństwa Wahy, kiedy jeszcze uczyła się w trollej szkole. Ona i inne maluchy znajdą się w niebezpieczeństwie, gdy pewna wiedźma postanowi wykorzystać ich mleczne zęby do ponurych czarów. Następnie Waha i jej przyjaciele zostaną wciągnięci w niedorzeczny konkurs ogłoszony przez bajecznie bogatego władcę miasta wzniesionego na środku pustyni. A na koniec bezwłosa trollica spróbuje uratować swoją wioskę przed katastrofą nadlatującą z nieba. Szósty album zbiorczy pełnej humoru i niezwykłych przygód serii fantasy Christophe’a Arlestona, twórcy bestsellerowego cyklu Lanfeust z Troy. Album zawiera oryginalne tomy 21–24: Złoto trolli, W trollej szkole, Sztuka prymitywna i Kamień z nieba. Scenariusz: Christophe Arleston, rysunki: Jean-Louis Mourier. 192 strony w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Łasuch. Powrót

Kontynuacja słynnej opowieści rozgrywającej się w postapokaliptycznej Ameryce. Niegdyś Gus, chłopiec z jelenimi rogami, przeżył wiele przygód, znalazł przyjaciół, miłość, szczęście, rodzinę i akceptację. Teraz, wiele lat później… wszystko zaczyna się od nowa. Chłopiec budzi się w dziwacznym świecie, w którym ostatni ludzie walczą o przetrwanie. Mówią mu, że jest wyjątkowy, że jest wybrańcem i że tylko on może pomóc im uwolnić się od hybryd-ciemiężycieli. Główna opowieść o Łasuchu doczekała się ekranizacji w postaci serialu. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Sweet Tooth: The Return #1–6. Scenariusz i rysunki: Jeff Lemire. 152 strony w twardej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Batman Knightfall: Prolog, tom 1

Choć od ukazania się Batman Knigtfall minęło już prawie 30 lat, to do dziś pozostaje jedną z najważniejszych kanonicznych opowieści o Mrocznym Rycerzu. Na początku lat  90. XX w. było to wydarzenie, które podobnie jak Śmierć Supermana wstrząsnęło nie tylko uniwersum DC, ale też czytelnikami. Było to również pierwsze tak duże przedsięwzięcie w komiksach o Mrocznym Rycerzu, ten potężny crossover publikowany był przez ponad dwa lata na łamach kilku serii związanych z batrodziną. Obrońca Gotham nigdy dotąd nie spotkał równego sobie przeciwnika. Mimo dość bogatej galerii łotrów Batman potrzebował zupełnie nowego antagonisty – innego niż Joker czy Strach na Wróble – dorównującego mu zarówno intelektem, jak i siłą fizyczną. Tak pojawiła się postać Bane’a, który jest nie tylko bezwzględnym draniem, ale i doskonałym strategiem. Po 50 latach od swojego debiutu Mroczny Rycerz został pokonany. A scena z udziałem Bane’a jest jedną z najbardziej ikonicznych w historii Mrocznego Rycerza. Motyw ten będzie wykorzystywany i przetwarzany nie tylko w komiksach (seria Batman Toma Kinga), ale także w filmach (Mroczny Rycerz powstaje Christophera Nolana) czy grach (Batman: Arkham Origins). Batman Knightfall to pozycja, której żaden fan Mrocznego Rycerza nie może przegapić. To również świetna okazja do poznania licznych barwnych postaci wypełniających Gotham. Batman Knightfall: Prolog rozpoczyna niezwykle ambitną, pięciotomową sagę zbierającą wszystkie wątki związane z niezapomnianym starciem Bane’a z Batmanem. W pierwszym tomie poznajemy genezę Bane’a  i Azraela – dwóch nowych postaci w uniwersum DC, które będą kluczowe dla dalszych wydarzeń. Obserwujemy również Batmana zmagającego się z tajemniczą chorobą. Mimo że zgłasza się po pomoc do terapeutki Shondry Kinsolving, jego stan ciągle się pogarsza. Tymczasem w Gotham działa wielu śmiertelnie niebezpiecznych przestępców. Joker, Poison Ivy, Szalony Kapelusznik i Killer Croc są w stanie zrobić wszystko, co w ich mocy, aby siać zamęt na ulicach. W mieście pojawia się też nowy gracz – szaleniec znany jako Bane. Jego przeznaczeniem jest zniszczenie Batmana i przejęcie kontroli nad Gotham. Abum zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: Batman: The Sword Of Azrael #1–4, Batman Legends of the Dark Knight #16–20, Batman: Vengeance of Bane #1, Batman #484–491, Legends of The Dark Knight Annual #2, Detective Comics #654–658. Scenariusz: Dennis O’Nneil, Chuck Dixon, Doug Moench, rysunki: Joe Quesada, Graham Nolan, Tom Grindberg, Jim Aparo i inni. 684 strony w twardej oprawie. Cena: 199,99 zł.

Uniwersum DC. Batman. Opowieści o duchach, tom 3

Po zakończeniu wywołanej przez Jokera wojny Batman dochodzi do wniosku, że Gotham ewoluuje zbyt szybko, by mógł nadążyć za zachodzącymi w mieście zmianami. Jednoosobowa walka ze zbrodnią zawsze była dużym wyzwaniem. Czy w obecnych warunkach jest w ogóle możliwa? Jego najnowszy przeciwnik, tajemniczy Ghost-Maker, doprowadzi Mrocznego Rycerza do granic wytrzymałości, gdy ten będzie próbował chronić zarówno Łowcę Klaunów, jak i Harley Quinn! Zwycięzca tego pojedynku zdobędzie Gotham! Album zawiera również opowieść o genezie Łowcy Klaunów oraz wstrząsającą historię z Batgirl w roli głównej! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach Batman #101–105, Batman Annual #5, fragment Batgirl #48 i Batgirl #49. Scenariusz: James Tynion IV, rysunki: Guillem March, James Stokoe, Carlo Pagulayan i inni. 184 strony w miękkiej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Marvel Classic. Ultimate Spider-Man, tom 10

Wybuch w głównej siedzibie Shield i więzieniu dla superłotrów oznacza same problemy dla Spider-Mana i jego przyjaciół. Norman Osborn, znany także jako Zielony Goblin, znów jest na wolności i szuka zemsty. Na jego drodze staną: Spider-Man, Kitty Pryde, Harry Osborn, syn Normana, oraz cały arsenał SHIELD! A kiedy jedna z koleżanek z klasy Petera odkryje swoje mutanckie zdolności – zacznie płonąć i niekontrolowanie latać – szybko uświadomi sobie, że jej życie nigdy już nie będzie takie samo. Dołączy do X-Men czy do terrorystów z Bractwa Magneto? Na gościnnych występach Iceman i Ludzka Pochodnia! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #112–122 serii Ultimate Spider-Man. Scenariusz: Brian Michael Bendis, rysunki: Stuart Immonen. 272 strony w twardej oprawie. Cena: 109,99 zł.

Marvel Classic. X-Men. Punkty zwrotne – Wojna o mesjasza

Poznajcie przełomowe momenty historii mutantów Marvela w serii X-Men – Punkty zwrotne! Hope, pierwsza mutantka urodzona po Dniu M i zarazem ostatnia nadzieja na przetrwanie gatunku homo superior, uciekła w przyszłość, gdzie miała bezpiecznie dorosnąć pod opieką Cable’a. Są jednak tacy, którzy widzą w dziewczynce śmiertelne zagrożenie i nie spoczną, dopóki jej nie zabiją. Czy X-Force – grupa do zadań specjalnych pod dowództwem Wolverine’a – zdąży ją ocalić przed Bishopem i jego nowym straszliwym sojusznikiem? Jaką rolę odegra Deadpool? I czy Hope rzeczywiście uratuje mutantów przed wyginięciem, czy raczej… sprowadzi na nich zagładę? Album zawiera zeszyty X-Force/Cable: Messiah War, Cable #13–15 i X-Force #14–16. Scenariusz: Craig Kyle, Duane Swierczynski, Christopher Yost, rysunki: Mike Choi, Clayton Crain, Sonia Oback, Ariel Olivetti, Dave Wilkins. 248 stron w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Marvel Fresh. Thor – Preludium wojny światów, tom 2

Drugi tom przygód Gromowładnego z serii wydawniczej Marvel Fresh. Thor przeszedł przez Hel, a teraz musi stawić czoło potędze samego Nieba! Czy zdoła uciec ze sławnego więzienia anielic z pomocą Walkirii i swojej śmiertelnie groźnej siostry – Angeli? Tymczasem agentka specjalna Roz Solomon szuka dla siebie nowego miejsca po upadku SHIELD – i staje oko w oko z lodowymi olbrzymami. To starcie zwiastuje straszliwą wojnę, która może na zawsze spustoszyć Dziesięć Światów – w tym Ziemię! Czy Gromowładnemu i jego drużynie uda się jej zapobiec? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #7–11 serii Thor. Scenariusz: Jason Aaron, rysunki: Lee Garbett, Tony Moore, Mike del Mundo. 120 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Marvel Fresh. Amazing Spider-Man – Ścigany, tom 4

Czwarty tom przygód Spider-Mana ze scenariuszami Nicka Spencera wydanych w kolekcji Marvel Fresh. Siergiej Kravinoff i jego pomagierzy od miesięcy porywają przebranych za zwierzęta superludzi i brakuje im do kolekcji już tylko jednego: Spider-Mana. Co Kraven chce z nimi wszystkimi zrobić?! Zwierzyna zostaje wypuszczona w Central Parku i rozpoczynają się łowy – lecz nie tylko Kraven jest myśliwym. Kto jeszcze weźmie Spideya na cel? Peter Parker znajdzie się w paskudnej sytuacji – na szali leży życie niewinnych (i nie tylko), a on, no cóż… jest Spider-Manem. Finałowe starcie zakończy się w zaskakujący sposób. Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w zeszytach Amazing Spider-Man (2018) #16–23, #16.HU, #18.HU–20.HU, które stworzyli Nick Spencer, Scenariusz: Nick Spencer, rysunki: Ryan Ottley, Alberto Alburquerque, Humberto Ramos, Gerardo Sandoval, Iban Coello, Ken Lashley, Chris Bachalo, Cory Smith, Tyler Crook, Cliff Rathburn, Victor Olazaba, Victor Nava, Mark Morales, Wayne Faucher, Livesay, Jaime Mendoza, Tim Townsend, Al Vey, Laura Martin, Brian Reber, Carlos Lopez, Edgar Delgado, Erick Arciniega, Nathan Fairbairn. 300 stron w miękkiej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Marvel Fresh. Silver Surfer – Czarny

Silver Surfer przepadł w czarnej dziurze wraz z resztą najpotężniejszych obrońców kosmosu. To jednak nie koniec jego historii! Strażnik Kosmicznych Szlaków może jeszcze ocalić swoją duszę, o ile tylko odnajdzie w niej światło i dość siły, by stawić czoło wszechpotężnemu Królowi w Czerni. Czy jednak odważy się przebudzić coś, co może przynieść gwiazdom zagładę? I jaką rolę odegrają w tej historii kosmiczne symbionty, z których wywodzi się Venom? Album zawiera zeszyty #1–5 serii Silver Surfer: Black. Scenariusz: Donny Cates, rysunki: Tradd Moore. 132 strony w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Rick i Morty Przedstawiają, tom 3

Trzeci tom przygód całej plejady bohaterów (także drugoplanowych) znanych z kultowego serialu telewizyjnego o geniuszu Ricku i jego wnuku Mortym. Kilku Ricków wyrusza na niebezpieczną misję. Co jest jej celem? Zdradzimy tylko, że nawet wielkie zagrożenie można zlikwidować ciosem w nabiał. Później zapijaczony geniusz powspomina czasy przyjaźni z Człekiem Ptakiem. Niedługo potem dzięki wypruwaczowi flaków Jaguarowi zrozumie, co czuje do wnuka. A na deser powrócą Prześladowcy Śmierci z apokaliptycznego wymiaru. Przed nami cztery historie pełne niestosownych żartów i celnych puent. Scenariusz: Jake Goldman, Alex Firer, Marc Ellerby, Stephanie Phillips, rysunki: Marc Ellerby, Phil Murphy, Fred C. Stresing, Ryan Lee. 136 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Kaczogród – Pierścień mumii i inne historie z lat 1942–1943, tom 19

Niniejszy album zawiera komiksy Carla Barksa z lat 1942–1944. Kariera Carla Barksa jako rysownika disnejowskich komiksów zaczęła się w latach czterdziestych XX wieku i w tym zbiorze znalazły się jego najwcześniejsze dokonania na tym polu. Tom otwiera Złoto piratów – pierwsza historia o kaczorach, do której rysunki współtworzył Carl Barks, a zarazem najdłuższa w jego dorobku (i w naszej kolekcji), liczy sobie bowiem ponad sześćdziesiąt stron. W tej opowieści Donald znajduje starą mapę i w towarzystwie siostrzeńców oraz pewnej papugi wyrusza na poszukiwanie pirackiego skarbu, a po płetwach depcze mu nie kto inny jak Czarny Piotruś. Z kolei w tytułowej opowieści Hyzio znika w tajemniczych okolicznościach, a Donald z dwoma pozostałymi siostrzeńcami musi odbyć podróż morską aż do Egiptu, aby go ratować. Inne komiksy opowiadają między innymi o kłopotach Donalda z tresowaną małpą oraz z żarłocznymi krukami, jego wybitnych zdolnościach handlowych, najdłuższym (choć niezmierzonym) skoku narciarskim w historii, zwariowanych wyścigach konnych czy ciężkiej pracy ratownika. W tomie zobaczymy też pierwsze zatargi naszego kaczora z sąsiadem Jonesem. Scenariusz i rysunki: Carl Barks. 248 stron w twardej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Wanted Lucky Luke!

Drugi (po Człowieku, który zabił Lucky Luke’a) z umieszczonych poza główną serią albumów o Samotnym Kowboju autorstwa Matthieu Bonhomme’a. Lucky Luke dowiaduje się, że jest poszukiwany listem gończym! Nie wie, za co miałoby go ścigać ramię sprawiedliwości, ale podobnych wątpliwości nie mają bezwzględni bandyci i groźni Apacze, którzy chcą zgarnąć ogromną nagrodę. A to nie koniec kłopotów naszego bohatera, bo ten zwykle stroniący od kobiet samotnik wpada w oko trzem pięknym siostrom… Czy wyjaśni się sprawa zagadkowego wystawienia listu gończego za na wskroś uczciwym rewolwerowcem i czy Luke ulegnie czarowi miłości? Scenariusz i rysunki: Matthieu Bonhomme. 64 strony w twardej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Cedryk – Ciepło, cieplej… zimno! tom 1

Opowieść o chłopcu, który chodzi do szkoły podstawowej, ale pod względem szalonych pomysłów zasługuje co najmniej na maturę. Cedryk zawsze znajdzie sposób, żeby coś zbroić. Czasem nawet niechcący. A że pragnie szybko dorosnąć, aby imponować dziewczynom (szczególnie jednej!) i kolegom, ciągle wpada w kłopoty. Zdaje się, że skłonność do wygłupów odziedziczył po dziadku. Oto historie o staruszku, który lubi się śmiać ze wszystkiego, i o jego wnuku, który potrafi każdego rozbawić. Albo zdenerwować. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: Tata umie wszystko, Co za mucha go ugryzła?! oraz Ciepło, cieplej… zimno!. Scenariusz: Raoul Cauvin, rysunki: Laudec. 144 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Sixtine. Złoto Azteków, tom 1

Sixtine jest zwyczajną nastolatką. Chodzi do szkoły, której nie cierpi, nie odrabia lekcji, nie lubi matematyki, zalicza wpadki przy tablicy przed całą klasą. Ale to tylko pozory z tą zwyczajnością. Pomimo swojego wieku przeżyciami mogłaby obdzielić niejednego dorosłego. Nie ma ojca. Zmarł, gdy była małym dzieckiem, pozostawiając w sercu niezagojoną ranę. Dom tonie w długach, a wizyty komornika stają się codziennością. Razem ze swoją mamą muszą się z niego jak najszybciej wyprowadzić. Jakby tego było mało, wkręca się w aferę, przy której seriale kryminalne bledną. Na szczęście nie jest sama. Towarzyszy jej dwoje przyjaciół z klasy, Sophie i Martin, oraz banda piratów szukających dziury w całym, a także ktoś jeszcze… Scenariusz: Frédéric Maupomé, rysunki: Aude Soleilhac. 80 stron w twardej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Klasyczne baśnie Disneya. Aladyn

Komiksowa adaptacja kinowego hitu Aladyn. Kolejny tom kolekcji klasycznych baśni Disneya, w której znajdują się takie tytuły jak Król Lew, Mulan czy Zakochany kundel. Baśniowym Agrabahem rządzi dobrotliwy sułtan, którego córka Dżasmina za kilka dni musi wyjść za mąż, jak nakazuje prawo. W tym samym mieście żyje złodziejaszek o imieniu Aladyn. Pewnego dnia w jego ręce wpada czarodziejska lampa, w której mieszka dżin. Sympatyczny młodzieniec wreszcie spełnia swoje wielkie marzenie: zostaje księciem i zdobywa serce Dżasminy. Nie wie jednak, że władzę w państwie – a potem w całym wszechświecie! – zamierza przejąć przebiegły wezyr Dżafar. Czy pomysłowemu Aladynowi uda się pokrzyżować plany złego wezyra? Wzruszający komiks o biedzie i bogactwie, o pragnieniu poznania świata i o miłości pomimo wszystko. Scenariusz: Bobbi JG Weiss. rysunki: Xavier Vives Mateu. 64 strony w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Frnck. Chrzest ognia, tom 2

Zero pizzy, zero internetu, zero samogłosek… Prehistoria jest BEZNADZIEJNA! Franck stara się odnaleźć w prehistorycznej rzeczywistości, jednak każdy dzień przynosi nowe wyzwania. Stara się przyspieszyć ewolucję ludzi pierwotnych, wprowadzając w ich życie kolejne wynalazki, ale „plemię” nie zawsze docenia jego wysiłki. To już nie tylko samogłoski, ale też koło czy mydło… A próba zapoznania ich z kamieniem węgielnym ewolucji – ogniem – może skończyć się tragicznie dla wszystkich. Scenariusz: Olivier Bocquet, rysunki: Brice Cossu. 56 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Najwybitniejsi Naukowcy. Pasteur: Rewolucja mikrobiologiczna

Kolejny tom kolekcji Najwybitniejsi Naukowcy, prezentującej postaci ludzi nauki, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach – medycynie, przyrodzie, fizyce czy astronomii. Niniejszy tom przedstawia postać francuskiego chemika i prekursora mikrobiologii – Louisa Pasteura. Wśród jego licznych osiągnięć należy wymienić m.in. metodę unieszkodliwiania bakterii w napojach – pasteryzację. Ponadto Pasteur był twórcą szczepionek przeciwko wściekliźnie, cholerze i wąglikowi, badał też zjawisko odporności poszczepiennej. Na końcu albumu znajdują się krótkie biogramy najważniejszych postaci występujących w komiksie, posłowie dr. Tomasza Rożka, omawiające najważniejsze odkrycia bohatera komiksu, oraz krótkie kalendarium jego życia. Kolekcję poleca portal Nauka To Lubię Junior. Scenariusz: Jordi Bayarri, rysunki: Dani Seijas. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.

Najwybitniejsi Naukowcy. Hypatia: Prawda w matematyce

Kolejny tom kolekcji Najwybitniejsi Naukowcy, prezentującej postaci ludzi nauki, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach – medycynie, przyrodzie, fizyce czy astronomii. W tym tomie poznajemy jedną z pierwszych kobiet naukowców – filozofkę i matematyczkę Hypatię z Aleksandrii. Do jej największych odkryć legenda zalicza wynalezienie astrolabium, czyli przyrządu astronomicznego używanego w nawigacji. Dzięki swojej tolerancji i otwartości była osobą bardzo szanowaną w Aleksandrii, a rozległa wiedza i umiejętność logicznego rozumowania powodowała, że zwracali się do niej o radę nawet przedstawiciele władz. Na końcu albumu znajdują się krótkie biogramy najważniejszych postaci występujących w komiksie, posłowie dr. Tomasza Rożka, omawiające najważniejsze odkrycia bohaterki, oraz krótkie kalendarium jej życia. Kolekcję poleca portal Nauka To Lubię Junior. Scenariusz: Jordi Bayarri, rysunki: Dani Seijas. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.

Yakari. Władcy równin, tom 13

Trzynasty tom opowieści o znającym język zwierząt małym Indianinie, który wraz z dzielnym koniem i przyjaciółmi przeżywa wspaniałe przygody. Indianie polują na bizony, ale jednocześnie szanują te stworzenia i uważają je za dar od duchów opiekuńczych. Yakari postanawia bliżej poznać majestatyczne zwierzęta przemierzające w ogromnych stadach Wielkie Równiny Ameryki. Wyrusza z Małym Piorunem na wędrówkę, podczas której nie tylko zaprzyjaźni się z bizonami, ale także będzie musiał się wykazać odwagą i pomysłowością! Scenariusz: Job, rysunki: Derib. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.

Mali Bogowie – Komedia Posejdona, tom 4

Czwarty album wesołych przygód kandydatów na bogów i herosów, którzy starają się wykazać, aby zasłużyć sobie na miejsce na Olimpie. Mali bohaterowie zawsze dobrze się bawią, ale teraz mają jeszcze więcej rozrywki niż zwykle, bo obserwują, jak Grecy nieporadnie próbują zdobyć Troję. Tymczasem Odyseuszowi wciąż coś uniemożliwia odbycie rejsu dookoła świata, Atena uczy się dowodzić armiami, a Herakles szuka nadludzkiej siły tam, gdzie nikt by jej nie szukał. Z kolei niereformowalny Taurusek gra na nerwach nawet potężnym niebianom – Zeusowi i Posejdonowi. On to ma poczucie humoru! Scenariusz: Christophe Cazenove, rysunki: Philippe Larbier. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Kajko e Kokosz – Il rimedio miracoloso

Kajko e Kokosz – Il rimedio miracoloso jest specjalną edycją komiksu Janusza Christy Kajko i Kokosz – Cudowny lek przetłumaczonego na język włoski. Cykl opowiada o dwóch wojach – dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa przed atakami niecnych Zbójcerzy pod wodzą Hegemona i przeżywają masę zabawnych przygód. Komiks powstawał w latach 70. i 80. XX wieku i był jedną z wizytówek czasopisma młodzieżowego Świat Młodych. W 2003 roku wydawnictwo Egmont Polska wznowiło serię, a dzięki tej reedycji wszystkie części komiksu ukazały się po raz pierwszy w kolorze. Wersja komiksu Il rimedio miracoloso w języku włoskim będzie nie lada gratką dla kolekcjonerów i miłośników przygód Kajka i Kokosza oraz twórczości Christy. Pozwoli także wszystkim osobom czytającym w języku włoskim poznać najpopularniejszych polskich bohaterów komiksowych. Zbójcerze ciągle się głowią, jak zdobyć Mirmiłowo, a przede wszystkim, jak pozbyć się mieszkającego tam straszliwego smoka Milusia. Nie pomaga nawet szeroko zakrojona akcja reklamowa nakłaniająca obcych rycerzy do zmierzenia się z bestią. Z pomocą przychodzi im sama natura: postanawiają użyć chorego Kaprala jako broni biologicznej i podrzucić go Mirmiłowi. Dla zarażonego kasztelana jedynym ratunkiem jest cudowna woda z legendarnego źródła Pochwista. Wyruszają po nią Kajko i Kokosz w towarzystwie smoka Milusia. Niestety, źródło jest zatrute i aby przełamać czar, trzeba pokonać wiele przeszkód. Tymczasem Zbójcerze, dowiedziawszy się, że gród został pozbawiony ochrony najdzielniejszych wojów, szykują się do ataku… Scenariusz i rysunki: Janusz Christa. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.