3372 strony barwnych opowieści – oto druga, kwietniowa pula komiksów, jakie przygotowało wydawnictwo Egmont. Tym razem to zaproszenie m.in. do świata Thorgala, wyprawa w przeszłość Ukrainy i przyszłość – Cyberpunka 2077.

Dla wielbicieli opowieści spod znaku płaszcza i superbohatertwa przewidziano piąty, opasły tom przygód Batmana z serii Knightfall, nowe przygody Ligi Sprawiedliwości, historie toczące się wokół Jokera, X-Menów, Spider-Mana, Hulka oraz Strażników Galaktyki. Stich ponownie postanowił narysować się w mangowym stylu, podobnie stało się z uniwersum Gwiezdnych wojen. Na deser (zależnie od tego, w jakim stylu go lubimy) poleca się Rick i Morty, cały Kaczogród, a także pewien mroczny horror.

Thorgal. Saga. Żegnaj, Aaricio

Pierwszy tom nowego cyklu umieszczonego w świecie Thorgala! Każdy album rozbudowuje znane z serii głównej opowieści o czarnowłosym wikingu, a jednocześnie wzbogaca naszą wiedzę o życiu bohatera o nowe wątki. Do stworzenia komiksów z tej kolekcji zaproszono cenionych i znanych autorów. Każdy z nich opowiada własną zamkniętą historię o niezwykłych losach przybysza z gwiazd. Nawet u schyłku życia Thorgala nie przestają dręczyć zazdrośni bogowie. Przytłoczony bólem po śmierci ukochanej Aaricii, otrzymuje od swojego odwiecznego wroga, perfidnego demonicznego węża Nidhogga, propozycję skorzystania z mocy pierścienia Uroborosa. Jeśli włoży go na palec, będzie mógł powrócić do czasów dzieciństwa i znów zobaczyć umiłowaną żonę. Jest to pokusa, której nawet najszlachetniejszy bohater nie może się oprzeć… Dla Thorgala zaczyna się pełna pułapek przygoda, której stawką będzie nie tylko jego życie, ale także życie tych, których kocha. Scenariusz i rysunki: Robin Recht. 112 stron w miękkiej lub twardej oprawie. Cena: 49,99 lub 64,99 zł.

Wola, tom 1

Pierwszy tom ukraińskiej serii Wola to zaproszenie do wprawy w przeszłość, w której Państwo Ukraińskie u schyłku pierwszej wojny światowej wybija się na niepodległość. Na jego czele staje hetman Pawło Skoropadski, historyczny przywódcy młodej republiki. U boku hetmana pojawia się kozacki dowódca Maksym Krzywonos, a w jednej z pierwszych akcji występuje tajemnicza polska agentka. Po Europie tymczasem rozchodzą się plotki o siłach zła, mistycznych sektach i demonicznych istotach na frontach sojuszników… Wola nie jest bowiem komiksem historycznym, lecz mieszanką steampunku, sensacji, fantasy i horroru. Album składa się z trzech części i przeznaczony jest dla młodzieży i dorosłych. Autorami scenariuszy i rysunków są: Ołeksij Bondarenko, Wjaczesław Buhajow, Ołeksandr Fylypowycz, Denys Fadejew, Ołeksandr Opara, Maksym Bohdanowskyj. 56 stron w twardej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Cyberpunk 2077 – Słowo honoru

Teresa to spokojna staruszka, która opiekuje się wnuczką i pracuje jako kelnerka w barze na odludziu. Jej córka Oriona żyje w Night City i działa w groźnej siatce cyberpunków. W ten sposób łatwo przysporzyć sobie wrogów. Śmiertelnych. Gdy Teresa dowiaduje się, że jej córka została zabita, powraca w zaułki Night City – do życia, które niegdyś porzuciła. Czy uda jej się zemścić? Scenariusz: Bartosz Sztybor, rysunki: Jesús Hervás. 104 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Batman Knightfall: Nowy początek, tom 5

Choć od ukazania się Batman Knigtfall minęło już prawie 30 lat, to do dziś pozostaje jedną z najważniejszych kanonicznych opowieści o Mrocznym Rycerzu. Na początku lat 90. XX w. było to wydarzenie, które podobnie jak Śmierć Supermana wstrząsnęło nie tylko uniwersum DC, ale też czytelnikami. Było to również pierwsze tak duże przedsięwzięcie w komiksach o Mrocznym Rycerzu, ten potężny crossover publikowany był przez ponad dwa lata na łamach kilku serii związanych z batrodziną. Batman Knightfall: Nowy początek to piąty i ostatni tom sagi o upadku i powstaniu Mrocznego Rycerza. Do tej pory Batman walczył, by się zrehabilitować i odzyskać swoje dziedzictwo. Teraz musi również odbudować relacje z Robinem, Nightwingiem, Alfredem i innymi sojusznikami. Bruce Wayne po cudownym uzdrowieniu złamanego kręgosłupa próbuje odzyskać dobre imię, które stracił, pozwalając Jean-Paulowi Valleyowi zostać swoim zastępcą na czas rehabilitacji. Nie znaczy to jednak, że wszystko pójdzie gładko. Ale Batman jest zdeterminowany, żeby walczyć o swoje miejsce w Gotham. Wie, że musi wprowadzić zmiany w swoim życiu. Zakłada nowy kostium i korzysta z nowego batmobilu. Nadeszła pora, aby rozpocząć kolejną erę walki z przestępczością. Na początek Batman musi udaremnić spisek pułkownika Vegi, KGBestii i Mrocznego Jeźdźca, którzy jako Trojka zamierzają zniszczyć Gotham. Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach Batman #512–515, Batman: Shadow of The Bat #32–35, Detective Comics #679– 682, Robin #0, 11–14 oraz wydania specjalne: Nightwing: Alfred’s Return #1 i Batman: The Vengeance of Bane #2. Scenariusz: Chuck Dixon, Alan Grant, Doug Moench, rysunki: Graham Nolan, Bret Blevins, Phil Jimenez i inni. 552 strony w twardej oprawie. Cena: 199,99 zł.

DC Horror. Miły dom nad jeziorem, tom 1

Pierwszy tom nowej linii wydawniczej DC Horror. Grupa znajomych przyjmuje zaproszenie do luksusowego domu w lesie nad ogromnym jeziorem. Gospodarzem tego pięknego miejsca jest ekscentryczny Walter. Goście cieszą się ze spotkania po latach, bo wszyscy dotarli do takiego momentu w życiu, w którym poczuli, że zaczynają oddalać się od dawnych przyjaciół. Tygodniowe wakacje zapowiadają się więc naprawdę ekscytująco! W Miłym domu nad jeziorem największe lęki dwudziestego pierwszego wieku dostają nową, przerażającą twarz – i możliwe, że to twarz osoby, której kiedyś ufaliście najbardziej. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach jako The Nice House On The Lake #1-6. Komiks dla dorosłych. Scenariusz: James Tynion IV, rysunki: Álvaro Martínez Bueno. 200 stron w twardej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Uniwersum DC. Liga Sprawiedliwości – Pryzmaty, tom 1

Pierwszy tom nowych przygód Ligi Sprawiedliwości w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC ze scenariuszem wielokrotnie nagradzanego, m.in. Nagrodą Eisnera, Briana Michaela Bendisa. Aby sprostać wiecznie zmieniającym się wyzwaniom i zapewnić światu bezpieczeństwo, Liga Sprawiedliwości musi ewoluować i otworzyć się na przyjęcie kolejnych członków. Naomi, nowa bohaterka, dołącza do Supermana, Batmana, Flasha, Black Canary, Green Arrowa, Hawkgirl, Aquamana i… Czarnego Adama?!  Superman wprowadza w drużynie spore zmiany – zaproszeni przez niego nowi członkowie mają wnieść świeże spojrzenie. Zarówno nowi, jak i starzy przedstawiciele Ligi będą musieli stawić czoła potężnemu najeźdźcy Brutusowi, który przybywa ze spustoszonego rodzimego świata Naomi, żeby podbić Ziemię! Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach Justice League #59–63. Scenariusz: Brian Michael Bendis, rysunki: David Marquez. 120 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Uniwersum DC. Joker – Polowanie na klauna

Po ataku na Azyl Arkham (Batman. Zabobonna zgraja) Joker znalazł się na celowniku wielu osób. Jego tropem rusza wynajęty przez tajemniczego zleceniodawcę były komisarz policji. Czy spotkanie z Księciem Zbrodni zmieni na zawsze spojrzenie na świat komisarza Gordona? Szybko okazuje się, że nie tylko Jim Gordon chce odnaleźć Księcia Zbrodni. Kim jest nikczemna rodzina Sampsonów? I kim jest siejąca strach Vengeance, córka Bane’a?! Książę Zbrodni ucieka do Europy, a w pogoni za szaleńcem komisarza zaczynają dopadać wątpliwości…  A jeśli to nie Joker stoi za atakiem na Azyl Arkham, to kto był sprawcą? Czy Gordon zaryzykuje życie, aby ocalić… złoczyńcę? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach The Joker #1-15 oraz The Joker 2021 Annual #1. Scenariusz: James Tynion IV, Matthew Rosenberg, rysunki: Guillem March, Francesco Francavilla, Giuseppe Camuncoli i inni. 436 stron w miękkiej oprawie. Cena: 119,99 zł.

Marvel Classic. Amazing Spider-Man, M. Straczynski, tom 1

Scenarzysta J. Michael Straczynski rozpoczął pracę nad serią Amazing Spider-Man, żeby przywrócić jej serce, opowiadając o codziennym życiu Petera Parkera i Spider-Mana. Szybko tchnął w przygody Pajączka nowe życie i zyskał uznanie fanów oraz krytyki. Twórca połączył siły z najpopularniejszymi rysownikami, takimi jak John Romita Jr., Mike Deodato i Joe Quesada. Innowacyjne podejście Straczynskiego do głównego bohatera zaskakiwało czytelników i dostarczało im znakomitej rozrywki. Ten scenarzysta na zawsze zmienił sposób, w jaki Peter Parker postrzega samego siebie. Przedstawił także inną genezę Spider-Mana! Teraz mamy okazję ponownie przeczytać wszystkie zeszyty napisane przez Straczynskiego, który zrewolucjonizował tę serię. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Amazing Spider-Man (1999) #30–45 ze scenariuszem J. Michaela Straczynskiego i z rysunkami Johna Romity Jr. Scenariusz: J. Michael Straczynski, rysunki: John Romita Jr. 396 stron w twardej oprawie. Cena: 179,99 zł.

Marvel Classic. X-Men. Punkty zwrotne – Upadek mutantów

Poznajcie przełomowe momenty historii mutantów Marvela w serii X-Men – Punkty zwrotne! Trzy drużyny mutantów. Trzy tragedie, które łączy jedno: na zawsze zmienią życie tych, którzy je przeżyją. Nastoletni mutanci z New Mutants stracą nie tylko niewinność, lecz także bliskiego kolegę. Na grupę X-Factor padnie straszliwy cień Apocalypse’a, a jeden z jej byłych członków przejdzie niewyobrażalną przemianę. Legendarni X-Men będą zaś musieli poświęcić to, co najważniejsze, żeby ocalić świat, który ma dla nich tylko strach i nienawiść. Echa tych przerażających wydarzeń jeszcze długo będą rozbrzmiewać w komiksach o mutantach… Album zawiera zeszyty Uncanny X-Men #225–227, New Mutants #59–61 i X-Factor #24–26. Scenariusz: Chris Claremont, Louise Simonson, rysunki: Marc Silvestri, Bret Blevins, Walter Simonson. 280 stron w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

Marvel Fresh. Strażnicy Galaktyki – Czyli zostaliśmy my, tom 1

Pierwszy tom nowej serii o Strażnikach Galaktyki z linii wydawniczej Marvel Fresh! Kiedyś Strażnicy byli zbieraniną dziwaków. Teraz są rodziną i po latach pilnowania galaktyki wreszcie znaleźli chwilę dla siebie. Wszechświat ma jednak inne plany: wielkie kosmiczne imperia pogrążają się w chaosie, a do gry o władzę dołączają wskrzeszeni i na wpół szaleni bogowie Olimpu, zdeterminowani, by odcisnąć na kosmosie własne piętno. Czy Strażnicy Galaktyki zdołają zakraść się do ich latającego miasta i zniszczyć źródło ich potęgi? Po czyjej stronie stanie najsilniejszy spośród bogów? I o co chodzi z… garniturem Rocketa? Album zawiera zeszyty #1–5 serii Guardians of the Galaxy rozpoczętej w 2020 roku. Seria ta przedstawia wydarzenia późniejsze niż te ze Strażników Galaktyki scenarzysty Donny’ego Catesa, którzy również ukazali się w linii wydawniczej Marvel Fresh. Scenariusz: Al Ewing, rysunki: Juann Cabal. 128 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Marvel Fresh. Nieśmiertelny Hulk, tom 3

Trzeci tom opowieści grozy o Nieśmiertelnym Hulku z serii wydawniczej Marvel Fresh! Generał Fortean, szef niesławnej Bazy Cienia, nie spocznie, dopóki nie zniszczy Nieśmiertelnego Hulka, nawet jeśli musiałby w tym celu powołać do życia kolejnego potwora. Sam Hulk jednak dopiero się rozkręca – ma już podziemną fortecę, potężnych przyjaciół i posłuch u ludzi, czyli wszystko potrzebne do tego, by wypowiedzieć wojnę cynicznym władcom tego świata. Jego pierwszy cel: korporacja Roxxon! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #21–30 serii Immortal Hulk. Scenariusz: Al Ewing, rysunki: Joe Bennett. 252 strony w miękkiej oprawie. Cena: 79,99 zł.

Samuraj i Stich, tom 2

Kolejny tom zabawnej samurajsko-kosmicznej historii o przyjaźni władcy prowincji Gekoku z przybyszem z kosmosu. Kiedy doktor Jumba i Plikli, którzy ścigają Sticha, spotykają Meisona, postanawiają skasować mu pamięć. Samuraj znowu staje się człowiekiem bezwzględnym i okrutnym. Jak się zachowa, kiedy ponownie zobaczy Sticha? Tymczasem w domu Meisona pojawia się duch… Stich bierze udział w ceremonii picia herbaty. Co więcej, nauczy się czytać i pisać! Scenariusz i rysunki: Hiroto Wada. 160 stron w miękkiej oprawie. Cena: 32,99 zł.

Star Wars. Wielka Republika. Na skraju równowagi, tom 1

Manga z uniwersum Gwiezdnych wojen. Trwają czasy Wielkiej Republiki, która rozrasta się w najlepsze o nowe układy gwiezdne. Sławni Jedi, jako cieszący się szacunkiem strażnicy pokoju, chronią Republikę i otaczają swoim blaskiem tych, którzy badają najdalsze zakątki galaktyki. Po Wielkiej Katastrofie Nadprzestrzennej młoda rycerz Jedi – Lily Tora-Asi – otrzymuje zadanie wsparcia wysiedlonych cywilów podczas przenosin na Banchii, zamieszkaną od niedawna planetę w układzie Inugg, daleko na Zewnętrznych Rubieżach. Na Banchii znajduje się nowa świątynia Jedi, której przewodzi mistrz Arkoff, mentor Lily z rasy Wookieech. Arkoff postrzega świątynię jako oazę pokoju dla nowych mieszkańców oraz tych, którzy mają się udać w dalszą podróż. Lily roztacza opiekę nad przybywającymi osadnikami, a jednocześnie zmaga się z dziwnymi tajemnicami tej odległej placówki. Zastanawia się przy tym, czy robi, ile trzeba, żeby w galaktyce zapanował pokój. Gdy zaczynają się ujawniać ukryte wcześniej niebezpieczeństwa, młodzi Jedi muszą się zmierzyć z wyzwaniem większym niż wszystkie dotychczasowe… Scenariusz: Shima Shinya i Justina Ireland, rysunki: Mizuki Sakakibara. 144 strony w miękkiej oprawie. Cena: 32,99 zł.

Star Wars. Szkarłatne rządy

Pojedynczy album z uniwersum Gwiezdnych wojen. Drugi rozdział sagi o epickim rozmachu, która odmieni oblicze galaktyki w trakcie ery rebelii. W siłę urosła organizacja przestępcza o nazwie Szkarłatny Świt… Jaki jest jej cel i jak zamierza go osiągnąć? Lady Qi’ra wysyła dwóch zabójców – nieustępliwego, oślepionego Mocą Ochiego z Bestoona i tajemniczą, niepowstrzymaną Deathstick – aby zrobili to, co potrafią najlepiej. Jak Sojusz Rebeliantów i Imperium zareagują na nowego wielkiego gracza w galaktyce? Szkarłatne rządy, pełne lubianych przez fanów postaci, wstrząsających zwrotów akcji, niezwykłych dokonań Mocy i wątków, które sięgają od mrocznych zakamarków półświatka po Pałac Imperialny na Coruscant, to niezrównana saga z uniwersum Gwiezdnych wojen! W tomie zebrano materiał wydany pierwotnie w zeszytach Star Wars: Crimson Reign #1–5. Scenariusz: Charles Soule, rysunki: Steven Cummings. 136 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Rick i Morty Przedstawiają, tom 4

Czwarty tom przygód całej plejady bohaterów (także drugoplanowych) znanych z kultowego serialu telewizyjnego o geniuszu Ricku i jego wnuku Mortym! Rick (ze znaczącą pomocą Morty’ego) rozwiąże zagadkę morderstwa w hotelu, gdzie nikt nie może umrzeć, potem (bez większego udziału Morty’ego) wejdzie w bliskie stosunki z Panem Nimbusem, władcą mórz, następnie (o, tutaj Morty będzie się wtrącał!) odegra niehumanitarną rolę w wojnie psów z wiewiórkami, a na koniec poleci na odległą planetę (tym razem Morty będzie mu tylko przeszkadzał) w poszukiwaniu najostrzejszej substancji w galaktyce! Scenariusz: Alejandro Arbona, Alex Firer, Chris Daniels, Amy Chu, Alexander Chang, rysunki: Marc Ellerby, Ryan Lee, Devaun Dowdy, Sarah Stern. 136 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Kaczogród – W krainie kangurów i inne historie z lat 1946–1947, tom 22

Album zawiera komiksy Carla Barksa z lat 1946–1947. Gdy Donald i siostrzeńcy mieszkali w Burbank w Kalifornii, a nie w Kaczogrodzie, i zanim zaczęli zwiedzać świat ze swoim wujkiem Sknerusem, też odbywali niezwykłe egzotyczne podróże. W tytułowej opowieści z niniejszego tomu płyną do Australii, gdzie ledwie uchodzą z życiem po spotkaniu z Aborygenami. W zbiorze znalazły się jeszcze trzy dłuższe, ponad dwudziestostronicowe, opowieści i wszystkie koncentrują się na bliższych lub dalszych podróżach. W komiksie „Maharadża Donald” kaczory płyną na Półwysep Indyjski, a tam Donald przez przypadek zostaje władcą, choć nie na długo. „W krainie wulkanów” to z kolei opowieść o przymusowej wyprawie do fikcyjnego kraju w Ameryce Środkowej. W „Duchu z jaskini” nasi bohaterowie zajmują się połowem wodorostów na Karaibach, gdzie czeka ich zaskakujące i niesamowite spotkanie z historią. To oczywiście jedynie niewielka część przygód, które przeżywają kaczory w tym tomie. Kaczogród to kolekcja uwielbianych klasycznych komiksów, napisanych i narysowanych przez Carla Barksa w latach 1943–1972. Komiksy są prezentowane w kolejności chronologicznej. Scenariusz i rysunki: Carl Barks. 232 strony w twardej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Książęca Wola. Legendy chomiczków z Kijowa, tom 1

Pierwszy tom ukraińskiej serii dla dzieci opowiadającej o dzielnych chomikach, które przed wiekami założyły Kijów. Przez długie lata żyło się im bezpiecznie pod rządami mądrego księcia Marchewsława. Aż pewnego dnia książę tajemniczo zniknął i nastały mroczne czasy. Na szczęście nie wszyscy stracili nadzieję i znaleźli się śmiałkowie gotowi uratować miasto! Choć nie we wszystkim są zgodni, jednoczą ich odwaga, honor i bohaterstwo. Książęca wola to komiks fantasy, którego akcja dzieje się w średniowieczu, w magicznej krainie przypominającej Ruś Kijowską. Komiks wzbogacają plansze historyczne poświęcone najdawniejszej historii Ukrainy. Tom drugi ukaże się w sierpniu 2023 r. Scenariusz: Denys Fadejew, rysunki: Maksym Bohdanowskyj. 40 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.