Trzeci tom zbiorczego wydania przygód Yansa, opowieści o Louce, który wciąż zamierza zostać piłkarzem, kontynuacja historii o magicznej krainie Jotundale i wyprawa na wyspę Vorn, gdzie rządzą małe czarownice….

To ledwie początek kwietniowych atrakcji, bo czeka nas również historia Emmy i Wioletty, które zamierzają zostać sławnymi tancerkami, ilustrowana opowieść o młodości Lucky Luke’a, włoska wersja magicznej Myszki Miki, mroczne wizje z Darthem Vaderem w roli głównej, odwiedziny na wsi u Clifftona oraz domknięcie fabularne serii Batman Death Metal i przygody Supermana w serii Injustice.

Mistrzowie Komiksu. Yans, tom 3 [wydanie III]

Trzeci tom nowego wydania zbiorczego przygód agenta kosmicznego Yansa. Seria zapoczątkowana w 1980 roku przez scenarzystę André-Paula Duchâteau i rysownika Grzegorza Rosińskiego była przez kilka lat drugim obok „Thorgala” bestsellerowym cyklem komiksowym rysowanym przez Grzegorza Rosińskiego. Pod koniec lat 80. XX wieku artysta zaprosił do współpracy Zbigniewa Kasprzaka. Stworzony wspólnie piąty odcinek „Yansa” pt. „Prawo Ardelii” do dziś budzi emocje fanów próbujących wskazać, który rysownik jest autorem poszczególnych elementów dzieła. Począwszy od epizodu „Planeta czarów” Kasprzak został jedynym rysownikiem serii. W 1992 roku wyemigrował z Polski do Belgii, gdzie mieszka i tworzy do dziś. Od ponad 20 lat jego pseudonim – Kas – jest dobrze znany miłośnikom komiksu w całej Europie. W ostatnich tomach serii scenarzysta dokonuje istotnych zmian w fabule. Centralne miejsce opowieści zajmują teraz nowe postaci, córki Orchidei i Yansa, które wzbogacają uniwersum fantastycznego dreszczowca. Kas uwielbia je rysować, o czym mówi tak: „Dzięki nowym elementom mogłem nadać historii moje własne piętno. Ten podcykl silniej koncentruje się na rodzinie i dzieciach”. Trzecia część wydania zbiorczego zawiera cztery pełnometrażowe epizody serii: Księżna Ultis, Tęczowa plaga, Tajemnica czasu i Kraina otchłani, a ponadto bogato ilustrowany materiał poświęcony roli André-Paula Duchâteau w rozwoju i popularyzacji literatury oraz prasy science fiction w krajach frankofońskich, a także okolicznościom, w jakich doszło do zmiany rysownika Yansa. Scenariusz: Andre-Paul Duchâteau, rysunki: Zbigniew Kasprzak. 224 strony w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

Clifton, tom 6

Angielska wieś, domek i pyszne posiłki Miss Partridge − życie Harolda Wilberforce’a Cliftona, byłego pułkownika MI5, wydaje się niezwykle spokojne… Ale bardziej niż emerytowanym szpiegiem, którego świat zazdrości perfidnemu Albionowi, Clifton jest Bocianem Melomanem, dowódcą skautowskiego zastępu, „zawsze gotowym” (żeby pomagać bliźnim)! Ten pechowiec często jednak pakuje się w kłopoty po same uszy. Ale przysięga to przysięga, prawda? W imię skautingu i Anglii Clifton przypomni bandytom wszelkiej maści, że „niczym w urzędzie skarbowym, przestępstwo nie popłaca!”. Szósty zbiorczy tom zawiera cztery albumy: Tydzień do śmierci, A tu… kier!, Pantera dla pułkownika i Morderczy weekend. Scenariusz: Bob de Groot, rysunki: Turk. 200 stron w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

Injustice. Bogowie pośród nas. Rok drugi, tom 2

Superman był największym ziemskim bohaterem. Nie mógł jednak ochronić domu, żony ani rodziców przed Jokerem. Postanowił, że jedyną drogą do zaprowadzenia pokoju na Ziemi będzie zakończenie wszystkich konfliktów. Zaczął od przebicia pięścią piersi Jokera. A później poszerzał skalę działań. Batman pozostaje wierny przekonaniu, że każdy zasługuje na uczciwy proces, niezależnie od rozmiaru popełnionych zbrodni. Obecnie prowadzi ruch oporu, który przeciwstawia się autorytarnym rządom byłego przyjaciela. Członkowie Korpusu Zielonych Latarni zauważyli drastyczne zmiany, jakie zaszły na Ziemi, i wyruszają na nią z zamiarem interwencji. Superman ma jednak ważne pytanie, które chce zadać ich przywódcom: dlaczego pozwolili na zagładę Kryptona? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach w formie cyfrowej jako Injustice: Gods Among Us Year Two #1–24, a później drukowanej jako Injustice: Gods Among Us Year Two #1–12 i Injustice: Gods Among Us Year Two Annual #1. Scenariusz: Tom Taylor, Marguerite Bennett, rysunki: Bruno Redondo, Mike S. Miller, Xermánico i inni. 312 stron w twardej oprawie. Cena: 109,99 zł.

Batman Metal. Batman Death Metal, tom 4

Plan Supermana, Batmana i Wonder Woman na pokonanie Perpetui nie powiódł się – nawet przy pomocy Lexa Luthora, Lobo i Ligi Sprawiedliwości z Nightwingiem na czele. Co gorsza, Najmroczniejszy Rycerz zdobył wystarczającą ilość energii antykryzysu, aby przekształcić wszystko, co istnieje, w Multiwersum, Które się Śmieje. Bohaterowie nie mają dużego wyboru: muszą przywrócić wszystkie wersje przeszłości, jakie istniały, albo zginąć. Czy to koniec multwiersum, jakie znamy? Jaki kształt przybierze, kiedy rozegra się ostateczna bitwa? Odpowiedź znajdziecie w ostatnim, czwartym tomie serii Batman Death Metal kończącym niezwykłą sagę. W albumie znajdują się materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: Dark Nights: Death Metal #6-7, Dark Nights: Death Metal – The Last Stories of The DC Universe #1, Dark Nights: Death Metal – The Secret Origin #1, Dark Nights: Death Metal – The Last 52: War of The Multiverses #1. Scenariusz: Scott Snyder, Joshua Williamson, James Tynion IV i inni, rysunki: Greg Capullo, Yanick Paquette, Bryan Hitch i inni. 296 stron w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Star Wars – Vader. Mroczne wizje

Nietypowy album osadzony w uniwersum Gwiezdnych wojen, na który składa się pięć opowieści poświęconych Mrocznemu Lordowi Sithów z ilustracjami pięciu różnych rysowników. Kim jest Darth Vader? Na to pytanie można udzielić wielu odpowiedzi: wojownikiem Sithów, bezwzględnym dowódcą, niszczycielem. Większość mieszkańców Imperium Galaktycznego widzi w nim symbol strachu i tajemniczą siłę z innego świata. Niektórzy jednak mieli okazję ujrzeć Mrocznego Lorda w innym świetle. Istnieją w galaktyce zakątki tak ciemne i straszne, że nawet Vader może się jawić jako rycerz na białym koniu… Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Star Wars: Darth Vader – Dark Visions #1–5, a następnie zebrane w tomie Star Wars: Darth Vader – Dark Visions. Scenariusz: Dennis „Hopeless” Hallum, rysunki: Paolo Villanelli, Brian Level, David Lopez, Javier Pina, Stephen Mooney, Geraldo Borges. 128 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Czarodzieje i ich dzieje, tom 1

W oryginale Wizards of Mickey – to włoski cykl komiksowy, publikowany od 2006 roku w słynnym tygodniku Topolino (Myszka Miki). Bestsellerowa seria tłumaczona na kilkanaście języków przedstawia przygody znanych disnejowskich bohaterów, tyle że w zupełnie nowych rolach i w zupełnie nowym otoczeniu – w pełnym magii, legend, przygód i mitycznych stworów świecie fantasy. W pierwszym tomie poznajemy genezę czarodziejskich drużyn, zarówno złożonych z bohaterów, jak i czarnych charakterów. Miki, Donald i Goofy to drużyna o nazwie Miki i Magowie, a Daisy, Minnie i Klarabella zakładają drużynę Diamentowego Księżyca. Ich najgroźniejsi przeciwnicy to drużyna Czarnych Widm pod wodzą Czarnego Piotrusia i innego tajemniczego zwierzchnika. Drużyny czarodziejów rywalizują w Wielkim Turnieju o magiamenty – magiczne kryształy zapewniające ogromną moc. Nawet zwycięstwo nie oznacza jednak ostatecznego pokonania sił zła. Zagrożeniom nie ma końca, zwłaszcza kiedy z długiego snu budzą się starożytne smoki… Scenariusz: Stefano Ambrosio, rysunki: Lorenzo Pastrovicchio, Marco Gervasio, Marco Palazzi, Alessandro Perina, Marco Mazzarello, Vitale Mangiatordi, Alessandro Pastrovicchio, Roberto Vian. 424 strony w twardej oprawie. Cena: 79,99 zł.

Kid Lucky. Niebezpieczne lasso, tom 2

Drugi tom serii opowiadającej o pełnym szalonych zabaw dzieciństwie najsławniejszej z komiksowych legend Dzikiego Zachodu. Poznajemy pierwsze przygody sprytnego urwisa, który kiedyś stanie się rewolwerowcem szybszym od własnego cienia. Dorosły Lucky Luke spotyka na swojej drodze niezbyt sympatycznego bandytę, w którym rozpoznaje kolegę z najmłodszych lat, Billy’ego Bada. Wtedy wraca myślami do przeszłości… Billy już jako malec był nieznośnym łobuziakiem. Ciągle rywalizował z Lukiem, ale nie potrafił go pokonać, dlatego od tamtego czasu bez przerwy myślał o zemście na Samotnym Kowboju! Na szczęście oprócz wspomnień związanych z Billym nasz bohater ma też w pamięci wiele wesołych chwil przeżytych z prawdziwymi przyjaciółmi – dobrymi kolegami i miłymi koleżankami. Luke nie nudził się w dzieciństwie, a i my nie będziemy się nudzić, czytając ten album! Scenariusz i rysunki: Achdé. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Emma i Wioletta. Pierwsze wątpliwości, tom 2

Druga część opowieści o nastoletniej Emmie i jej o kilka lat młodszej siostrze Wioletcie, które chcą być tancerkami. Emma nie myśli już o zostaniu gwiazdą baletu. Stara się znaleźć własny styl tańca, aby przyjęto ją do grupy hip-hopowej. Z kolei Wioletta rozpoczyna naukę w elitarnej Szkole Opery Paryskiej. Obie siostry kochają to, co robią, więc nawet kiedy ogarniają je wątpliwości, znajdują siły, aby spełniać marzenia! Scenariusz: Jérôme Hamon, rysunki: Lena Sayaphoum. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Czarolina. Zmora, tom 4

Czwarty tom opowieści rozgrywającej się na niezwykłej wyspie Vorn, gdzie fantastykolodzy badają stwory z mitów, legend i baśni! Uczestników kursu czeka wiele niebezpiecznych wyzwań. Jak pomóc Czarolinie, która utkwiła między światami snu i jawy? Kim jest przybysz, który zjawił się w postaci szkieletu? Czy istnieje sposób na odegnanie złowróżbnego Zwiastuna? Kto jest odpowiedzialny za zmienianie istot żywych w szklane posągi? Jaka jest prawdziwa natura Madame C i profesora Balzara? Opowieść powoli zbliża się do końca, dlatego nadeszła pora na stopniowe poznawanie prawdy o dziwnej wyspie! Scenariusz: Sylvia Douyé, rysunki: Paola Antista. 48 stron w twardej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Światła Północy – Siostry wrony, tom 3

Trzeci tom sagi o mitycznej krainie Jotundale, gdzie trolle mogą się okazać przyjazne, za to ludzie bardzo wrodzy. Gdzie niedźwiedzie mówią, a węże morskie są postrachem wód! „Światła Północy” to piękna i chwytająca za serce podróż do świata skandynawskich mitów, legend i baśni. Pochodząca z naszego świata dziewczynka Sonja przeżywa kolejne przygody w Jotundale. Pewnego dnia wraz z przyjaciółmi, Bjornarem i Lottą, trafia do wioski tajemniczych ludzi gór, gdzie spotyka się z niezwykle ciepłym przyjęciem. Wkrótce jednak Sonja odkrywa, że przywódczyni gospodarzy Ravnda skrywa pewien mroczny sekret… Scenariusz i rysunki: Malin Falch. 184 strony w twardej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Louca. Twarzą w twarz, tom 2

Drugi tom uwielbianej przez francuskie nastolatki serii o chłopaku chcącym zostać dobrym piłkarzem i o jego tajemniczym przyjacielu. Louca nadal trenuje pod okiem Nathana, ale czasu ma naprawdę mało, ponieważ zbliża się ostatni mecz sezonu, który zadecyduje o rzyszłości szkolnej drużyny. Loucę i jego kolegów czeka trudne zadanie, bo po drugiej stronie boiska stanie najsilniejszy zespół ligi. Nim jednak dojdzie do decydującego starcia, naszego bohatera czeka mnóstwo wysiłku i kilka rozczarowań. Scenariusz i rysunki: Bruno Deqiuer. 68 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.