Początek kwietnia będzie okazją do nadrobienia bogato ilustrowanej literatury dziecięcej (z Myszką Mikki, Emmą i Wiolettą, Cedrykiem, Frnckiem, Loucą, Sixtine, Yakari i Kid Lucky).

To także okazja do sięgnięcia po złote myśli najlepiej rozpoznawalnego kota z komisów, wprawę do świata mitów wraz z Tezeuszem, a także do świata piekielnych demonów wraz z Johnem Constantine. I jeszcze jeden raz podążymy śladami młodego Bragona, albo odważymy się odwiedzić Gotham w 1928 roku…

W poszukiwaniu Ptaka Czasu. Ziarno szaleństwa, tom 7

Siódmy tom (cykl 1) słynnej serii o przygodach młodego herosa Bragona i jego ukochanej księżniczki Mary. Zakon Znaku rośnie w siłę, a jego zbrojne zagony pustoszą ziemie ostatnich broniących się marchii. Aby przeciwstawić się krwawym rządom fanatyków oraz nie dopuścić do obudzenia mrocznego boga Ramora, Mara studiuje Księgę Bogów. Tymczasem Bragon tworzy oddziały mające walczyć z Zakonem. Niedługo potem waleczny rycerz musi ruszyć na pomoc księżniczce, z którą nie rozstał się w zgodzie… Scenariusz: Serge Le Tendre, Régis Loisel, rysunki: David Etien. 72 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Zagłada Gotham

Przerażające połączenie ikony amerykańskiego komiksu i lovecraftowskiego horroru! Gotham, rok 1928. Minęło dwadzieścia lat, odkąd szaleniec zamordował rodziców młodego Bruce’a Wayne’a, spadkobiercy jednej z najstarszych fortun w mieście. Wkrótce potem Bruce uciekł przed rzezią Gotham i głosem ostrzegającym go, by przygotował się na nadchodzący świat. Teraz Bruce Wayne powrócił. A za nim wróciło piekło… Scenariusz: Mike Mignola, Richard Pace, rysunki: Troy Nixey. 160 stron w twardej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Hellblazer, Mike Carey, tom 2

Drugi tom opowieści o Hellblazerze w wydaniu Mike`a Careya. John Constantine nie ustaje w walce z siłami zła, które do tej pory udawało mu się mniej lub bardziej skutecznie trzymać z dala od Ziemi. Teraz jednak wrota między naszym światem a zaświatami zostały otwarte, a bestia nazywana Psem Cienia przedostała się przez nie, wywołując wybuchy przemocy i szaleństwa u wszystkich, którzy mieli nieszczęście stanąć na jej drodze. Czy Johnowi uda się ponownie pokonać zło, czy jedna tym razem ulegnie wobec przewagi wroga? Scenariusz: Mike Carey, rysunki: Marcelo Frusin, Leonardo Manco, Chris Brunner, Steve Dillon. 440 stron w twardej oprawie. Cena: 179,99 zł.

Świat Mitów. Tezeusz i Minotaur

Kolejny tom serii Świat mitów – komiksów opartych na greckiej mitologii oraz wybitnych dziełach starożytności. Mit o Tezeuszu i Minotaurze opowiada historię największego ateńskiego bohatera, syna władcy Aten Egeusza i księżniczki Trojzeny Ajtry – Tezeusza. Wychowywany przez matkę, dopiero po osiągnięciu dojrzałości poznał prawdę o swoim ojcu i wyruszył do Aten, by go poznać. Po drodze pokonał trzech zbójów, napadających na podróżnych i do miasta wkroczył jako bohater. W chwili jego przybycia zbliżał się termin oddania władcy Krety Minosowi kolejnej części haraczu – siedmiorga ateńskich dziewcząt i siedmiorga chłopców, którzy mieli zostać rzuceni na żer mieszkającemu w labiryncie pól człowiekowi, pół bykowi Minotaurowi. Tezeusz zgłosił się na ochotnika i popłynął z resztą młodzieży na Kretę z zamiarem pokonania potwora… Scenariusz: Clotilde Bruneau, rysunki: Mauro de Luca. 56 stron w twardej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Myszka Miki. Miki i tysiąc Czarnych Piotrusiów

Disnejowska Myszka Miki ma różne oblicza – nie tylko humorystyczne, znane z komiksów o Myszogrodzie. Kolekcja dzieł znanych europejskich autorów ukazuje Mikiego także jako detektywa, poszukiwacza dawnych cywilizacji czy wynalazcę. Miki i Minnie mieszkają w królestwie rządzonym przez dobrego władcę Władysława Łasucha. Pewnego dnia wybierają się na piknik i wtedy Minnie trafia do domu czarodzieja… Tak rozpoczynają się przygody, podczas których bohaterowie będą musieli walczyć w turnieju rycerskim, uciekać przed smokiem, a przede wszystkim stawić czoło armii Czarnych Piotrusiów! Skąd się wzięło aż tylu strasznych Piotrusiów? O to trzeba by zapytać nieostrożne myszki z naszej opowieści… Scenariusz: Jean-Luc Cornette, rysunki: Thierry Martin. 80 stron w twardej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Garfield. Tłusty koci trójpak, tom 14

Być może Garfield zrodzony jest do drzemek (musi codziennie przymknąć oko na jakieś osiemnaście godzin), ale kiedy się budzi, jest gotów do działania… Wykasłuje gigantyczny kłaczek, uwalnia zabójcze beknięcie czy chłoszcze Jona językiem (oczywiście językiem Odiego). To tylko dziecinna zabawa dla słynnego kocura.  Scenariusz i rysunki: Jim Davis. 288 stron w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Kid Lucky. Podążaj za strzałą, tom 4

Czwarty tom serii o pełnym szalonych zabaw dzieciństwie najsławniejszej z komiksowych legend Dzikiego Zachodu. Trudno uwierzyć, że z postrzelonego i nieposłusznego Kida wyrośnie kiedyś wzorowy stróż porządku Lucky Luke. Ale na razie, dopóki jest dzieckiem, większość psot uchodzi mu płazem, a kiedy przeskrobie coś naprawdę poważnego, woli uciec przed ciocią Marthą na koniec świata, niż wpaść w jej silne ręce. Jedno jest pewne: Kid marzy o życiu kowboja i pod czujnym okiem doświadczonego Sama szkoli się do tego zawodu. Tyle że nauka na prerii bywa męcząca i bolesna! Scenariusz i rysunki: Achdé. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Yakari. Rzeka zapomnienia, tom 15

Piętnasty tom opowieści o znającym język zwierząt małym Indianinie, który razem z dzielnym koniem i przyjaciółmi przeżywa wspaniałe przygody. Jak to jest być niedźwiadkiem? Czego trzeba się nauczyć? Jakie niebezpieczeństwa czyhają na małego misia? Tego wszystkiego dowie się Yakari, gdy dziwnym zrządzeniem losu zacznie żyć w miejscu zupełnie innym niż indiańska wioska… Na szczęście umie myśleć i działać, a poza tym może liczyć na przyjaciół! Scenariusz: Job, rysunki: Derib. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Sixtine. Wielkie Rody, tom 4

Od śmierci ojca Sixtine mieszka sama z matką… i trzema duchami piratów, które nad nią czuwają! Tym razem Sixtine otrzymuje zaproszenie do wzięcia udziału w prestiżowym zgromadzeniu Wielkich Rodów. Jest to moment, w którym tajemnicza sprawczyni zniszczeń na cmentarzu przystępuje do realizacji swojego niecnego planu… Scenariusz: Frédéric Maupomé, rysunki: Aude Soleilhac. 80 stron w twardej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Louca. Feniksy, tom 5

Piąty tom uwielbianej przez francuskie nastolatki serii o chłopaku chcącym zostać dobrym piłkarzem i o jego przyjacielu nie z tej ziemi. Drużyna Louki wygrywa ważny mecz, więc wszyscy są pewni, że sekcja piłkarska liceum zostanie uratowana. Jednak ich sukces krzyżuje plany pewnej wpływowej osoby, która nie cofnie się przed niczym… Równocześnie Louca z pomocą ducha Nathana próbuje zdobyć serce ukochanej Julii. Problem w tym, że nie jest ani śmiały, ani doświadczony w kontaktach z dziewczynami, więc robi głupstwo za głupstwem! Scenariusz i rysunki: Bruno Deqiuer. 64 strony w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Frnck. Ludożercy, tom 5

Kolejna część przygód współczesnego nastolatka w świecie prehistorycznym. Po wybuchu wulkanu Franck i członkowie plemienia szukają nowego miejsca, w którym mogliby zamieszkać. Ale jak w to w prehistorii – nigdzie nie jest bezpiecznie. Po drodze czyhają na nich drapieżne ryby, krwiożercze bestie i ludożercy… Aby przetrwać, Franck musi ciągle zdobywać nowe umiejętności, a plemię – nauczyć się, czym jest przyjaźń. Scenariusz: Olivier Bocquet, rysunki: Brice Cossu. 64 strony w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Emma i Wioletta. Za krótke lato, tom 5

Piąty tom historii dwóch sióstr, które kochają taniec – młodsza klasyczny, a starsza nowoczesny. Teraz przed nimi wakacje, ale czy dążące do zawodowstwa tancerki mogą sobie pozwolić na odpoczynek? Poza tym chciały zwiedzić Włochy, tymczasem lądują na wsi w Bretanii… Na szczęście wyjazd okazuje się wcale nie tak nudny, jak przewidywały. Dobrze się bawią, a nowe doświadczenia pozwalają im inaczej spojrzeć na swoje dążenia. Także mama dziewczyn ma wreszcie okazję zastanowić się nad własnym życiem. Scenariusz: Jérôme Hamon, rysunki: Lena Sayaphoum. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Cedryk – Ciasto niespodzianka

Kolejna część opowieści o chłopcu, który chodzi do szkoły podstawowej, ale pod względem szalonych pomysłów zasługuje co najmniej na maturę. Cedryk kocha rodziców i dziadka, jednak okazywanie im miłości nie zawsze mu wychodzi. Chłopiec podkochuje się też w swojej koleżance Chen, ale zazwyczaj się ośmiesza, starając się zdobyć jej względy. Tymczasem jego dziadek chwilami żyje wspomnieniami, a chwilami świetnie się bawi, oglądając szalone wyczyny wnuczka. I ma rację, bo najważniejsze to mieć miłe wspomnienia i dobrze się bawić! Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: Ciasto niespodzianka, Łabędzi gniew oraz Kociokwik. Scenariusz: Raoul Cauvin, rysunki: Laudec. 144 strony w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.