W tym miesiącu, po latach przygotowań, otrzymaliśmy gigantyczny mod do Gothica II: Noc Kruka, który z miejsca stał się przebojem wśród graczy.

Polska modyfikacja oferuje nam podróż na Archolos, tytułową wyspę położoną na wschód od głównego kontynentu w uniwersum Gothica, o której w kolejnych częściach głównej sagi ledwie wspominano. Wcielamy się w Marvina, młodego mężczyznę uciekającego wraz z bratem przed wyniszczającą wojną królewskich sił z orkami. Wraz z modem za darmo otrzymujemy dziesiątki godzin rozgrywki, ogromny teren, crafting i masę innych elementów rozbudowanych na bazie drugiej odsłony kultowej serii.

W połowie grudnia Kroniki Myrtany zostały ściągnięte ponad 100 tysięcy razy, a w wyniku plebiscytu w serwisie ModDB ogłoszono je najlepszym modem 2021 roku. Konkurencja dopisywała: wśród nominowanych modów znalazły się również znakomity Black Mesa: Blue Shift (Black Mesa) oraz Command and Conquer: Generals Evoltion (Command & Conquer: Red Alert 3), które zajęły kolejne miejsca podium. Gratulujemy autorom Kronik Myrtany!