Fani Gothica mają powody do radości, ponieważ modyfikacja tworzona od niemal czterech lat w końcu zostanie udostępniona bezpłatnie. Szykuje się zatem zupełnie nowa, nieoficjalna przygoda w świecie Gothica!

Kroniki Myrtany: Archolos, darmowy mod przeznaczony do gry Gothic II: Złota Edycja, dotrwał do zakończenia prac i oficjalnej daty premiery. Na stronie projektu możemy przeczytać, że głównym celem przedsięwzięcia było uhonorowanie świetniej gry cRPG, a także zabranie fanów na jeszcze jedną przygodę w ukochanym świecie Gothica. Tym razem gracze otrzymają możliwość przeżycia wydarzeń, które miały ukształtować oryginalną fabułę gier z tej serii. Twórcy informują, że postarali się o pokazanie tego, jak powstanie Kolonii Górniczej wpłynęło na życie osób znajdujących się daleko od kontynentu. Darmowy mod ma do zaoferowania nowe obszary otwartego świata, ciekawą i złożona historię, a nawet ulepszenia w zakresie systemów umiejętności oraz mechaniki rozgrywki.

Wygląda na to, że już 10 grudnia 2021 roku, fani Gothica otrzymają wyjątkowo przyjemny prezent, który będzie można pobrać bezpłatnie z oficjalnej strony Steam.