Zabójcze zamiłowanie królików do marchewek to podstawowe zagadnienie, na bazie którego zbudowano skromną w fabułę grę Merry Glade. To nie pierwszy z tytułów tego samego autora, który zawitał za darmo do galaFreebies, za to niewątpliwie znakomity do krótkich, casualowych potyczek.

Merry Glade opowiada o pewnym wygłodzonym króliku, który poluje na marchewki. Do tego momentu fabuła Merry Glade jest jeszcze spójna i logiczna. Jednak, wszystko się zmienia, gdy zaczyna za nami ganiać gość z toporkiem, albo kończymy pod kopytami szarżującego byka.

Nie mówiąc już o rozstawionych gdzieniegdzie sidłach, czy gościnnych występach UFO. Właściwie Merry Glade to wariacja na temat Berzerka, bardziej kolorowa i rozbudowana pod względem mechaniki, jednak wciąż bazująca na tym samym schemacie – nie dać się złapać i zdobyć upragnioną marchewkę. Właściwie to strategia turowa, w której wynik rozgrywki zależy od naszych poczynań i właściwych decyzji.

Ten pozornie prosty twór daje sporo radości, przy osiągnięciu celu, a podróże przez zasieki i łosie z siekierami ubarwiają etapy specjalne, w których walczymy z bossami, już nie na marchewki. Muszę jednak przestrzec, iż rozgrywka w Merry Glade jest momentami krwista jak przygody Happy Tree Friends, więc wspólne granie z dziećmi nie jest wskazane.