Osiągnięcie Little Rocket Man z HL2 może niebawem przenieść się do świata rzeczywistego, ponieważ Gabe Newell, założyciel Valve, obiecał wysłanie 150-milimetrowej figurki krasnala, dobrze znanego tym, którzy ciąga go przez całą grę ze sobą, w kosmos.

Nie bez powodu. Wraz ze spektakularnym… hm rozsiewaniem krasnali ogrodowych w kosmosie, każdy dodatkowy widz transmisji z tego wydarzenia przyczyni się, by dorzucić do puli zbiórki charytatywnej jednego dolara, a całość posłuży do wsparcia pediatrycznego oddziału intensywnej terapii Starship Citizen’s Hospital w Nowej Zelandii.

Do wystrzelenia w kosmos 150 mm tytanu posłuży moduł Kick Stage Electrona, a za całą operację odpowiada Rocket Lab. Live stream będzie można obejrzeć 15 listopada, a rakieta wystartuje oczywiście z Nowej Zelandii, z Launch Complex 1.

I tak, jeszcze przed świętami, populacja krasnali ogrodowych w kosmosie wzrośnie o jednego, tytanowego kurdupla, przynajmniej tym razem naśmiecimy na orbicie w jakimś słusznym celu. Achievement unlocked!