FPS-a w klimacie dark fantasy, wyglądający jak… kontynuacja Hexena 2 w oprawie graficznej niekoniecznie z tej epoki. Grę już można dodawać do listy życzeń na Steamie, a jej wyróżnikiem mają być postacie stworzone przez Chucka Jonesa (wcześniej: Duke Nukem 3D i Half-Life) oraz głos odgrywany przez Stephana Weyte’a (Blood, Fire Emblem, Dusk).

W zwiastunie filmowym dowiadujemy się, że lepiej ni porzucać swojego kostura, bo może się przydać, podobnie jak i złote monety:

Znacznie więcej o samej grze opowiada kilkuminutowy fragment rozgrywki z komentarzem, rozpoczynający się od sekwencji na łodzi. Można pływać, a wydobyte ze skrzynek mikstury ze zdrowiem do złudzenia przypominają te z Hexena. Będzie też sporo rzeczy do zniszczenia i beczek do podpalenia (czarami). Questy często będą rozpoczynane po odnalezieniu notek przyczepionych do murów lub tradycyjnie, po rozmowach z NPC-ami. Uzbrojenie i mikstury da się kupić w mieście u stosownych rzemieślników (i tradycyjnie odnaleźć podczas walk). A sama walka… no cóż – połączenie techniki walenia przeciwników kosturem i magii odczytywanej pospiesznie z księgi czarów…

Za mało.. no to jeszcze 25 minut rozgrywki kosturem, magią i kopniakiem, bez komentarza:

I niech mi ktoś wyjaśni w ilu to ramkach na sekundę chodzi… i jak 3D Realms poradzi sobie z tym drugim Gravenem studia Orchid Games.