Do dziś pokutuje w mediach głównego nurtowych negatywna opinia o wpływie gier wideo na (młodociane) umysły graczy, pod których wpływem ponoć stają się nerwowi, agresywni, skłonni do stosowania przemocy.

Pewnie znaleźliby się i tacy gracze, którzy wzorem Mario skaczą po łąkach i zbierają monety… Niezależnie od wybujałych konfabulacji mamy tu kontrprzykład. I nie jest to kolejna, wypchana patriotycznym bełkotem, zrealizowana za przesadnie napompowany budżet produkcja edukacyjna (z podtekstem uwielbienia dla własnej nacji). Coronavirus Quarantine Simulator zapowiada się jako budżetowy symulator przetrwania w czasie kwarantanny. I choć nie powala na kolana realizacją oprawy graficznej już sam sposób przekazu najważniejszych informacji, dotyczących zachowania elementarnych zasad higieny i dystansu społecznego podczas zakupów – może okazać się lepiej przemawiający do odbiorców niż zakazy, nakazy i mandaty karne.

Premiera Coronavirus Quarantine Simulator została przewidziana na Steamie na 16 czerwca 2020 r.  Twórcami gry są prawdopodobnie dwie osoby, podpisujące się pseudonimami Fancy i Punk.

Obok stworzonej przez polskie studio Jujubee S. A. gry COVID: The Outbreak (premiera 29.05.2020 r.) Coronavirus Quarantine Simulator to kolejna próba wykorzystania pandemii do zarobku, w obu przypadkach jednak połączona albo z dotacjami na CEPI, albo z celem edukacyjnym.