28 lutego w godzinach 9:30-18:00 w Gmachu Audytoryjnym w budynku Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się konferencja zorganizowana przez kancelarię Linklaters i Koło Naukowe Własności Intelektualnej “IP” WPiA Uniwersytetu Warszawskiego.

Wydarzenie ma za zadanie uzupełnić międzynarodowej konferencji More Than Just a Game, która organizowana jest corocznie w Londynie przez Queen Mary University of London. Celem tej inicjatywy jest przeprowadzenie naukowej dyskusji nad prawnymi i kulturowymi aspektami branży gier wideo oraz interaktywnej rozrywki.

Warszawska edycja konferencji odbywa się po raz pierwszy i już udało jej się wzbudzić zainteresowanie lokalnej branży gier wideo. Organizatorzy zaprosili do udziału w konferencji m.in. dra Piotra Kubińskiego ze studia Narra i Uniwersytetu Warszawskiego, Pawła Miechowskiego z 11bit studios oraz Rafała Kłoczko reprezentującego CD Projekt Red. Wśród gości są również Tom Tomaszewski ze studia Crunching Koalas, Piotr Wolanin z Huuuge Games, Dan Olthen z Black Sail Games oraz Mikołaj Marcisz z Vavel Games Studio. Szczegółowe informacje na temat programu konferencji oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie More Than Just a Game on the Road Warsaw oraz na wydarzeniu na Facebooku.