Najpierw była kampania na wspieram.to, która wyłoniła pierwszy 1000 kandydatów do wydania Komiksu Dla Pixela. Okazało się, że opowieści Michała Śledzińskiego są lubiane, czytane, a specjalne progi i nagrody w postaci szkiców i okładek, nad którymi Śledziu pracował w okresie współpracy z wydawcą Pixela, uzupełnione o miodzio (szkic inspirowany Teenagentem), historię z Osiedla Swoboda pomieszaną z KDP oraz specjalny odcinek Fido & Mela – mają wielką moc magicznego przyciągania.

Najważniejsze, że KDP 64+ rozrósł się do ponad 100 stron (plus miejsce dla ksywek, imion i nazwisk wspierających akcję), a maszyny drukarskie ruszyły, chlapiąc świeżą farbą gdzie trzeba i zostawiając zapach nowiutkiego papieru (tam, gdzie powinien wystawać spod farby). I oto jest – KDP 64+ do kupienia w Sklepie Pixela, który odnajdziemy w dziale Różne (obok plakatów i koszulek). Oferowana wersja w miękkiej oprawie (klejona oprawa, 250 g kreda matt + lakier dyspersyjny) i formacie 210×275 mm kosztuje 59 zł (wraz z wysyłką na terenie Polski). Za 39 zł możemy kupić wersję cyfrową, dystrybuowaną za pośrednictwem Sklepu Pixela (wymaga utworzenia konta w serwisie.

Pierwsza plansza Komiksu Dla Pixela (w skrócie KDP) ukazała się w debiutującym na rynku Pixelu. Oczywiście nikt wtedy nie wiedział ile Pixel przetrwa w trudnych, gamingowo-prasowych warunkach, a teraz po ponad 6 latach prac – mamy okazję przeczytać pierwsze 64 KDP w zbiorczym wydaniu. Śladziu, jak widać na załączonych obrazkach pozostał z Pixelem na dłużej niż jedna plansza. A rytm kontaktów wydawca – redaktor naczelny – Śledziu, wyznacza comiesięczny deadline’owy rytuał oczekiwania na KDP…

Wyjątkowy album komiksowy opisuje sześć lat z życia autora – artysty, gracza, w końcu ojca. 64 plansze publikowane na łamach magazynu Pixel, uzupełnione o crossover, którego nikt się nie spodziewał, ale każdy potrzebował – Komiks Dla Pixela x Osiedle Swoboda. 18-stronicowy epizod, w którym Niedźwiedź i Smutny spotykają mistrza gry w Komumony (popularnej wśród patriotycznej młodzieży rządowej aplikacji rozrywkowej)… Wyjątkowa lektura dla wszystkich, niekoniecznie fanów gier wideo.

Śledziu

Michał Śledziu Śledziński to urodzony w Bydgoszczy scenarzysta, rysownik, reżyser od początku działalności związany z prasą poświęconą grom wideo. Debiutował w Secret Service potem przez długie lata był związany z magazynami Świat Gier Komputerowych oraz Play. Publikował także w pismach Gambler, NEO Plus, Cybermycha, Engarde. KDP to seria wykreowana specjalnie na potrzeby magazynu Pixel. Na przełomie wieków stworzył magazyn komiksowy Produkt, któremu szefował do ostatniego numeru. Jego najbardziej znanymi powieściami graficznymi są Osiedle Swoboda, Na szybko spisane oraz Wartości rodzinne. Współpracował przy produkcji reklam, seriali TV oraz pełnometrażowych filmów. Odpowiada za reżyserię części odcinków seriali animowanych Kacperiada oraz Kajko i Kokosz.

Pixel

Magazyn Pixel porusza się w obrębie szeroko rozumianej kultury gier wideo. Oprócz recenzji wybranych tytułów, proponujemy dużo publicystyki, wywiady z legendarnymi twórcami gier, materiały retro, tematy okołogrowe oraz felietony piór branżowych maestrów. O wyjątkowym charakterze magazynu stanowi zespół redakcyjny, w którym z najlepszymi dziennikarzami branżowymi spotykają się osoby odpowiedzialne za powstanie pierwszych kultowych polskich czasopism komputerowych.