Desktopowa wersja Opery GX może pochwalić się bazą ok. 9 milionów użytkowników. Teraz wsparciem dla niej będzie Opera GX Mobile – przeglądarka stron internetowych, działająca na urządzeniach z iOS oraz Androidem.

Opera GX Mobile ma stanowić zgrany duet z desktopową wersją przeglądarki dla graczy. Użytkownicy mobilnej wersji przeglądarki będą mogli korzystać ze specjalnego sposobu nawigacji za pomocą umieszczonego na dole ekranu przycisku szybkiego działania (FAB), z wykorzystaniem wibracji i sygnałów haptycznych. Otrzymają także –  za pomocą funkcji Flow (wewnętrzny komunikator z szyfrowaną transmisją, przeznaczony do przesyłania plików pomiędzy urzędzeniami) – możliwość synchronizowania danych między przeglądarkami na różnych urządzeniach. Użytkownicy mobilnej Opery GX uzyskają też dostęp do GX Corner – zbioru informacji ze świata gamingu, w tym kalendarza premier, wieści o promocjach, newsów. Interfejs Opery GX Mobile wyposażono w zestaw czterech różnych motywów kolorystycznych.

„Od dnia, w którym uruchomiliśmy Operę GX, nasi sympatycy nieustannie prosili nas o mobilną wersję. Dziś z przyjemnością udostępniamy pierwszą wersję beta nowej mobilnej przeglądarki gamingowej” – powiedział Maciej Kocemba, Product Director Opera GX

Zaprezentowana po raz pierwszy w czerwcu 2019 roku, podczas targów E3 w Los Angeles, Opera GX zyskała zaufanie ponad 9 milionów aktywnych graczy (dane z marca 2021), co oznacza wzrost o 190 proc. rok do roku. Pierwsza gamingowa przeglądarka prowadzi też największy serwer w kategorii tech na Discordzie, który liczy obecnie 285 tys. użytkowników. Od dziś Opera GX Mobile jest dostępna w wersji beta na Androida oraz iOS.