Już 16 czerwca na rynek trafi premierowy album z serii Kajko i Kokosz Nowe przygody – Zaćmienie o zmierzchu. To kolejny z zeszytów wydanych w nowej serii, kontynuującej opowieść o perypetiach mieszkańców Mirmiłowa.

Serię słynnych opowieści obrazkowych Janusza Christy kontynuują polscy scenarzyści i rysownicy: Maciej Kur, Sławomir Kiełbus i Piotr Bednarczyk, z poszanowaniem ducha oryginału.

A my możemy pokazać wam dwie plansze z przygotowywanego komiksu i zdradzić wątki fabularne, z których wynika, że kiedy zbliża się zaćmienie, nikt nie może spać spokojnie. Kajko i Kokosz, są prześladowani przez tajemniczą i groźną zjawę. Mirmiła i Lubawę odwiedza Wojmił przynoszący niezwykłą wiadomość, a Łamignat próbuje odnaleźć swoją zagubioną maczugę. Tymczasem Zbójcerze podejrzewają, że coś opętało Hegemona. Aby opanować sytuację, Kajko i Kokosz będą musieli wziąć udział w wielkiej wyprawie, łyknąć specjalny eliksir Jagi i zorganizować… wesele. I przetrwać do zmierzchu!

W Nowych Przygodach fani serii mają odnaleźć wszystko to, co uwielbiali w oryginalnej serii, czyli czary, bijatyki i humor. A także rozwinięcie starych wątków, jak i poszerzających świat znany z opowieści Janusza Christy. Do dziś ukazały się 3 albumy nowej serii.