Najbardziej znane z produkcji serii gier Pathologic – studio Ice-Pick Lodge – porzuca tym razem elementy grozy na rzecz wyprawy w głąb pamięci i akceptacji straty.

Know by heart to oparta na narracji, sentymentalna przygodówka opowiadająca o losach Mishy, osiedlonego na postsowieckich terenech. Gdy do prowincjonalnego miasteczka powraca dawna miłość wraz z przyjaciółmi ze szkoły, jego dotychczasowe monotonne życie wywraca się do góry nogami. Po raz pierwszy od lat Misha odzyskuje nadzieję na ucieczkę od codzienności. Jednak coś, na co nie mają wpływu, zagraża ich ponownemu spotkaniu. Według twórców, tytuł przedstawi graczom historię z nieliniową fabułą i kilkoma zakończeniami, a rozgrywka zawierać będzie mechanikę reprezentującą myśli i wspomnienia bohatera oraz sugestywne mini gry. Know by heart stworzy iluzję powrotu do dzieciństwa i nieuchronności dorastania.

„Fascynują nas gry, które nie tylko bawią, ale też dają do myślenia i zachęcają do zmiany na lepsze. Dlatego naszym ulubionym gatunkiem jest survival, a metodą wyboru – wyzwanie. Naszym zadaniem jest ustawić scenę, zredefiniować prawa rządzące światem, przedstawić problem i wskazać, jak jego sedno łączy się z codzienną rzeczywistością. Gracze robią resztę, kończąc akt dzięki swoim unikalnym interpretacjom.” – deweloperzy rosyjskiego studia Ice-Pick Lodge

Data premiery Know by heart została zaplanowana na 10 lutego 2022 roku. Gra ma pojawić się na komputerach PC (Steam) oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch.