Zabawa w dwa ognie za dzieciaka zawsze dostarczała sporo frajdy i emocji. Podobnie może być w przypadku Knockout City – wirtualnego zbijaka.

Gra sportowa stworzona przez amerykańskie Velan Studios (założone w 2016 roku przez weteranów branży gier, Guha i Karthika Bala) umożliwia stworzenie mistrzowskiego zespołu i rywalizację na najwyższym poziomie z innymi ekipami. W trybie wieloosobowym rozegramy mecze w systemie trzech na trzech, czterech na czterech, wszyscy przeciwko wszystkim lub w trybie Face Off, walcząc z pojedynczym oponentem na powoli kurczącej się arenie wyposażeni jedynie w kilka ognistych piłek. Dzięki personalizacji drużyn oraz rozbudowanym opcjom tworzenia postaci możemy zaprezentować swój własny, unikatowy styl i wyjątkowość (począwszy od typu budowy ciała, dopasowania holograficznego loga widniejącego na kurtce, przez odpowiedni pojazd załogi, a kończąc na dostosowaniu animacji zwycięstw i porażek). Oprócz standardowo toczącej się rozgrywki w dwa ognie, do dyspozycji mamy szereg specjalnych zagrań (np. Bomb Ball, Moon Ball, Sniper Ball, Fake Throw) sprawiających, że mecze są zaskakujące i dynamiczne. Nie ma akurat w tym momencie żadnej dostępnej piłki? Nie ma problemu! Umiejętność „zwijania się” pozwoli stać się najlepszą bronią w rękach towarzysza z ekipy. Cechy dowolnie wybranej mapy (m.in. ruchliwe ulice, plac budowy czy dach drapacza chmur) powodują, że każdorazowy pojedynek staje się świeżym doświadczeniem, a całkiem nowy sezon przynosi rozmaite wyzwania i różnorakie wydarzenia, a także masę dziwacznych piłek i cennych nagród.

Data premiery zapowiedziana jest na 21 maja bieżącego roku na komputerach PC (Steam) oraz konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch.