Nie samymi grami człowiek odpoczywa. Czasami warto spojrzeć na naszych ulubionych bohaterów z nieco innej perspektywy. Dlatego postanowiliśmy, że i Pixelpost będzie informował o nowościach i ciekawych zapowiedziach ze świata komiksu. Na początek garść wieści od wydawnictwa Egmont (a ja miałem pretekst, żeby machnąć tu Deadpoola).

Minęło 100 lat od wydania pierwszej powieści Agaty Christie – Tajemniczej historii w Styles – z tej okazji Egmont przygotuje trzy adaptacje kryminałów, to Herkules Poirot – Morderstwo w Orient Expressie (scenariusz: Benjamin von Eckartsberg, rysunki: Tsai Chaiko), Miss Marple – Noc w Bibliotece (scenariusz: Dominique Ziegler, rysunki: Olivier Dauger)oraz Beresfordowie – Tajemniczy przeciwnik (scenariusz i rysunki: Emilio Van der Zuiden). Ceny poszczególnych albumów w miękkich oprawach: 34,99 zł.

W zupełnie innym stylu i klimacie jest Czwórka z Baker Street. Sieroty z Londynu, tom 4 (scenariusz: Jean-Blaise Djian, Olivier Legrand, rysunki: David Etien) – kontynuacja opowieści o Billym, Czarnym Tomie i Charliem z kotem Watsonem. 56 stron w miękkiej oprawie (34, 99 zł za album).

W księgarniach pojawi się także klasyka europejskiego komiksu, 12. tom serii Corto Maltese, zatytułowany Mū – zaginione miasto (scenariusz i rysunki: Hubo Pratt) – wydany w twardej oprawie na 176 stronach (cena 99,99 zł).

W styczniu zobaczymy także pierwszy tom serii DMZ – Strefa zdemilitaryzowana, autorstwa Briana Wooda z rysunkami Riccardo Burchielliego – 300 stron fantastyki bliskiego zasięgu, w świecie, w którym Nowy Jork został zniszczony, a Manhattan stał się tytułową strefą zdemilitaryzowaną. Cena: 89,99 zł za album w twardej oprawie.

Styczeń to upłynie nam też pod znakiem uniwersum DC – na rynku pojawi się Mister Miracle (scenariusz: Tom King, rysunki: Mitch Gerads) – rzecz o ucieczce Scotta Free przed śmiercią (320-stronicowy album w twardej oprawie za 119,99 zł). Z tego samego wydawnictwa pochodzi Superman – Czerwony Syn (scenariusz: Mark Millar, rysunki: Dave Johnson i Kilian Plunket) – alternatywna wersja genezy i wychowania Supermana, skreślona na 168 stronach (84,99 zł za album w twardej oprawie). Dla wielbicieli Ligi Sprawiedliwości przygotowano drugi tom zatytułowany Cmentarzysko Bogów (scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV, rysunki: Francis Manapul, Howard Porter, Mikel Janín, Jorge Jimenez i inni) – 204 strony w miękkiej oprawie (59,99 zł). Skoro było o Supermanie to musi też wystąpić Batman. I jest: Tom 9 DC Odrodzenie: Batman – Drapieżne ptaki (scenariusz: Tom King, rysunki: Lee Weeks, Tony S. Daniel) – 144 strony w miękkiej oprawie (39,99 zł za album).

O uniwersum DC już było, w serii Marvel Now 2.0 pod koniec stycznia zobaczymy trzy albumy: Avengers, I wojna Kanga, tom 4 (scenariusz: Mark Waid, rysunki: Mike del Mundo), Deadpool. Deadpool leci Szekspirem, tom 7 (scenariusz: Ian Doescher, Gerry Duggan, Rysunki: Salva Espin, Scott Hepburn, Sean Izaakse, Bruno Oliveira) oraz Doktor Strange, tom 2 (scenariusz: Jason Aaron, rysunki: Chris Bachalo) – każdy wydany w miękkiej oprawie, w cenach od 39,99 do 69, 99 zł.

W serii Marvel Classic zobaczymy Krucjatę nieskończoności (scenariusz: Jim Starlin, rysunki: Ron Lim, Tom Raney, Angel Medina i Tom Grindberg), potężny, 492-stronicowy album w twardej oprawie (139,99 zł).

Dla nieco młodszych wielbicieli opowieści rysunkowych Egmont przygotował 6. tom serii Yakari. Tajemnica Małego Pioruna (scenariusz: André Jobin, rysunki: Claude de Ribaupierre) – 48 stron humorystycznych przygód małego Indianina i jego przyjaciół (19,99 zł za wydanie w miękkiej oprawie). Dla dzieci przeznaczony jest tez komiks Pamiętniki Wisienki. Skamieniałe zoo, tom 1 (scenariusz: Joris Chamblain, rysunki: Aurélie Neyret), serii opowiadającej o przygodach tytułowej Wisienki, która odkrywa tajemnice pewnego staruszka. 80 stron w twardej oprawie, 39,99 zł za album.

Jedyny, całkowicie polski akcent w styczniu to 5. tom przygód Kajtka i Koko w Kosmosie, zatytułowany: Obce świadomości. Świetna, pełna humoru seria Janusza Christy, która debiutowała na łamach Wieczoru Wybrzeża doczekała się wydania w kolorze, na 96 tomach (cała seria będzie liczyć siedem albumów). Wydanie w miękkiej oprawie kosztuje 39,99 zł.