W bitwy rozpisane na czołgi i historyczne batalie z okresu II wojny światowej zagramy na PC już 27 kwietnia 2022 r., kierując ponad 700 typami jednostek w ponad 60 różnorodnych scenariuszach walki.

Klotzen! Panzer Battles tworzony przez chorwackie studio Maxim Games niewątpliwie poruszy nostalgiczne neurony w mózgach prawdziwych strategów, pasjonujących się taktyką walk z ostatniej wojny światowej, przypominając doskonałego klasyka – Panzer General. Oczywiście skutecznie prowadzona batalia może odmienić historię i losy narodów zaangażowanych w konflikt, więc Klitzen! Panzer Battles może stać się pretekstem do przestudiowania podręczników historycznych i zmian na mapach taktycznych. W trybie edycji gracze będą mogli również tworzyć własne scenariusze historyczne.

W potyczkach weźmie udział ponad 700 typów jednostek podzielonych na 22 klasy (w tym piechota, czołgi i bataliony walczące bronią przeciwpancerną, myśliwce, bombowce, okręty podwodne, pancerniki). W Klotzen! Panzer Battles uwzględniono 55 wydarzeń kampanii, 65 scenariuszy (w tym 40 alternatywnych scenariuszy) i setki możliwych ścieżek kampanii.