Beamdog i Skybound zapowiadają trzy wydania klasycznych gier, które zostały zremasterowane parę lat temu, a teraz zostaną ulepszone… bardziej?

Perspektywa grania w Baldur’s Gate albo Planescape: Torment na Switchu wydaje się jednocześnie bardzo dziwna i całkiem ciekawa, a jak podaje CDP, jest też absolutnie realna. Odpowiedzialny za ulepszone (choć momentami nieco kontrowersyjne) edycje klasycznych gier na Infinity Engine Beamdog i wydawca Skybound Entertainment zapowiedzieli, że jeszcze w tym roku zobaczymy obie części Baldur’s Gate, Planescape Torment, pierwsze Icewind Dale oraz Neverwinter Nights – to ostatnie oczywiście już bez silnika Infinity, ale wciąż godne uwagi.

Zapowiedź wydań konsolowych zawiera dużo wielkich słów, takich jak „nowa zawartość” i „ulepszenia interfejsu i tworzenia postaci”, całość sprowadza się jednak do pytania: jak dobrze będzie się kontrolowało 6-osobową drużynę z pomocą kontrolera? Baldury, Planescape i Icewind Dale ukażą się w wersji fizycznej w USA 24 września (27 w polskiej wersji pudełkowej), natomiast na Neverwinter Nights będziemy musieli poczekać do 3 grudnia w USA (i 6 grudnia u nas). Cyfrowe wersje ukażą się prawdopodobnie w pierwszych z podanych dat, jednak pewności mieć nie możemy – pozostaje czekać.