Kipper2K ma na swoim koncie wiele zaskakujących projektów związanych z komputerami retro, które mogą usprawnić współcześnie użytkowanie takich maszyn.

Po rewolucji jaką wywołał kartą Vampire dla Amig i nowych klawiaturach do A500 i 1200 z Cherry MX przyszedł czas na modyfikację najpopularniejszego 8-bitowca wszech czasów, Commodore 64. Wczoraj (31.07.2019 r.), na blogu Amiga On The Lake pojawił się krótki, zdawkowy wpis o najnowszym projekcie retro, którego celem jest opracowanie kompletnej klawiatury z przełącznikami Cherry MX i nowymi nakładkami na nie, opracowanymi od podstaw. Prototyp jak na razie nie wygląda zachęcająco, ale finalna wersja klawiatury ma być znacznie ładniejsza i opatrzona kompletem symboli graficznych znanych z klawiatur C64. Użytkownik, który zdecyduje się na zakup takiego urządzenia będzie mógł wybrać typ przełączników (prawdopodobnie Cherry MX Blue/Red/Brown).

Nowa klawiatura do C64 ma również pracować jako urządzenie USB, co umożliwi wykorzystanie jej do pracy na PC lub w zestawieniu z np. z Raspberry Pi. Biorąc pod uwagę ceny zamienników klawiatur do Amig, dostępnych w Amiga On The Lake (prawie 200 USD), tanio nie będzie, dojdą również koszty cła i przesyłki z USA. Czego się jednak nie robi dla uwielbianego 8-bitowca. Co na to Atarowcy? My już wiemy – po cichu montują w swoich maszynach czwarty układ dźwiękowy (bo 2 POKEY-e i Covox to za mało), tym razem padło na OPL.