A List Games, wydawca działający na zasadach community first, oraz fiński deweloper Vaki Games ogłosili, że Kingshunt, trzecioosobowa bijatyka 5v5 w klimacie dark fantasy, zostanie wprowadzona do programu Early Access 3 listopada 2022 r. w cenie 19,99 USD na Steam.

Kingshunt to połączenie walki wręcz i magii w czasie rzeczywistym ze strategicznym przywoływaniem wież i stworów. Gracze będą mogli wybierać spośród piętnastu bohaterów, którzy będą odpowiadać ich stylowi gry. Każda gra składa się z dwóch pięcioosobowych drużyn, które dążą do podbicia innych poprzez kontrolowanie strategicznych miejsc i/lub zniszczenie bazy przeciwnika.

Gra Kingshunt zdobyła dwie nagrody podczas WN Unreal Dev Contest za niesamowitą dbałość o szczegóły i grafikę.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy podzielić się z Wami Kingshunt. Wybór był jasny, aby wystartować we wczesnym dostępie. Daje nam to możliwość szybkiej nauki i adaptacji w oparciu o opinie naszej rosnącej społeczności. Naszym celem jest ścisła współpraca z naszymi graczami.” Teemu Jyrkinen, dyrektor generalny Vaki Games.

Główne cechy Kingshunt:

  • Walka z perspektywy trzeciej osoby – pokonaj swoich wrogów na arenie 5v5, która jest hybrydą gry „capture and hold” połączonej z rozwiązaniami znanymi z gier MOBA – walki „na liniach” z wieżami i minionami.
  • Wybieraj z gamy bohaterów i opanuj ich unikalne zestawy umiejętności i zaklęć, aby dopasować je do swojego stylu gry.
  • W Kingshunt każdy bohater ma możliwość przywoływania minionów i stawiania potężnych wież, co zapewnia prawdziwą kontrolę nad polem bitwy i niespotykany poziom strategicznej głębi, niespotykany w innych bijatykach na arenie.
  • Odblokuj potężne runy, aby dodać nowe pasywy i buffy do swoich bohaterów, dostosowując swój styl gry jeszcze bardziej.

Więcej informacji dostępne jest na stronie Steam gry, a także na koncie Twitter oraz serwerze Discord producenta.