Gdy światło dzienne ujrzał remaster dobrego action RPG z 2012 roku, usłyszeliśmy również wstępną zapowiedź dużego rozszerzenia.

Fatesworn pojawi się już 14 grudnia, wprowadzając poza nową historię – po zakończeniu Kryształowej Wojny i pokonaniu Gadlow, mieszkańcy Amalur mieli nadzieję na powrót pokoju na ich ziemie. I chociaż ten rzeczywiście nastał, zaczynają się szerzyć pogłoski o nowym zagrożeniu na dalekim zachodzie, na lodowych ziemiach Mitros. Przebudził się Telogrus, Bóg Chaosu, który gromadzi wyznawców, aby pogrążyć cały świat w zamęcie!

Tym samy będziemy mieli okazję zwiedzić śnieżne lokacje w górach – ziemie Mitros (w tym górskie wioski oraz starożytne miasto Crownhold nad jeziorem), na których zmierzymy się z nowym zagrożeniem. Poza tym DLC doda jeszcze rozrzucone po świecie lochy Chaos Realm, a także limit poziomu podniesiony do 50 i nowe zestawy broni i pancerzy (w tym 6 unikalnych zestawów zbroi). Nowe drzewko umiejętności umożliwi opanowanie niestabilnej mocy Chaosu. Główny wątek fabularny, który prowadzi do konfrontacji z Bogiem Chaosu to ponad sześć godzin rozgrywki

Rozszerzenie do gry pojawi się na rynku po ponad dekadzie od premiery Kingdoms of Amalur. Muzykę do Fatesworn skomponował Grant Kirkhope. Gra Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning jest dostępna w sprzedaży na PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.