Pewnej nocy w latach 80. w Watford szatańska sekta nieświadomie wzywa starożytnego demona Baphometa, który zamienia wszystko w bezład. Wcielając się w Johna, wyruszamy w podróż, by powstrzymać potężną wrogą inwazję i uratować porwaną sąsiadkę Ofelię, zanim będzie za późno.

Zapowiadany projekt jest grą akcji z elementami RPG ukazaną w rzucie izometrycznym. Aby sprostać wymaganiom i ukończyć rozgrywkę, musimy zinfiltrować legowiska pięciu władców demonów i stawić im czoła w apokaliptycznych bitwach. Stoczymy zacięte pojedynki walcząc z Belzebubem, Pazuzu, Lilith, Kainem i Samaelem, a także wspomnianym monarchą wszystkich demonów – Baphometem. Rozpoczynając wyprawę, wybierzemy jednego z dziewięciu bohaterów (m.in. barbarzyńcę, rycerza, łowcę, czarownika i nekromantę). Każda z dostępnych klas jest inaczej wyważona, zapewniając unikalny styl gry, a także oferuje unikalne drzewko umiejętności i talentów. W wielu miejscach czekają na nas dziesiątki wciągających zadań oraz unikalnych przedmiotów do znalezienia. Zapewniają one dodatkowy wpływ na statystyki naszej postac, zawierają również specjalne zdolności. Kingdom of Night to gra o dojrzewaniu, kosmicznym horrorze i prawdziwej miłości. Spotkamy na naszej drodze cierpiących mieszkańców, nieziemskie zło i piekielnych władców.

„Największym wyzwaniem będzie dotrzymanie harmonogramu. Jesteśmy małym zespołem, ale dzięki naszemu doświadczeniu i starannemu planowaniu wierzymy, że dostarczymy świetną grę w rozsądnym terminie.” – deweloperzy Black Seven Studios

Data premiery Kingdom of Night została zaplanowana na 2021 rok na komputerach PC (Steam) oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.