Raw Fury wraz z Fury Studios przygotowują dla nas powtórkę z rozgrywki w Kingdom Classic, Kingdom Two Crowns i Kingdom: New Lands (oraz inne warianty tej samej mikrostrategii), tym razem proponując pikselartową podróż w nostalgiczne lata 80.

Kingdom Eighties jeszcze w tym roku pojawi się na PlayStation 5, Xboksach Series X i S oraz Nintendo Switchu. I choć rdzeń rozgrywki pozostał niezmieniony – wciąż jest to doskonale znane Kingdom ze zbieraniem i rozdawaniem monet oraz narastającymi nocą atakami wrogów, to nasz król (lub królowa) zamienili konia na rower, a rozgrywka mogłaby być reklamą serialu Stranger Things.

Tym razem zamiast średniowiecznego królestwa będziemy pełnić role przywódcy i wychowawcy obozu, który ma za zadanie ochronić miasteczko i jego mieszkańców przed nieustannymi atakami. Naszej postaci będą towarzyszyć tym razem napotkanie przyjaciele, którzy użyczą swoich umiejętności w walce i rozbudowie fortecy. Wszystko to w dobrze znanej, choć przesuniętej w czasie, pikselartowej oprawie graficznej, tradycyjnie odbijającej się w wodach pobliskiej rzeki. Nie wiemy ile razy jeszcze Raw Fury odkurzy pomysł Kingdom, ale za każdym razem będzie to pewnie smaczny kąsek.