Warhorse Studios i Boardcubator wraz z Prime Matter wyruszają w podróż po Wasze oszczędności, by zbudować na ich bazie crowdfundingową planszówke w realiach Kingdom Come Deliverance – wszystko to już dziś w serwisie Gamefound.

Boarcubator to czeski wydawca i producent gier planszowych, który zadba o przełożenie świata RPG Kingdom Come: Deliverance na mechaniki kości, pionków oraz taktyki rozgrywanej na planszy. Planszówkę i cyfrową grę łączą miejsca i postacie, ale ambicją twórców jest opowiedzenie oddzielnej historii, będziemy mieli więc okazję zagrać w spin-off popularnej serii gier.

Kingdom Come: Deliverance – The Board Game ma być grą RPG oparta na współpracy i przeznaczoną do rozgrywek dla od 1 do 4 graczy, w realiach piętnastowiecznych Czech. Mechanika rozwoju postaci ma opierać się na naszych poczynaniach. W rozgrywce można będzie wybierać jedną z czterech różnych postaci (o zróżnicowanych statystykach i atrybutach), zdobywać, kupować i dzielić się łupami, a także zbierając w trakcie gry kluczowe informacje o wojnie. W grze uwzględniono rozmaite kampanie z różnymi przygodami, z których każdą będzie można śledzić przez dołączoną aplikację mobilną. W skrócie: dostaniemy opartych na SI NPC-ów, zarządzająca rozgrywką aplikację będąca mistrzem gry, narrację głosową i adaptujące się do warunków udźwiękowienie, 210 przedmiotów, 108 perków oraz 50 unikalnych NPC-ów.