Survival, budowanie, uprawa ziemi, walka i przygody! Już wkrótce otworzy się przed nami (nomen omen) otwarty świat Keplertha – obcej planety, na której obudzimy się z długiej hibernacji.

Bez jedzenia, ubrań i jakichkolwiek towarów (które dałoby się wymienić)  – już po przebudzeniu trzeba będzie zakasać rękawy i zabrać się za zbudowanie schronienia, pozbieranie zasobów i wytworzenie pierwszych przedmiotów. Do takiej oto, zrealizowanej w pełnej pikseli, dwuwymiarowej przygody zapraszają nas Gamera Games i Taro. Keplerth 24 maja 2022 r. opuszcza Early Access i zabiera nas w podróż…

Finalna wersja Keplertha będzie zawierać kilka nowych funkcji, system zarządzania schronami oraz inwazje potworów. Gracze odnajdą w swoich schronieniach stół rzemieślniczy, który umożliwi im budowanie elementów mieszkania i ozdób, zwiększanie liczby miejsc dla ocalonych w bazie oraz zarabianie. Potwory będą budować obozy w pobliżu bazy gracza i od czasu do czasu nas oblegać. Aby uniknąć potencjalnych szkód, gracze będą musieli tworzyć pułapki oraz budować obiekty obronne i uzbrojone schrony. W grze pojawi się także system zwolenników, który umożliwi tworzenie tworzeni Replik – potężnych wojowników, solidnie uzbrojonych, którzy wspomogą graczy podczas bitew. Gracze będą również mogli tworzyć nowe rodzaje pułapek, zmierzyć się z kolejnymi wyzwaniami w lochach, być świadkami nowych wydarzeń i odbierać kolejne nagrody, a także sięgać po nową broń i opcje związane z zarządzaniem farmą. Pojawi się także więcej NPC-ów, odwiedzających schrony graczy.

Keplerth umożliwi nam zarówno rozgrywkę solo, jak i zabawę w trybie wieloosobowym. Mapy planety są generowane losowo, a my jako gracz mamy wybór – albo skupić się na sielankowym rolnictwie (plus cykliczne najazdy potworów), albo wyruszyć w niebezpieczną podróż. Gra oferuje możliwość edycji genów i systemy umiejętności, które umożliwią graczom bardzo dokładne dostosowywanie możliwości postaci. Plus setki różnych broni i oswojone, obce zwierzęta.